Deska B450 pro AMD Ryzen 3600 + GTX 1660 Super

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Verxes 1. 5. 2020 18:53

Ahoj, probírám se deskama pro AM4 a hledám něco do nové sestavy postavené na AMD Ryzen 3600 + grafika asi bude nějaká GTX 1660 Super.

Cenově přemýšlím v ceně tak 3500-4000Kč, takže asi vyberu něco z B450 čipsetu. A prakticky mám předběžně vybrány 2 desky:

ASUS ROG STRIX B450-E GAMING:
https://www.alza.cz/asus-rog-strix-b450-e-gaming-d5486188.htm


MSI B450 TOMAHAWK MAX:
https://www.alza.cz/msi-b450-tomahawk-max-d5655386.htm

Asus asi prý lepší zvukovka, Tomahawk zase lepší napájecí kaskáda.. takže za mě zatím vyhrává MSI B450 TOMAHAWK MAX.
Ale chtěl bych nějaký další názor, případně navrhnout jinou alternativu.
Co myslíte?

Předem děkuji za Vaše rady!
Verxes
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 1. 5. 2020 22:28

Vzal bych B450M Mortar Max - identická jako tomahawk, ale má 2x slot M.2. Navíc u MSI se dá velice jednoduše flashnout bios i bez CPU.
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Verxes 2. 5. 2020 14:13

Dík, koukal jsem jen převážně jen na ATX desky a Mortal Max jsem tak nezaznamenal.
Verxes
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 2. 5. 2020 22:08

No, jestli se bude zapojovat více disků, bude lepší x470. Za tytéž peníze
https://www.czc.cz/msi-x470-gaming-plus ... 39/produkt
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 3. 5. 2020 10:58

A nebo tak :)
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Verxes 5. 5. 2020 09:41

OK, děkuji za vhodné alternativy. Určitě něco vyberu. Spíš chci ten ATX formát - nechce se mi "utopit" microATX destičku do mojí obrovské CASE (Fractal Design Vector RS), by se tam pak bála chudák :D
Nakonec otočka o 180° a z těch 2 nahoře přemýšlím víc o tom ASUSu - portů taky dostatek, wifi/BT, 2x M.2 slot.. - do jednoho M.2 půjde Samsung EVO 970 Plus 500GB a druhý obsadím možná časem, uvidíme.

Každopádně ta X470 je pro mě tedy asi vhodnější alternativa.. děkuji. Klasické disky právě taky počítám mít, celkově asi tak 3-4ks. Takže 6 SATA portů určitě do budoucna ideál.
Verxes
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 5. 5. 2020 16:12

Když na B450 osadíš druhý m.2, vypnou se dva sata porty.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 5. 2020 17:21

4ks HDD ... ? Privatni zaloha internetu? (just asking)




Osobne mam 1+2+2 TB ve trech NVME SSD a z toho necele 3TB volne. Od vseho ostatniho je tu Spotify, Netflix a podobne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 5. 2020 19:27

To jo, ale najdi na NetFlixu a podobně, třeba Kabinet doktora Kaligariho, Svatbu za bílé noci, nebo Špatným směrem :P

Jsou filmy, které když najdu, tak si je hodím na NASku, protože prostě nejsou mainstream a najít je dá práci. Takže to chápu. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cadworker 5. 5. 2020 21:33

Uznávám. Blbnu. Nemám na desce m.2, mám dvd, pár ssd a jeden hdd. Když obcas nějaké sata zařízení přidavám, porty pomalu dochází a kdyby nějaké nefungovaly, byl bych nervózní;))
cadworker
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků