vyplatí se montovat SSD místo mechaniky ?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod herco 18. 12. 2016 18:02

Ahoj,
Řeším dilema ohledně toho, jestli si koupit notebook s HDD diskem a k tomu si koupit zvlášť SSD disk a namontovat ho místo DVD mechaniky. Nebo raději zainvestovat a koupit si už notebook rovnou s SSD i HDD.
Mým největším strašákem, proč nekoupit notebook pouze s HDD je ten, že když do toho budu vrtat, tak ztratím záruku. Co jsem hledal, tak byli rozdílné názory. Jak je to teda s tou zárukou ?
SSHD mě moc neoslovili, ale klidně se nechám přesvědčit o opaku.
herco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 18. 12. 2016 19:20

na tohle se nedá kvalifikovaně krátce odpovědět.

Místo takovýchto filozofických úvah napal cenový rámec a co od toho chceš, mi už ti s výběrem nějak pomůžeme.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 18. 12. 2016 19:29

Ssd misto mechaniky ne. Nahodou se rozhodnes ji nekdy pouzit, nebudes moci, protoze tam bude system. Ssd kdyztak na primarni pozici a do ramecku misto mechaniky hdd. O zaruku neprijdes, pokud samozrejme neco neznicis pri montazi. Jinak viz cernakus.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod herco 18. 12. 2016 19:39

Cenový rámec je 20 000 Kč. Očekávám rychlé zapnutí. Svižný chod. a kapacitu na média alespoň 1TB, podsvícená klávesnice. Občasné hraní her, úpravy ve photoshpu, sony vegas (žádné náročné úpravy). Mým favoritem je zatím teda http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=F2T81EA , který mě bude stát 19 000 Kč díky studentské slevě.
herco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 18. 12. 2016 20:10

Osobně bych se na mechaniku vyprdl,ale SSD dát místo HDD a HDD místo mechaniky
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 18. 12. 2016 20:23

Externi mechanika je fajn vec. ;)
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 18. 12. 2016 20:48

alfah4ns píše:Ssd misto mechaniky ne. Nahodou se rozhodnes ji nekdy pouzit, nebudes moci, protoze tam bude system. Ssd kdyztak na primarni pozici a do ramecku misto mechaniky hdd. O zaruku neprijdes, pokud samozrejme neco neznicis pri montazi. Jinak viz cernakus.


Vždy je možné si později pořídit externí DVD mechaniku.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 18. 12. 2016 21:02

jasně, dokonce jsou/byly kity, kde dostaneš box na mechaniku a rámeček.
Takže rámeček místo mechaniky a mechaniku do boxu, vznikne externí do USB.
Ale jde i o to, že interní pozice je primární pro řadič a ne vždy musí zákonitě rozhraní mechaniky podporovat nejrychlejší přenosy. Dokonce plno starších notebooků mělo interní HDD SATA 300, ale mechaniku ještě IDE...
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomin95 18. 12. 2016 22:16

alfah4ns píše:Ssd misto mechaniky ne. Nahodou se rozhodnes ji nekdy pouzit, nebudes moci, protoze tam bude system. Ssd kdyztak na primarni pozici a do ramecku misto mechaniky hdd. O zaruku neprijdes, pokud samozrejme neco neznicis pri montazi. Jinak viz cernakus.



Ohledně té záruky. Nezáleží na typu notebooku ? Mám dojem, že některé notebooku mají DVD-mechaniku nebo HDD za pečetí a tu jestli porušíš, přicházíš o záruku. Opravte mě, jestli se pletu.
tomin95
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 18. 12. 2016 22:19

Pozor na to, ze nektere notebooky s HDD misto mechaniky nenabootuji.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 19. 12. 2016 15:29

Nevim jak u firem, no u FO by nejaka nalepka a jeji stav nemela mit vliv na plneni dle obcanskeho zakonniku.
Setkal jsem se s tim stejne jen parkrat u msi, jinak snad vse, co jsem mel pod rukama, bylo bez, minimalne co se tyce pristupu k hdd, ram, dvd, atd.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bumerang 19. 12. 2016 16:36

Ja osobne pouzivam Tecka od Lenova ktore nemaju problem bootovat z HDD ktory je v supliku, jednoducho sa to nastavuje v BIOSe, popravde vymana mechaniky za dalsi disk je druha vec co vzdy spravim(ako prvy vyhadzujem zo systemu Lenovo balast) a ani raz som to nelutoval, CD/DVD som uz nepouzil roky ani na notebuku ani na PC. Jeden cas som mal spraveny dualboot W7/RHE a nebol ziaden problem. Dalsia vyhoda Teciek od Lenova je ta ze vymenou mechaniky na HDD je velmy jednoducha a nie je tam ziadna "zarucna nalepska" ktoru by bolo treba riesit.
Bumerang
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod herco 27. 12. 2016 08:58

Díky moc všem za názory, nakonec jsem se rozhodl pro HP Pavilion 15-au008nc a prozatím jsem spokojený, SSD disk 128 GB dostačující, HDD disk 1 TB zatím také dostačující a případně že začnu mít problém, koupím další HDD a namontuji jej místo mechaniky. Na tomto modelu stačí odšroubovat jeden šroubek.
herco
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků