notebook nezná dávno instalovaný LCD po připojení

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod °jh 3. 2. 2009 09:46

Mám pár problémů, které trvají už léta. Nevědí si s nimi rady ani v redakci Computeru, a jeden z nich mě pálí zrovna teď:

Svůj ntb Dell Latitude 820 (winXPp) užívám většinou jako desktop s plochou rozšířenou na LCD ViewSonic VG2230wm. Nerad ho odpojuju od LCD už proto, že po připojení wXP neznají LCD a musím je asi 5 minut přesvědčovat, aby LCD poznaly. Zavedl jsem si 2 hw profily: s LCD a bez LCD -- k ničemu: I když odpojený ntb užívám důsledně na hw profil bez LCD a pak ntb připojím a spustím s profilem LCD, stejně ho zpočátku nezná.

Teď jsem si přikoupil port replikátor (Euro-Latitude D/Port NO Stand...) od Dellu. XP ho znají, v menu Start mám nové oddokovací tlačítko, ale když ntb odpojím a připojím, XP nepouštějí do LCD žádný signál. Dnes dokonce nenabízely rozlišení 1680x1050 (monitor jsem oživil jako úzký) a správné rozlišení jsem musel navolit na kartě firemního ovladače.

Spojení bývalo přes VGA kabel (D820 nemá HDMI port), ale teď s replikátorem jsem ho nahradil digitálním spojením před HDMI kabel. Potíže s připojením zůstaly.

Jsem odsouzen po každém odpojení od LCD se vždycky znovu složitě ucházet o jeho přízeň? A pokud ano, nedalo by se opětné rozpoznání správného LCD automatizovat třeba nějakým skriptem, i kdybych ho musel spouštět ručně?

Prosím o věcné a slušné odpovědi. Předem díky.
°jh
°jh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naryan 25. 3. 2009 11:03

Aktualizovat ovladace k LCD a grafice.
Naryan
Junior

Odeslat příspěvekod °jh 25. 3. 2009 11:55

U adaptéru průvodce hlásí, že nenašel aktuálnější ovladač než je stávající (Mobile Intel(R) 945GM Express Chipset Family v. 6.14.10.4446 ze 13. 12. 2005).
Avšak monitor rozpoznává jen jako "plug and play" (v. 5. 1. 2001.0 z 6. 6. 2001). Ani tam sice nenašel aktuálnější, ale mě překvapuje spíš to, že v okně "Zobrazení - vlastnosti" na záložce "Nastavení" se monitor rozpoznává jako "2. ViewSonic VG2230wm"... atd., ale přitom je jinde v systému jako obecný. Může být tohle příčina?

Na stránce viewsonic.com jsem si stáhl driver v podobě .exe souboru a spustil instalaci. Zahlédl jsem, že to mastí někam do rootu C: (slušné instalace přesměrovávám na E:, tady jsem byl jen divák), ale konkrétní soubor jsem tam potom nenašel. Přitom ovladač "plug and play" musím pomocí Aktualizovat ovladač někam nasměrovat sám na nějaký mnou nabídnutý skutečný ovladač, m$ mi žádnou lokalitu mikrosoftího ovladače neprozradí (když klepnu na "Podrobnosti ...", dostanu jen hlášku: Nejsou vyžadovány ani načteny ovladače tohoto zařízení.), a tím mi brání, abych "plug and play" nahradil něčím jiným. To, co jsem si od ViewSoniců stáhl, jej jen jediný soubor "Standard_Monitor_Driver_Signed_XP.exe" bez možnosti najít tam nějaký .inf nebo .icd. Jak 100hoven?
°jh
°jh
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků