Fototiskárna tiskne hnusně :-(

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod qase 5. 8. 2010 12:09

Zdravím, koupil jsem si tiskárnu Epson PX650 a těšil se na krásné fotky.
6 cartridgí, fotopapír 240g, fotky ze 7mi megového foťáku ale z tiskárny lezou fotky jak z jehličkový tiskárny. Jsou ďupkatý... Přitom mám při tisku nastavený Best quality, photo paper ale kvalita hrozná. Přesně to mi dělala i nová HP tiskárna, tak jsem jí prodal, a koupili tuto s tím, že se šesti inkoustama budou fotky jako víno...

Tak by mě zajímalo, jestli takhle tisknou domácí "foto" tiskárny?

Příklad zde: http://yfrog.com/j3mimijp

Děkuji moc za reakce...
qase
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 5. 8. 2010 12:13

A proč jsi ji už nereklamoval?
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qase 5. 8. 2010 12:27

Protože chci nejdřív zjistit, jestli je to vlastnost těchto tiskáren, nebo jestli nemám něco např. špatné nastavené...

Aby mi v servisu neřekli, že takhle prostě tiskárny za pár tisíc tisknou....
qase
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 8. 2010 12:28

Jaké používáš papíry? Máš správně nastavený typ papíru? Co se mě nejvíc osvědčilo, bylo kupovat papíry od stejné značky, jako je tiskárna (v mém případě Canon) a kupovat papíry, které přímo podporuje ta tiskárna = je možné je vybrat jako typ papíru ve vlastnostech tisku (v mém případě Lesklý fotografický papír PRO Plus), tím jsem dosáhl naprosto luxusních fotek.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Wikan 5. 8. 2010 12:28

No netisknou.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qase 5. 8. 2010 12:32

Bari007 píše:Jaké používáš papíry? Máš správně nastavený typ papíru? Co se mě nejvíc osvědčilo, bylo kupovat papíry od stejné značky, jako je tiskárna (v mém případě Canon) a kupovat papíry, které přímo podporuje ta tiskárna = je možné je vybrat jako typ papíru ve vlastnostech tisku (v mém případě Lesklý fotografický papír PRO Plus), tím jsem dosáhl naprosto luxusních fotek.


No je pravda, že mám doma dost foto papírů od HP (různá gramáž, mat i lesk) a na všechny to tiskne stejně blbě. Před tím jsem měl tiskárnu HP C4780 ale i ta mi tiskla dost nekvalitně. Proto jsem zakoupil 6ti inkoustovou Epsonku ale je to stejné...
Ta HP tiskla špatně obrázky i na normální papír a na nažehlovací folie taky...
qase
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 8. 2010 12:32

TOhle ale vypada spis na chybu papiru. V ruce to nedrzim, ale tipoval bych to spis na papir. Jaky pouzivas? A jake jsou pro tu fototiskarnu doporucene? Zkus jeste investovat par (set?) korun do kvalitnich papiru, doporucenych primo vyrobcem primo k danemu typu tiskarny.

Tenhle vystup je proste hnus.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 8. 2010 12:34

Na normální papír to bude špatné vždy, od toho jsou fotopapíry. Je ale potřeba koupit a na tiskárně zvolit správný typ papíru, protože v tom bývají dost velké rozdíly. Pokud koupíš nějaké nepodporované papíry nebo špatně zvolíš, pak tiskárna skutečně bude tisknout špatně.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod qase 5. 8. 2010 12:36

No při tisku jsem zkoušel volit hodně druhů papíru, ale výstup stál vždy za prd. Takže asi si to moc nerozumí s těmi HP papírama. Ale vrtá mi hlavou, že by i ta tiskárna C4780 si s nima nerozumněla?...
No zkusím koupit Epson papíry a uvidím, zatím díky moc :-)
Naposledy upravil Bari007 dne 5. 8. 2010 12:38, celkově upraveno 1
Důvod: Poslední příspěvek se necituje.
qase
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 8. 2010 12:41

Je klidně možné, že si ta HP s nimi taky nerozuměla. Doma máme dvě Canonky, obě se stejné série fototiskáren, jen jedna novější a jedna starší a ta starší také tiskne na ty stejné papíry špatně, protože prostě nemá přesně ten typ v nabídce = ty papíry nezná. Ta nová Canonka už na ty stejné papíry tiskne krásně, protože je má v nabídce = zná ty papíry a ví, jak na ně má tisknout.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod qase 5. 8. 2010 12:51

Fakt jo? Tak to čumim, že si ani tiskárna stejné značky nerozumí s papírama téže značky...
No dneska se pokusím sehnat Epson papíry a zítra se ozvu.

Díky díky
qase
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 8. 2010 13:35

Podívej se ale do nastavení nebo manuálu, ať nekoupíš opět nějaké nepodporované ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod qase 6. 8. 2010 06:12

Tak to bylo opravdu těmi papíry. Koupil jsem Epson papíry a fotky jsou úžasný. Ještě jednou děkuji za radu!
:tleskani :-*
qase
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 8. 2010 10:03

Neni vubec za co ... myslel jsem si, ze to bude papirem uz podle vzhledu toho uploadu. Od ted pro priste vis, ze na papiru VELMI zalezi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků