pujdou tyto ram pameti??

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cemtec 3. 9. 2011 12:06

zdravim mam 2 dotazy
1) v pc mam ramky ddr,400mhz,cl 2,5 (2x256mb)
rad bych koupil jeste jednu 512mb a co jsem koukal tak s cl 2,5 vychazi relativne draho, levnejsi vychazi s cl3 (na polovinu) mohu tedy pouzit misto cl2,5 cl3, bebude se to nejak hadat
(zakladni deska asus a8n-e)

2) bude prikoupeni jedne 512 (dohromady 1gb) vubec na pc znat, pocitac je jich ponekud starsi (6let), vyuziti vicemene internet a obcas naka prace s openoffice nebo filmy, pruberne vyuziti pameti pri necinnosti kolem 70%, pri otevrenem prohlizeci (3 panely) vyuzizi 90% - 60mb volnych
obcas se mi stava ze me prohlizec klekne,pomaleji nabiha a pod.
pomohly by ty ramky nebo by to bylo zrychleni v radu jednotek %

diky.
cemtec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 9. 2011 12:10

rozšíření paměti nikdy nic nezrychlí...

nicméně rozšířením kapacity paměti ti to bude míň swapovat...

prostě se ti to bude míň zpomalovat...

DDR bych nakupoval maximálně ve sběrným dvoře...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cemtec 3. 9. 2011 12:20

ta ddr 512 s cl3 by vysla na 260kc a s cl2,5 na 560 a rikam ze pc ma 6 let, takze v te dobe asi ddr3 nebyly :D
cemtec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 9. 2011 12:22

obejdi si sběrný dvory...určitě si tam nabereš gigabajty paměti zdarma...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 3. 9. 2011 14:55

Je třeba si přečíst návod k desce:

ad1: pokud má fungovat Dual Channel, je třeba nainstalovat na každém kanálu stejnou velikost pamětí
nainstalované paměti musí mít shodnou CAS Latenci

ad2: změna paměti z 512 MB na 1024 MB je poznat.

Je ale třeba říct, že větší přínos by byla výměna pevného disku za výkonnější.
Když už vydat peníze, pořiď radši:
http://www.alza.cz/samsung-spinpoint-f3 ... 136100.htm
Moc nestojí a má výkon.
Pokud ho ovšem seženeš...
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cemtec 3. 9. 2011 16:13

ad1, zakladni deska ma 4 porty na pameti (jsou barevne odlisene 2barvy po 2 portech), ted mam 2x256 a mam zbranou jednu barvu, cili zbyvajici dva porty maji jinou barvu
ad2, pocitac ma jiz 6 let, proto nechci prilis investoval (nevyplati se to), napadly me tyto ramky nebot by vysly na 260kc, 1000kc na novej hdd nemam

pocitac je jen na takovy domaci pouzivani, vicemene net, na narocnejsi praci mam ntb
cemtec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skype 3. 9. 2011 16:21

Neinvestovat ani korunu.
skype

Odeslat příspěvekod The Shitman 3. 9. 2011 18:20

Investovat víc, než těch 260Kč, nemá cenu. Už tahle maličká investice je nevratná. CL by měl BIOS přizpůsobit podle nejpomalejšího modulu - pokud budeš mít paměti z výroby s CL2,5 a CL3, všechny pojedou na CL3.

Oběhání sběrných dvorů možná zní blbě, ale dají se tam sehnat zajímavé věci. Ty paměti seženeš určitě a možná zdarma vylepšíš i něco jiného. ;)
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 3. 9. 2011 19:11

cemtec píše:ad1, zakladni deska ma 4 porty na pameti (jsou barevne odlisene 2barvy po 2 portech), ted mam 2x256 a mam zbranou jednu barvu, cili zbyvajici dva porty maji jinou barvu
ad2, pocitac ma jiz 6 let, proto nechci prilis investoval (nevyplati se to), napadly me tyto ramky nebot by vysly na 260kc, 1000kc na novej hdd nemam

pocitac je jen na takovy domaci pouzivani, vicemene net, na narocnejsi praci mam ntb

Pokud máš paměti v 1. a 3.slotu, nebo ve 2. a 4. slotu (počítáno od procesoru) je to správně.
Pak bys je měl mít v 1. a 2. slotu ty 256-ky a ve 3.slotu tu 512-ku.
Ale ať mají radši stejnou CL.
Vzájemná kompatibilita pamětí na desce s chipsetem nForce a paměťovým řadičem tak starého procesoru není zdaleka nic jednoduchého a předem daného.
Tak to radši nepokoušej.

Že nemáš na výkonný disk je škoda - PC by prokouklo hodně.

Ale hlavně to není takové vyhazování peněz jako za ty paměti.
Ty totiž do nového PC nedáš.

Jenže ten uvedený disk můžeš časem přendat i do PC sc. AM3+ nebo sc.1155 a pořád to nebude brzda.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mickeye 6. 9. 2011 08:14

Nový základní disk nevyřeší problém s neustále vytíženou ramkou, nehledě na to, že ten počítač možná ani nebude mít SATA 1 a disk tam běží ještě na PATA. Koupě nové ramky výrazně urychlí práci s prohlížečem a vůbec s OS.

The Shitman píše:Investovat víc, než těch 260Kč, nemá cenu. Už tahle maličká investice je nevratná.
To by mě zajímalo kdy jste naposledy investoval do počítače tak, aby se Vám ty peníze vrátily? Mluvíme samozřejmě o počítači na domácí využití a hry. ;)
Mickeye
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 9. 2011 09:04

Libovolna investice do tak stareho PC je marna, jak jiz bylo receno. Opravdu bych zkusil ty sberne dvory, tam bys urcite nejakou DDR1 pamet nasel. Pripadne Aukro.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 9. 2011 09:10

Mickey: ja treba nedavno investoval do koupi SSD (dle nekterych je to snobska predrazena blbost). Na cistem case "cekani na neco" se mi to jeste cele asi nezaplatilo(minimalne vyznamna cast ano). A nervy? Ty mam jen jedny. A kdyz nekdo dela v java-based aplikaci drtivou cast casu tak je to fakt podstatnej rozdil.

EDIT: AHA, prehledl jsem posledni vetu. No ale i tak, jsou lide kteri si sveho casu vazi.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 6. 9. 2011 09:22

Tonda-B píše: ad2: změna paměti z 512 MB na 1024 MB je poznat.

1) Nebude to výrazná nebo zásadní změna, ale bude to k poznání.
Ovšem na tom, že se jedná o PC o dobré 3 generace zpět - a to i z hlediska výkonu - to nic nezmění.

2) Jeho deska má 4 SATA porty. Nedoporučoval bych přece nic, co by nebylo prakticky
realizovatelné.
OS se načítá z disku, excel, všchny aplikace a data k nim také - proto je to významnější změna
z uživatelského hlediska. V mých očích je velká výhoda i použitelnost uvedeného disku v novém
PC.

3) Souhlasím s názorem, že investice to nikdy není.
Jedním ze základních parametrů každé investice je návratnost.
A pokud není žádná, nejedná se o investici.
Je to výdaj, je to zvýšení osobní spotřeby, je to ledacos, ale investice v žádném případě.

Tady ovšem mluvíme o upgradu paměti v ceně cca 2 obědů v běžné hospodě.
Tak by bylo dobře nemít přehnaná očekávání a nemyslet si, že změna bude odpovídat upgradu na AM3.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků