Vadi MB se zdrojem beh naprazdno?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod wolkow 25. 7. 2007 14:16

Ale jen chvili, skladam pc a uz mam zakl. desku a zdroj tak jsem rovnou zkusil jestli zapina, zatim jo i opakovane ale nevadi ji to?
A navic se netoci fany ani cpu fan jen pri vypnuti se pootoci, je to normalni?
MB Gigabyte P35-DQ6, zdroj Levicom Visible Power 450W
lcd Eizo S1911SE-GY, case Sunbeam Acryl Blue, psu Levicom Visible Power BL 450W, mb Gigabyte, C2D E8400, 8GB DDR2, SSD Crucial, 150GB WD Raptor X, 2x Arctic Fan Pro 2 L, Apple key, mice Razer Diamondback Plasma, repro H/K Soundstick III
wolkow
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 25. 7. 2007 14:23

Tej doske skor vadí low-end zdroj Levicom.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolkow 25. 7. 2007 14:26

Proc myslis, ze je low-end?
lcd Eizo S1911SE-GY, case Sunbeam Acryl Blue, psu Levicom Visible Power BL 450W, mb Gigabyte, C2D E8400, 8GB DDR2, SSD Crucial, 150GB WD Raptor X, 2x Arctic Fan Pro 2 L, Apple key, mice Razer Diamondback Plasma, repro H/K Soundstick III
wolkow
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 25. 7. 2007 14:32

Ak máš na mysli Levicom visible power tak ten považujem za Low-End. Kamošovy zhorel po mesiaci. A to nemá žiadnu žhavú zostavu.
Obrázek
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aplett 25. 7. 2007 14:37

wolkow píše:Proc myslis, ze je low-end?


no v jeho cenovej hladine si kupis forton, je to taky nizsi stred, skus treba seasonic, corsair, tagan..
aplett
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wolkow 25. 7. 2007 14:48

Vlastne jo, patri spis do low-end ale oproti tem obycejnym co jsou v levnych skrinich do dost dobrej ale me totiz slo predevsim o pruzracnej a milionar nejsem takze volba dopadla takhle. Podle tehne francouzske recenze je opravdu nic moc :|
A ty, metla23 me jen strasis, takhle to dopadnout nemusi.

Z5 k tematu lidi, vadi desce beh naprazdno?
lcd Eizo S1911SE-GY, case Sunbeam Acryl Blue, psu Levicom Visible Power BL 450W, mb Gigabyte, C2D E8400, 8GB DDR2, SSD Crucial, 150GB WD Raptor X, 2x Arctic Fan Pro 2 L, Apple key, mice Razer Diamondback Plasma, repro H/K Soundstick III
wolkow
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 25. 7. 2007 15:08

Ne, nevadí, protože zdroj má od desky dostatečnou zátěž.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolkow 25. 7. 2007 15:25

[quote="Pytlík";Ne, nevadí, protože zdroj má od desky dostatečnou zátěž.
lcd Eizo S1911SE-GY, case Sunbeam Acryl Blue, psu Levicom Visible Power BL 450W, mb Gigabyte, C2D E8400, 8GB DDR2, SSD Crucial, 150GB WD Raptor X, 2x Arctic Fan Pro 2 L, Apple key, mice Razer Diamondback Plasma, repro H/K Soundstick III
wolkow
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 25. 7. 2007 15:30

Ježišmarjá, jak ti to mám tedy napsat: Protože zdroj, díky zátěži od desky, dodává desce správná napětí, tak není nic, co by mohlo desce vadit. Nabo jinak: Co je pro desku běh naprázdno? Jí je jedno, jestli má ve slotech něco strčeného, nebo ne.
Napsal jsem ti, že to desce nevadí a proč. Co by jsi chtěl ještě slyšet?
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolkow 25. 7. 2007 15:56

[quote="Pytlík";Ježišmarjá, jak ti to mám tedy napsat: Protože zdroj, díky zátěži od desky, dodává desce správná napětí, tak není nic, co by mohlo desce vadit. Nabo jinak: Co je pro desku běh naprázdno? Jí je jedno, jestli má ve slotech něco strčeného, nebo ne.
Napsal jsem ti, že to desce nevadí a proč. Co by jsi chtěl ještě slyšet?b/quote]
Tak to sorry, jen to neznelo konktetne...
lcd Eizo S1911SE-GY, case Sunbeam Acryl Blue, psu Levicom Visible Power BL 450W, mb Gigabyte, C2D E8400, 8GB DDR2, SSD Crucial, 150GB WD Raptor X, 2x Arctic Fan Pro 2 L, Apple key, mice Razer Diamondback Plasma, repro H/K Soundstick III
wolkow
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 25. 7. 2007 18:36

wolkow píše:A ty, metla23 me jen strasis, takhle to dopadnout nemusi.Z5 k tematu lidi, vadi desce beh naprazdno?

Samozrejme že to tak nemusí dopadnúť a ani ti to neprajem,len konštatujem fakt že kamošov zdroj tak dopadol.
A k téme : Súhlas s Pytlík .
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wollkow 27. 2. 2012 15:09

Už dlouho jsem se chtěl podělit o to, že tento zdroj mám pořád a pořád funguje. A že je namáhan, většinou jede nonstop (možna 50% celé doby - 4,5 roků), i vycucávam ho hraním na sestavě co je podpisu. Myslim na něj, a uvědomuju si, že 450W je málo, zvlašť pro low-end a to v PC je HDD s 10k otaček + další HDD WD, 3 větráky. Jen občas, když je toho víc zapojeno tak má problém chytnout se, jak při startu PC je největší zatěž. Musim ho na chvili vypnout zadním vypinačem a pak naskoči.

Nevzpiram se co piše aplett, spiš jsem přijemně překvapen. Přece jen je to německá značka...
Jestli žít tak dobře.
wollkow
Junior

Odeslat příspěvekod wolkow 17. 12. 2013 22:57

Tak až 2-3 měsice zpět začal být (zdroj LEVICOM SPS-VP450BL.BL) "velmi utahaný" - začal piskat při větší zátěži (stači zapojit HDD 1TB WD Green - přes 3 roky starý) - takže poslední dobou je zapojený jen SSD (místo Raptoru), slabší grafika a z USB beru minimalně proudu, píska taky meně jen s dvouma DDR2 moduly, místo čtyř. Poslední dobou už se ani neroztoči externí USB HDD 2,5" s USB posilovačem - ten posilovač zapojim do usb nábiječky a na data na hdd se dostanu...

Vím, že riskuju, že zdroj s sebou do nebe vezme i další komponety a tak jdu do toho samého, doufám, že vydrži aspoň polovinu té doby co 1. zdroj.

Neodporuju nározu, že je lowend ale vyjadřuju nadšení z podceňovaného zdroje :) Takže zájemci, nemusíte se tolik bát...

Našel jsem datum nákupu toho zdroje: 28.4.2007 - 5,5 roků - slušný :)
lcd Eizo S1911SE-GY, case Sunbeam Acryl Blue, psu Levicom Visible Power BL 450W, mb Gigabyte, C2D E8400, 8GB DDR2, SSD Crucial, 150GB WD Raptor X, 2x Arctic Fan Pro 2 L, Apple key, mice Razer Diamondback Plasma, repro H/K Soundstick III
wolkow
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 17. 12. 2013 23:22

Vyhod ho co nejdriv /resp. hned jak jai odhalil podivne chovani jsi to mel udelat/. Tohle je presne pripad parodie na zdroj. Do desky a na vystupy si pousti co chce /tolerance je jen +/- par procent/ aniz by ho to tankovalo, proste "nejak" jede. Bud rad, ze to jeste cele neumrelo.

Jinak alespon trocnu slusny zdroj nemusi stat hodne, viz lowendove seasonicy /osobne to beru jako takove nejhorsi akceptovatelne/
To, ze kvalitni 400w zdroj zvladne zatez lepe nez 600w sh!t asi nemusim pripominat /ostatne duvod nadhodnocenych pozadavki na udroj v popisech grafickych karet/

5 roku a vsiml sis, ze zacina delat bordel. Tzn v te dobe uz daaaaavno nesahal svym papirovym specifikacim ani po kotniky a troufnu si rict, ze byl dost vzdalen uz po nejakych 3 letech. Chci tim rict, ze s vykonnejsi sestavou by byl mrtvy drive, protoze kondenzatory /na tom se setri nejvic, bohuzel jsou velice dulezite, jelikoz vyrovnavaji kolisani site, coz je pro hw nebezpecne/ starnou postupne, cim mene kvalitni, tim rychleji.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemo604 18. 12. 2013 00:23

to mi chces povedat ze za ten zdroj hodlas dat 1200CZK? co ti na hlavu spadla zo strechy skridla???
za 1.2K mas 400w seasonic alebo 430w corsair cx
gemo604
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků