Aero ve Vistě na ntb

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ->RonnieB<- 19. 10. 2007 10:42

Zdravím!
Používám ntb FSC V3505 (C2 Duo @ 1,73, 1 GB RAM, Intel GMA 945). Je tam předinstalovaný W Vista Basic. OS uděluje HW skóre 3,2 :-).
Situace: nejede mi v něm Aero. Což je pochopitelně přirozená vlastnost edice Basic. Vygooglil jsem si však registry tweaky, které podle ohlasů Aero umožňují zprovoznit. V mém případě bohužel nefungují, a to ani po preventivním restartu.
Kde může být zakopán pes? Zapátral jsem na webu Intelu po specifikaci integrované GK a údajně by měla podporovat Pixel Shadery 2.0, což je, jak jsem se dočetl u MS, jedna z nutných podmínek. Objevil jsem na supportích stránkách také nové drivery pro tuto GK a OS W Vista.
Nebo co byste prosím poradili?
Děkuji předem
->RonnieB<-
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 19. 10. 2007 13:52

Teď jde o to, jestli jsou ty registry tweaky opravdu funkční ;-) vim, že v nějaký Beta 1 šlo zprovoznit Aero i grafikách, který to nepodporovali. Stačila jenom úprava registrů.

Ale pochybuju, že ve Vistě Basic to Aero nějak zprovozníš, protože tam prostě neni ;-)
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mobil-man 19. 10. 2007 15:02

Ja nejak nevim, co tu resis, kdyby slo o vyssi edice, pak by to byl problem, takhle je to vlastnost a asi malokdo ma zkusenosti s timhle problemem.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lake292 19. 10. 2007 15:12

jj na GMA 950 ti aero pofrci ale s basic verziou nemam skusenosti
Lake292
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JSzu 19. 10. 2007 15:22

Taky jsem videl jedny tweaky na zprovozneni Aera pod Basic edici a byl tam i screenshot s verzi OS, takze pohledam..
JSzu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ravenman 19. 10. 2007 18:08

otazne je ci aj ked rozbehas Aero na Basicu ci ti pojde na tej GMA
ravenman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JSzu 19. 10. 2007 18:35

JSzu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod froggie 19. 10. 2007 18:36

predpokladam, ze mas nainstalovane ovladace na grafiku, musia byt pre Vistu, typu WDDM, vid spravca zariadeni->display adapters
aj ja som videl nejaky navod na rozbehanie Aero, nemam to vsak ako vyskusat, mam Ultimate ediciu
mozes uviest odkaz na navod, ktory si pouzil?
froggie
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlashek 19. 10. 2007 18:51

Tvoje grafická karta je WDDM kompatibilní. Tudíž by aero mělo fungovat. Ohledně tweaku (Jestli myslíme oba ten stejný-odkaz na ten, co znám už je tu výše) můžu říct jenom to, že jsem s jeho pomocí zprovoznil Aero na počítači s 512MB RAM, kde by normálně také nemělo fungovat. Bylo to ale Home Premium.
Problém bych opravdu hledal v ovladačích. Stáhni si nejnovější tady: http://downloadcenter.intel.com/Detail_ ... n&lang=eng
vlashek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 19. 10. 2007 19:00

Na takove grafice poustet aero bych nezkousel uz i bez nej ty visty musi bezet pomalu...
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JSzu 19. 10. 2007 19:05

Proc, kdyz to zatezuje jen grafu?
Vlashek: Aero jede normalne i na 512GB RAM :wink:
JSzu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod asgy 19. 10. 2007 19:12

BigT píše:Na takove grafice poustet aero bych nezkousel uz i bez nej ty visty musi bezet pomalu...

souhlas...a navic, ono aero teda zadna vyhra neni - sice vypada hezky, ale pak je clovek stejne vypne, pokud chce usetrit baterku..a mj. visty na ntb s 1 GB RAM a sdilenou grafickou kartou nejsou nejidealnejsi reseni...je pravda ze aero zatezuje hlavne grafiku, ale stejne...a navic fakt nechapu, jakej ma smysl platit za vista basic, kdyz tam chci mit aero...
Time waits for no one...
asgy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radkope 19. 10. 2007 19:18

Neviem ze ci mate vsetci Vistu ked tvrdite ze to nepojde dobre, ale ja mam Asus X51H, Core Duo T2450, 1GB Ram, Intel GMA 950 grafiku a nemam ani len najmensi pocit zeš by system nejak nestihal, Pritom aero mam pustene stale.
radkope
Junior

Odeslat příspěvekod JSzu 19. 10. 2007 19:18

Njn, sdilena grafa, to me nenapadlo tak to jo, to ho radeji vypnout...
JSzu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod asgy 19. 10. 2007 19:36

no ja treba netvrdim, ze to nejede, ale proste kdyz mas 1 GB RAM a sdilenou gk, tak ta grafika si ukroji jeste cast pameti a neni to proste ono..ja mam treba na ntb 2GB RAM a po startu me vista sezere skoro 700 MB RAM (bez spustenych aplikaci) - sice pamet uvolni, kdyz je potreba, ale pro aplikace narocnejsi na pamet se vetsi pamet hodi...a ze aero zere vic stavy z baterky je jisty, takze pokud ntb bezi casto na baterku, tak neni co resit..
Time waits for no one...
asgy
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků