TV jako monitor k PC

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Manothai 9. 9. 2015 07:04

Chtěl bych se zeptat jestli se pro běžného uživatele (občasné surfování na internetu, koukání na filmy a hraní her) vyplatí použít full hd tv jako monitor? Jde o to,že v pokoji nemám místo na PC stůl, ale mám tam TV, tkaže bych to propojil přes HDMI. Vzdálenost od TV by byla cca 1,5m (uhlopříčka TV je 109 cm - obyčejný smart led samsung). Předpokládám, že hry a filmy nebudou problém, ale jak to bude například se surfováním na webu, čitelnosti a dopadu na zrak? Berte prosím v potaz to, že jsem absolutně běžný uživatel, tudíž náročnost není veliká, nebudu na tom dělat nějaké grafické projekty apod...
Manothai
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 9. 9. 2015 07:30

Resi se to tu prubezne tak jednou za kvartal.
Citelny to bude, pouzit to taky teoreticky jde, ale prakticky pri te uhlopricce a vzdaleosti to nebude zadna hitparada pro oci

Kdyz bych to trochu prehnal(u LED to samozrejme nehrozi) tak aspon usetris za solarko...

-- 9. 9. 2015 08:30 --

jsem vedel, ze nedavno to tu bylo - viewtopic.php?f=955&t=1227402
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Manothai 9. 9. 2015 08:20

Rozumím, vím, že tu bylo téma, ale 4k televize je rozdíl oproti tomu co mám já. No nezbyde nic jiného než si to vyzkoušet a uvidím.
Manothai
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 9. 2015 09:03

Manothai píše: TV jako monitor k PC

se používal naposledy před 30 lety a jen z nouze - v době kritického nedostatku monitorů.
milsimr píše: obraz prostě bude divný, rozplizlý, nekoukatelný - prostě naprd
monitor je prostě jiná liga než běžné TV

Citované zkušenosti Ti nestačí?
M0RGAN píše: FHD televizi
a jako monitor to bylo nepoužitelné (přes HDMI), obraz byl takový divný

Děláš si Pr-Dell nebo to myslíš vážně? :roll:
Manothai píše: nemám místo na PC stůl

Zřejmě bydlíš v kamrlíku 1 x 1 m? :-)
Co s tím?
1) Vyřeš bydlení.
2) K PC pro internet/hry/filmy pořiď plnohodnotný FHD monitor.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 9. 9. 2015 09:22

kdyz zrovna na filmy a hry ta telka nemusi bejt spatna (na filmy rekl bych dokonce lepsi nez monitor), ale to brouzdani...
a jestli fHD nebo 4k nehraje v predeslem vubec zadnou roli.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 9. 2015 09:27

Omyl:
karlos00x píše: jestli fHD nebo 4k nehraje v predeslem vubec zadnou roli

Do malého kamrlíku, kam se nevejde ani stolek na PC, těžko nacpeš velký monitor. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 9. 9. 2015 09:47

tam slo o telku pouzitou jako monitor. a pri debate o tom jak tam vypada obraz, co oci apod je rozliseni opravdu nepodstatne. resi se jine aspekty.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 9. 2015 10:28

Samozřejmě, je to nepoužitelné pro jakoukoli seriózní i neseriózní práci, ale čistě pro konzumaci obsahu nemusí být televize špatným řešením. Na filmy bude stoprocentně lepší než monitor a pokud ta televize není úplný lowend, hry si na ní užiješ taky. Problém je s internetem a vůbec jakýmkoli čtením, ale to se dá vyřešit koupí tabletu.

Nebo si místo PC pořiď notebook. Pokud jsi takhle limitovaný prostorem, nemuselo by to být špatné řešení. Na filmy a možná i ty hry ho připojíš k TV a zbytek času máš sice malý, ale pořád použitelný monitor pro ten internet.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Manothai 9. 9. 2015 13:16

Díky za kladné i negativní reakce. Ano, opravdu skutečně nemám kam do pokoje dát menší PC stolek, opravdu jsem limitován prostorem, jinak bych si tohle nevymýšlel. Televize není asi úplný lowend, jedná se o obyčejného samsunga led tv 109 cm uhlopříčka FHD. Jinak mohu se zeptat proč je tak televize nepoužitelná pro web? Když si nastavím písmo, jsem z dálky tak opravdu na občasný surf televize nemůže fungovat. Asi nezbude nic jiného než si to vykoušet. Ze 70% jen hraju hry či sleduji filmy.
Manothai
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 9. 9. 2015 14:02

tak si to zkus kdyz nam neveris.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Manothai 9. 9. 2015 14:35

Já neřekl, že nevěřím, jen sem se ptal na důvod proč v dnešní době FHD televizí a HDMI kabelů je tak čtení webu otřesné...
Manothai
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 9. 9. 2015 15:22

protoze ti to vypali oci. protoze pixel ma asi pul centimetru. atd
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod našinec 9. 9. 2015 15:46

Koukám, že na hloupý dotaz hloupé odpovědi. :-)) Jinak opravdu pro nezkušené:No problem.Používám to tak již několik let a inspiroval jsem tím i druhé. ;-) Pokud by to však mělo znamenat, že budeš z 1,5 metru koukat na 109cm obrazovku, tak to asi opravdu ne.
našinec
Junior

Odeslat příspěvekod Manothai 9. 9. 2015 18:31

Konečně rozumná reakce...vyzkouším.
Manothai
Junior

Odeslat příspěvekod VaclavKlaus 9. 9. 2015 18:57

Kup si Macbook pro a k tomu AppleTV.
Na práci Macbook, na zábavu si přeneseš obraz bezdrátově přes Airplay do TV via AppleTV.
VaclavKlaus
Uživatel deaktivován

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků