Asus Commando failed bios

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod THX22 25. 3. 2009 16:38

Hoj panove dnes sem sel dat na dosku asus commando novy bios cez asus update a jakosi se to nezdarilo ...stale sem to delal cez asus update a jelo to az do dnes ked sem daval novej 1901 myslim ...napsalo to failed nebo nejaku chybu a uz sem vedel ze ked restartnem pc tak to uz nenabehne a aj tak bolo vobec se uz nedostanu ani do biosu (co je jasne) neviete jeste najakej typ na to ? nebo rovno muzu kupit novu dosku.Dik vsem ;-)
THX22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 25. 3. 2009 23:22

Já si myslím, že pokud máš ještě návod k desce, najdeš tam aspoň 2 možnosti, jak to spravit.

Jedna z nich určitě bude použít CD, které jsi dostal k desce a naflashovat z něj sice starší, ale dokonale funkční BIOS.

Nevím, jestli má smysl ti to všechno znovu vypisovat, když to v návodu najdeš.

Ale zatím není důvod kupovat novou desku.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THX22 26. 3. 2009 09:07

jenze ja se nedostanu ani do press del tu setup ...vobec mi nenabehne LCD CD sem tam dal ale nic se nedeje ...skusal som vsetko mozne
THX22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 26. 3. 2009 23:40

Má tvoje deska CrashFree BIOS?

Pokud ano, dej CD, které jsi dostal s deskou do mechaniky, restartuj a na obrazovce bys měl číst:

Bad BIOS checksum. Starting BIOS recovery...
Checking for floppy...
Floppy not found!
Checking for CD-ROM...
CD-ROM found.
Reading file (název tvého BIOSu atd.

atd. až do přeflashování.

Máš disketovou mechaniku?

Umíš normálně naformátovat disketu (ne jako bootovací), stažený BIOS od ASUSu rozbalit, přejmenovat a dát na disketu?

Když ji tam dáš a po zapnutí použiješ dvojhmat Alt+F2, abys spustil EZ Flash, měl bys číst:

User recovery requested.Starting BIOS recovery...
Checking for floppy...

atd.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THX22 27. 3. 2009 13:15

skusal som to tak a vobec nereaguje skusal som aj original CD aj flopy a nic nereaguje ...poslem to reklamovat uz nemam na to nervy ...jink dik tonda ...
THX22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 27. 3. 2009 14:07

Tak to mě mrzí.

Zřejmě je poušený i první blok BIOSu.

Teď už jen, kdybys měl kámoše se stejnou deskou naflashovat za chodu.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THX22 29. 3. 2009 00:10

No ja ju v pondelok posielam reklamovat ...len neviem ci napsat ze nejde vobec doska ,alebo normalne napisat ze pri update biosu pres utilitu asus se to nezdarilo ...co ty na to ? jinak ted mam novu dosku takze tamtu by sem predal keby mi prisla z reklamacie.Dik
THX22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 29. 3. 2009 00:22

To záleží na tobě, jak jsi čestný.

Obvykle se píše:

"Večer jsem PC normálně vypnul a ráno už nešlo spustit.
Na obrazovce nebylo nic, tma."

Tak se rozhodni.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THX22 29. 3. 2009 10:03

Tonda-B dik ,ale tak neviem ...ked napisu jak se to stalo tak ci mi to zreklamuju ...napisem jak si napsal ty a bude to ok myslim ...ved taky magnat jak je asus by se nemal zajimat o jednu desku ...jako vim ze nejsem sam co reklamuje ,ale aj tak ;-) jeste raz dik Tonda-B pak napisu jak sem dopad :-[
THX22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THX22 8. 4. 2009 13:02

Tak dnes mi dosla fungel nova doska ,dost rychlo tazden a pol ...takze ju ted predam ...ja ted mam novu ...takze reklamacia prebehla v poriadku co sem moc rad a taky chcem podakovat na forum za ochotu a hlavne Tonda-B jeste raz dik .... ;-)
THX22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 10. 4. 2009 17:59

Díky za zprávu.

Zdá se, že navržený postup byl sice trochu podlý, leč účinný.

A konec konců té desce mohlo něco být - není přece obvyklé, aby flashování BIOSu dopadlo tak, jak popisuješ.

Tak si to užij.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků