Asus Crosshair a Radeon 6870 - pojede to?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 4. 11. 2010 16:49

Ahoj,
pojede resp. měla by jet GK Sapphire Radeon 6870 na MB Asus Crosshair? Vlákna o kompatibilitě jednotlivých verzí PCI-E jsem našel, ale jsou vesměs dva roky stará a tedy k ničemu.. Radeon by měl mít verzi 2.1, co je u Crosshairu netuším. Mám trochu obavu, že to nepošlape..
Pokud opravdu ne, tak prosím o návrh nové a celkem levné MB, na které Radeon pošlape a zároveň budu moci použít stávající procesor AMD 64 X2 5000+ (dočasné řešení - nejsou prachy :oops: ).
Děkuji
Honza
j.e.n.i.k.82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 4. 11. 2010 17:23

Jaká Crosshair? Stará? Nová? Je jich několik. Chce to přesný model.
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... chSubmit=1

Grafika ale každopádně pojede. Pokud jde o starší desku, tak možná o pár procent pomaleji, ale nic znatelného.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 4. 11. 2010 17:49

Je to ta prvni verze.. Proste jen Crosshair.. Neni mozny, ze ten Radeon neni kompatibilni s Pci-e 1.0?
Kdyz jsem to zkusil zapojit, tak se mi CRT monitor nezapne.. Je to sice stara 17" (cekam nez mi prijde LCDcko), ale nechapu, proc to nejede..
Napajeni grafiky je 2x sestipin, zdroj ma 650W.. Kdyz pocitac pustim s GF 6600, tak to slape pohode..
j.e.n.i.k.82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 11. 2010 18:55

Ono mozne to je, ta nekompatibilita, nekomu to funguje (i tehdy, kdy fungovat by nemelo) a nekomu nefunguje.

Zatim obecne:

1) Mas pretaktovano?
2) Resetoval jsi CMOS?
3) Updatoval jsi BIOS na nejnovejsi? (casto resi problemy kompatibility)

Resetni CMOS, stahni novy BIOS, naflashuj. (s puvodni kartou) Pak vloz novou kartu, treba uz pujde.

BTW: Rikas nejde ... a PIPA ten pocitac?

A co je to za zdroj? Znacku!!! Jestli LCPower, nebo podobna "kvalitka", tak bude problem mozna i tam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 4. 11. 2010 19:38

Pretaktovano neni, reset Biosu jsem delal a mam verzi 1207, coz by mela byt posledni, zdroj je Black Power 650 od Fortronu.. Pocitac nepipa, protoze tahle deska nema speaker. Ma sice informacni displej, ale ten je necitelny, takze tady nic nezjistim. Ale rekl bych, ze pocitac mozna normalne bootuje, protoze kdyz jsem po chvili cekani pocitac vypnul, prendal tam zpet GeForce a znovu pustil, tak mi Win XP nabidly Normalni spusteni, Nouzovy rezim atd.. Proste jako kdyz prerusis start Windows.. Ale na monitoru nic..
j.e.n.i.k.82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 11. 2010 20:38

Zkus novou grafiku v jinem PC, pripadne zkus jiny vystup, treba HDMI, nebo DVI>DSub pres redukci. Muze byt "jen" mrtvy konektor na karte.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FlanK3r 5. 11. 2010 11:38

jo, bývá spíš problém s těmi konektory apod, někdy stačí v\pnout pc, vypnout zdroja znovu naběhnout. Myslím, že by neměl být problém s zprovozněním HD6850/6870
sestavy:
1)Ryzen 7 5700X, Asus C7H, TUF RX6800, 2x 16GB 3600 GSKill TridentZ RGB
2)Core i9-13900KF, Maximus Z790 Apex, R5-240x, 2x16GB TridentZ5 7200M DDR5
FlanK3r
Sponsored by ASUS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 5. 11. 2010 14:56

Ja dneska zkusim LCDcko s digitalnim vstupem, abych nemusel pouzivat VGA redukci do stareho CRT monitoru. Protoze jsem zkousel redukci do obou konektoru na karte a vysledek stejny..
A zkusim i jiny pocitac, co to udela..

Jsem z toho takovy drobet rozpacity.. :(
j.e.n.i.k.82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FlanK3r 5. 11. 2010 15:26

zkus i tu mou radu s tím zdrojem...
sestavy:
1)Ryzen 7 5700X, Asus C7H, TUF RX6800, 2x 16GB 3600 GSKill TridentZ RGB
2)Core i9-13900KF, Maximus Z790 Apex, R5-240x, 2x16GB TridentZ5 7200M DDR5
FlanK3r
Sponsored by ASUS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 5. 11. 2010 17:13

No to mi ho teda vyndej...
Udelal jsem presne to, co mi radil FlanK3r a ono to jede.. Pritom jsem behem vsech pokusu tenhle postup nekolikrat zopakoval.. Dulezity je, ze to ted uz slape a za to vam vsem moc dekuju..
j.e.n.i.k.82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 11. 2010 17:51

Hlavne ze fungujes. :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků