Pomalý start PC s ASUS P5B-V

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Daviiik77 4. 5. 2007 09:19

Sestavil jsem nový PC s MB ASUS P5B-V, procesorem Intel Core 2 Duo E6300, paměťmi 2x 1MB A-Data 800MHz DDR2 a diskem SEAGATE Barracuda 7200.10 320GB.

Počítač po rozběhnutí chodí skvěle, ale mám problém s rychlostí náběhu. Po startu se zobrazí info o grafice, pak o procesoru, pak "Initializing USB Controllers... Done", pak naběhne info o paměti "Dual režim 2032 MB OK" a následuje téměř 1 minuta nečinnosti (!), následně se zobrazí zpráva "USB Device(s): 4 Storage Devices" atd. Pak už vše běží jak má.

Updatoval jsem na nejnovější BIOS (revize 0903), ale problém přetrvává. Pomůže někdo??? Díky!
Daviiik77
Junior

Odeslat příspěvekod Noclaf 4. 5. 2007 09:21

Vypada to, ze mas neco zapojeno v USBcku a on to vsechno postupne detekuje. Neni v BIOSu volba na vypnuti tehle detekce? Pripadne - zrychli start, pokud vsechno z USB vytahnes?
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wirtual 4. 5. 2007 09:24

mas dobre nastavene bootovani v BIOSu?
Pokud v PC nemas FDD, tak ji v BIOSU vypni.
Wirtual
Junior

Odeslat příspěvekod Daviiik77 4. 5. 2007 09:26

Všechny USB komponenty jsem odpojil, problém bohužel přetrvává :(
Daviiik77
Junior

Odeslat příspěvekod Daviiik77 4. 5. 2007 09:27

Jojo, FDD jsem vypnul a nechal jen bootování z HDD...
Daviiik77
Junior

Odeslat příspěvekod lout 4. 5. 2007 09:47

to vypadá,že to detekuje čtečku karet,jestli ji tam máš
lout
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daviiik77 4. 5. 2007 13:27

Čtečku mám, odpojil jsem a problém stále ten samý...
Daviiik77
Junior

Odeslat příspěvekod Noclaf 4. 5. 2007 13:35

Je v BIOSu nejaka volba ohledne detekce USB komponent?
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 5. 2007 14:37

Vypni si V BIOSu Legacy USB Support (Advanced menu->USB Configuration->Legacy USB Support->Disabled), což by mělo uvedený problém odstranit. Přijdeš tím ale o možnost bootovat z flashky a podporu USB ve starších systémech (např. DOS).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daviiik77 4. 5. 2007 15:34

Nic takového jsem nenašel, jen "USB Function" a to jak při Enabled, tak při Disabled nepomáhá...
Daviiik77
Junior

Odeslat příspěvekod Daviiik77 4. 5. 2007 15:35

Díky za radu, Legacy USB jsem zakázal, ale bohužel stále bez úspěchu... :-(
Daviiik77
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 5. 2007 16:33

Takže stále ta minutová pauza?

Jaké a kam máš připojeny disky a mechaniky?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wirtual 4. 5. 2007 16:43

zkus jeste od desky vsechno odpojit... mechaniku, ctecku atd... at je tam zapojene pouze napajeni a bootovaci HDD a Bios resetni do defaultu. Pokud tohle nepomuze, tak na vine budou mozna okna... Zkus je preinstalovat... taky zkus protahnut ten disk nejakym testem primo od vyrobce disku...
Wirtual
Junior

Odeslat příspěvekod Daviiik77 4. 5. 2007 16:55

Přesně tak, 1 minutu se nic nedějepo testu RAMKY. Mám jeden disk připojený na SATA, pak vypalovačku taktéž připojenou na SATA, disketovku nemám...
Daviiik77
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 5. 2007 17:00

Pokud máš obě zařízení připojené k ICH8, tak v BIOSu vypni doplňkový řadič JMicron. Tu pauzu by mohla způsobovat detekce připojených zařízení tímto řadičem.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků