Aky program pre nastavenie moznosti OS Vista podobny Tweak U

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dreamer 9. 5. 2008 17:12

Hladam program podobny Tweak UI pre Windows Vista. Podobnych programov je vela, ale nechcem vsetky testovat, mam cerstvo nainstalovany a nastaveny OS a nechcem to vsetko opakovat koli nejakemu programu.

Moje poziadavky:

- freeware, nie lite verzia plateneho SW
- co najviac moznosti
- jednoduche a intuitivne ovladanie
- moznost automatickeho prihlasenia - vypisania mena a hesla, ako v Tweak UI
- nastavenie pismen pre jednotky (E vzdy pre externy ESATA/USB HDD, F vzdy pre DVD)
- volitelne cesty pre rychly pristup (Favorite Links - momentalne je tam Desktop, Recent places, Computer, Documends, Pictures, Music...)
- a dalsie...

Neviem este co vsetko sa da nastavit priamo, tiez si uz nepamatam na vsetko co som zmenit pomocou Tweak UI, ale chcel by som nieco podobne. Pomozete mi prosim?
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod digiking 9. 5. 2008 17:15

nejlepsi tweak pro Visty je format c nebo tak nejak se to jmenuje
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod Ninatus 10. 5. 2008 18:44

Tune Up Utilities.
...T630->MPx200->T68i+iPAQ1930->T68i+TlE->K700i->T68i+TlT3->n3230->n6230->X480->K700i->E398->N6230->T610->N6610->N6681
Ninatus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 5. 2008 19:32

MS tweakvi-basic-sfx.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 10. 5. 2008 21:22

Ninatus píše:Tune Up Utilities.

Vdaka, ale tento program nesplna hned prvu, najdolezitejsiu poziadavku - je to shareware!

Milanr1 píše:MS tweakvi-basic-sfx.

Na tento program boli skor negativne reakcie a navyse to nie je celkom freeware - dokaze aspon to co mam v poziadavkach, aspon toto?

- moznost automatickeho prihlasenia - vypisania mena a hesla, ako v Tweak UI
- nastavenie pismen pre jednotky (E vzdy pre externy ESATA/USB HDD, F vzdy pre DVD)
- volitelne cesty pre rychly pristup (upravujem - je tam recent places, desktop, uzivatel, computer, network)
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 5. 2008 21:41

Na to si musíš pořídit placený soft :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 10. 5. 2008 22:23

Vazne?? Ja som nasiel napr. tu vela free programov, ale nechcem testovat kazdy, aby som potom nemusel preinstalovat Windows...

http://www.snapfiles.com/Freeware/syste ... eak_r.html

Poznate niekto niektory z tychto programov? Splna aspon jeden moje poziadavky - aspon tie 3 z predchadzajeceho prispevku?

- Glary Utilities Free
- Fresh UI ("It comes loaded with hundreds of useful hidden settings in Windows")
- WinBubble
- TweakVI Basic
...
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martincca 10. 5. 2008 22:37

Dreamer píše:
Ninatus píše:Tune Up Utilities.

Vdaka, ale tento program nesplna hned prvu, najdolezitejsiu poziadavku - je to shareware!

To s tebou souhlasím, ale dá se pořídít i zadarmo (myslím, že byl v plné verzi u posledního čísla časopisu CHIP, TuneUP 2007, cca 160Kč). Je to jeden z nejlepších optimalizačních aplikací co je na trhu ;-)
Těch pár korun za to stojí (osobně ho používám již několik let, a nemá chybu :-D )
Martincca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 10. 5. 2008 22:50

a není dostačujícím prostej gpedit.msc ?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 5. 2008 22:53

Z dotazu je IMHO jasné. že tak pokročilý nástroj tazatel neovládá :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 11. 5. 2008 18:05

Ozaj by som chcel radsej freeware - co ten Fresh UI - vraj ma stovky uzitocnych skrytych Windows nastaveni.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 12. 5. 2008 19:01

Skusal som teda...

- Glary Utilities Free - nie uplne freeware, malo nastaveni, tie co potrebujem chybali

- Fresh UI - stovky nastaveni, ale typu - disable IE button 1, 2, 3... vacsina je len do poctu, navyse mnoho nefunguje pod vsetkymi OS, moje opat chybaju

- WinBubble - skor na vzhlad zamerany program, to co som chcel chyba

- TweakVI Basic - konecne dokaze to co chcem, ale len v platenej verzii, vsetko zaujimave je zablokovane vo free verzii

Predtym ako som zacal testovat som si spravil bod obnovenia (system restore), po testovani som ho pouzil a napriek tomu sa stalo to coho som sa najviac bal - modra obrazovka, za niekolko hodin uz 2x. :-( Novy pocitac mam len niekolko dni, ale doteraz islo vsetko ako ma, mohol to sposobyt niektory z tych programov?

To prihlasovanie asi nevyriesim, mozem heslo zrusit uplne - je to bezpecne - a je mozne potom nejak nastavit automaticke prihlasovanie, alebo to pojde samo? A co tie disky - da sa nejak nastavit aby bola DVD mechanika vzdy na F a HDD vzdy na E - a prup. USB zariadenia vzdy az na G?
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků