Údržba SSD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod umi 10. 2. 2015 13:36

jako abychom si rozumeli, ja svuj stary M4 taky radsi ponecham a pridam ho k M550 jako skladiste, ale protoze

1) jsem liny ho prodavat
2) dostal bych za nej par krejcaru
3) chleba (watty) to nezere

nicmene ze by to jako melo nejak extra naboostovat system, tomu proste neverim..

taky neverim, ze ve vyhledavacich algoritmech NTFS vs. ext4 je tak brutalni rozdil, ze Windows potrebuji indexovat a Linux nikoliv. Jen jsem to demonstroval na Linuxu, protoze Windows s SSD tu nemam.
umi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 2. 2015 13:37

Perfektní postřeh na unixáka: :-)
karlos00x píše:Je tak neskutecne pohodlne zmacknout win klavesu a psat co hledam.

Funguje naprosto bleskově v OS Vista, W7 a W10 i v neindexovaném systémovém SSD.
Ve W8.x je (nejen) tahle funkce totálně zprzněná. :-(
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 10. 2. 2015 13:54

umi píše:proc vypinat indexaci? Protoze na SSD imho zbytecnost a akorat soupes bunky..

ma bejt? nejaky bunky a jejich soupani me jako uzivatele absolutne nezajima.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod umi 10. 2. 2015 14:38

v pohode, ja s tim nemam problem, ze to je uzivateli jedno. Ja jsem ale admin a chci mit system optimalni.
umi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 2. 2015 14:44

A proto máš jen jedno SSD.... Sry musel jsem si rejpnout.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 10. 2. 2015 14:45

:D
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod umi 10. 2. 2015 14:58

optimalizace != plytvani. Jak jsem naznacil v prispevcich drive, beznou (desktop) cinnosti je dost tezke moderni SSD saturovat v random I/O. A kupovat to jen pro pocit...no kazdemu co jeho jest.

P.S. kdyby jsi pozorneji cetl, v jednom PC mam M550 512GB + M4 256GB, v druhem M500 240GB ale to jen tak rejpu:)
umi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 11. 2. 2015 05:24

totiz tyhle rady jak setrit SSD pochazi z drevnich dob kdy SSD mela bezne kapacity 40-64GB a na widlich se doslova kazdy bajt pocital aby se to tam vubec veslo.
Podobne to mam s hibernaci - proc bych ji mel nepouzivat? Existuje snad podobne pohodlna alternativa? Neexistuje. A jen kvuli nejakym bunkam mam delat neco co mi nevyhovuje? SysAdmine, nas.rat!
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod umi 11. 2. 2015 09:25

to se docela pletes. novejsi generace SSD -> min "nm" -> min prepisu, takze udrzba SSD je stale aktualni. Pokud to mas na salamu, tak nechapu, proc vubec prispivas do tohohle vlakna, ktere se jmenuje "Udrzba SSD"?
Taktez ti doporucuji zdrzet se sprostych nadavek, zrejme porusujes pravidla tohoto fora a kravy jsme spolu nepasli.
umi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolemjdouci2014 11. 2. 2015 10:04

umi -> ano, min prepisu. Na druhou stranu, tech prepisu porad je jich tolik, ze i kdyz denne zapises 40 GB (realne je to ale 10-15 GB), tak ti to SSD porad vydrzi 5-8 let. Jinak receno, je zbytecne se nejakou udrzbou SSD vubec zabyvat.
kolemjdouci2014
Junior

Odeslat příspěvekod umi 11. 2. 2015 10:45

tak jasne, co se tyce Crucialu, tak M500/M550/MX100 ma shodne 72TBW, tj. par desitek GB denne to musi vydrzet, realne i vic. Jasne tim dava najevo, do jakeho segmentu trhu tim miri. Nicmene, znovu musim opakovat - pokud jde neco udelat lepe a naopak vynechat zbytecnosti - tj. "ladit system", od toho tu snad je tohle forum. Stejne jako by ti automechanik nedoporucil vytacet studeny motor, protoze to snizuje zivotnost. Pokud mu reknes, ze si stejne za dva roky koupis nove auto, tak muze tak akorat pokrcit rameny (ale myslet si svoje). Asi jsem zacinal s PC v dobe, kdy se pocital kazdy kB pameti a MB na HDD, chapu ze v dnesni dobe "pouzit a vyhodit" se tohle moc nenosi. no offense

napr. v roce 1994 stalo 4MB RAM cca 4tis. Kc (Doom :). Prumerny plat tehdy cinil 7tis. Kc. Dnes si za prumerny plat koupime cca 96GB DDR3:)
umi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 11. 2. 2015 15:04

No vidis a za prvni republiky se jezdilo vlevo. Ma bejt?
A taky ti ty pocty vysvetlil pan kolemjdouci. Pokud to neni dostatecne tak sup zpatky na velkou nasobilku.
Proc sem pisu? Abych odradil ctenare od delani tech debilovin ktere tady nekteri radite.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod umi 11. 2. 2015 15:55

Jezdilo se vlevo a lide na sebe byli v pisemnem projevu slusnejsi, sprosty hulvate.
umi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 11. 2. 2015 18:19

To sou jen takovy libivy kecy lidi ktery o historii nic moc vlastne nevi.

Holt nemuzem byt vsichni slunickovi, ale ze bych nekde byl sprosty hulvat? To si nemyslim, mozna jen trochu expresivni. Nic co by nebylo bezne slyset v hospode.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 2. 2015 18:21

Jsou tu i nemocní - abstinenti, teda chudáci co nechodí do hospod....
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků