Monitor do 5-5,5k

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Urby147 27. 11. 2018 19:40

Zdravím všechny HW odborníky a i neodborníky, co si sem chodí jen počíst, nakonec proč ne :-).

Už mi tu několikrát bylo v minulosti velice dobře poraděno, takže bych se s tou "drzostí" na vás na všechny rád obrátil znovu. Sice jsem z oboru, ale jak se člověk v něčem delší čas nepohybuje/nenakupuje a tak podobně, tak z toho zkrátka vyjde. Sice jsem proklikal asi 4-5 listů fora zpět, ale nic podobného jsem nenašel.

K věci... potřeboval bych poradit s výběrem monitoru pro bráchu s těmito parametry:
Rozpočtový limit 5000 - 5500

Využití? Převážně hry, odezva je důležitá, frekvence taky, ale myslím, že i po možném upgradu brácha nevytáhne víc jak 75 fps v náročnějších hrách. TN by se jevila jako jasná volba, bohužel brácha pořádá večery s kamarády, filmy, Tekken na PC a další hry, co se dají hrát s gamepady na PC. Takže asi IPS? Pokud někdo ví o TN s kvalitními zornými úhly, nebráním se, ale pochybuji.

Úhlopříčka: 23"-24"

Pozor, máme tu technické omezení - brácha má stůl na míru pod který se vleze max 41cm na výšku. Tudíž monitory s nízkými nebo snižovatelnými podstavci jsou nutností. Avšak, pár šroubků do zadní dřevěné stěny by nebyl problém. Takže možnost monitoru, co by měl odjímatelný podstavec a šel by připevnit ke dřevu, by šlo také.

Pro tyto účely mi kdysi v minulosti byl poraděn: 23" LG IPS237L - a naprosto vyhovoval.
Bohužel za 3,5 roku začali odcházet kondíky a monitor začal problikávat a ke konci už jen blikal černou.
Momentálně brácha frčí na záložním, ale ten mu pochopitelně nestačí, pač má jen 17" (takovou historii dnešní děti neznaj, heh).

Omlouvám se za slohovou práci, určitě by to šlo i kratší verzí, ale nějak jsem se z nostalgie rozvášnil. :-D
Urby147
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 28. 11. 2018 08:36

pokud 24" nabízí se Acer nitro který na výšku je hodně na těsno, ale má VESA, takže by šel přidělat na zeď.

Pokud není problém i 27" šel by taky Acer nitro ale tady už by montáž na zeď byla nutností..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Urby147 28. 11. 2018 20:04

Kaulik, díky moc za návrh. No, za ty peníze to nevypadá špatně, budu o něm dost přemýšlet. Pokud by měl někdo ještě nějaké protinávrhy tady ke Kaulikovi, tak určitě ocením, ať se mi rozšíří obzory. A hlavně více hlav, více nápadů a také nějaké to srovnání :).

Kaulik, ještě jednou děkuju.
Urby147
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 29. 11. 2018 14:48

není zač :) ono ty "low cost" rychlé ne TN monitory zase tolik nejsou :) nemluvě o tom limitu na výšku..

Takže pokud třeba na CZC nastavíš filtry, že nechceš TN, chceš 75Hz, 23-27" do 5500,- a s montáží na zeď (protože výškově je to hodně hraniční) tak ti vyjede 8 monitorů z toho 2 jsem ti doporučil :-D takže ono vážně není až tak moc z čeho vybírat
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Urby147 2. 12. 2018 15:45

Nojo, máš pravdu :D Víc monitorů jsem stejně nenašel. Tak asi jo, brácha to vidí na 24ku.
Urby147
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 12. 2018 18:22

Mohu doporučit i tento DELL https://www.czc.cz/dell-professional-p2417h-led-monitor-24/192494/produkt. Má vcelku kvalitní PIVOT včetně možnosti nastavení výšky.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Urby147 10. 12. 2018 12:37

Milsimr, no... o tom jsem taky přemýšlel. Tyhle používám v práci a jsou fajn, ale řekl bych, že brácha dá přednost 75Hz. Každopádně díky za typ. Podám report bráchovi a ať si vybere sám, on do toho bude koukat, že... né já :D Díky moc.
Urby147
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků