video s priponou .mkv (codec x264) - jak ho prehrat?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ---> ondratel <--- 9. 1. 2006 00:59

nejlepe nakej stand-alone filtr na prehrani v jakymkoli directshow prehravaci - u me BSPlayer... nechce se mi na to instalovat prehravac kerej nebudu na nic jinyho pouzivat nebo nakej zavirovanej codec pack kerej obsahuje milion dalsich zbytecnosti...
Taoism: Sh*t happens
Buddhism: If sh*t happens, it isn't really sh*t
Islam: If sh*t happens, it is the will of Allah
Catholicism: If sh*t happens, you deserve it
Judaism: Why does this sh*t always happen to us?
Atheism: I don't believe this sh*t
---> ondratel <---
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 9. 1. 2006 02:00

-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ---> ondratel <--- 9. 1. 2006 03:39

robalil sem a pustil vlc.exe nacetl film .mkv, prehralo to asi pul sekundy a pak chyba a zavrit... zkusil sem jiny a chyba hned a zavrit. taxem si prosel to forum a naistaloval ffdshow a bsplayer porad pise "cant open file" chtelo by to neco funkcniho... :-/ neco jako treba dela Koepi na XviD tak negdo dela urcite nakej takovejhle codec (filtr) na x264, nebo ne?
Taoism: Sh*t happens
Buddhism: If sh*t happens, it isn't really sh*t
Islam: If sh*t happens, it is the will of Allah
Catholicism: If sh*t happens, you deserve it
Judaism: Why does this sh*t always happen to us?
Atheism: I don't believe this sh*t
---> ondratel <---
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 9. 1. 2006 08:45

Pro přehrání videa potřebuješ tři filtry - splitter, audio dekoder a video dekoder. Případně ještě titulkovej filtr. Splittery pro AVI, MPEG nebo WMV jsou ve Windows standardně, pro MKV ho musíš doinstalovat z http://haali.cs.msu.ru/mkv/. Potom ještě potřebuješ dekoder MPEG-4 AVC (alias h264) - FFDShow, Ateme (Nero) a další. Potom tu je zvuk, tipoval bych na Vorbis, takže opět FFDShow nebo CoreVorbis. No a jestli tam jsou i titulky, tak ty umí opět FFDShow nebo VSFilter.
Druhou možností je použít přehrávač, který má splitter zabudovaný (VLC, MPC). VLC má navíc i dekodery pro h264 a Vorbis a umí i titulky. Prč Ti nefunguje netuším, mně šlape spolehlivě. Jakou máš verzi?
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ---> ondratel <--- 9. 1. 2006 16:45

vlc se sem stahnul z ty stranky co tam dal adams... ten rozbalovaci. proc hazi chybu netusim :idea:

po tom postupu cos psal - splitter a ffdshow - se mi to uz konecne podarilo spustit v BSPlayeru... ale bida... zvuk nesedi casove s videem... jaxe da .mkv prevest na naky normalni mpeg4 (xvid) nebo mpeg2?
Taoism: Sh*t happens
Buddhism: If sh*t happens, it isn't really sh*t
Islam: If sh*t happens, it is the will of Allah
Catholicism: If sh*t happens, you deserve it
Judaism: Why does this sh*t always happen to us?
Atheism: I don't believe this sh*t
---> ondratel <---
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 10. 1. 2006 16:18

MKV je kontejner. MPEG4 a MPEG2 jsou komprese videa. To Tvoje MKV má kompresi MPEG-4 AVC (x264 kodek), ale klidně může mít i MPEG-4 ASP (DivX, XviD) nebo MPEG-2. MPEG-4 AVC se nedá do AVI kloudně převést. Můžeš z toho ale udělat třeba MP4. Jestli je ale zvuk Vorbis, tak do nedostaneš ani do AVI ani do MP4. Jakej je vlastně formát zvuku? Neni problém v dekoderu zvuku?
Jestli Ti ale nesedí zvuk v MKV, tak nebude stoprocentně sedět ani jinde. MKV je kontejner s nejlepší synchronizací zvuku a obrazu. Pes je zakopanej někde jinde. Stíhá Ti vůbec procesor dekódovat video? MPEG-4 AVC je značně náročnej formát. Potřebuješ tak aspoň 1 GHz, u vyššího rozlišení 2 GHz. Překomprimovávat to do MPEG-2/AC3 nebo MPEG-4 ASP/MP3 je zbytečná ztráta kvality a nemá to podle mě smysl. Synchronizaci tím s největší pravděpodobností neopravíš.

Zkus porovnat, jak jsou dlouhý zvukovej a video stream. Sedí dohromady? Z čeho to je vlastně vyrobený?

Zkus si s tim videem pohrát v programech AVI-Mux GUI nebo MKV Toolnix. Návody jsou na mých stránkách. Taky zkus přehrát to video v MPC s povoleným interním Matroška splitterem. Proč nefunguje ten VLC přehrávač opravdu netuším, nikdy jsem s ním neměl problémy a MKV i MPEG-4 AVC by měl bez problémů zvládat. Možná by nebylo od věci ustřihnout kousek toho videa a poslat ho autorům přehrávače k otestování. Nebo ho pošli mně a já to udělám.

No a každopádně Ti doporučuju kouknout se na moje články o kompresních formátech a digitálním videu obecně. Pomůžou Ti pochopit o co se jedná a kde hledat zdroj problémů.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ---> ondratel <--- 10. 1. 2006 18:07

diky za info...

no stahnul sem si MKVextractgui ale po spusteni mi to napsalo chybu ze chybi "mkvextract.exe" zkusil sem to stahnout od jinud pak i starsi verzi, ale ve fsech to chybelo coz me dost utvrdilo ze tenhle format asi neni ve stredu zajmu a postupy ohledne nej sou pouzitelny asi jaky ty fsechny na prevod .dts na .ac3.... :wink: no nakonec se sehnal i to co ty utilitce chybelo a zjistil sem ze video (jedna se o film 1080i) je ve formatu MPEG2 zvukovy stopy sou tri (dts,dd5.1 a ac3 stereo) zadny titulky ani kapitoly a dalsi veci tam nejsou... zvuk se mi pomoci toho programku extrahovt podarilo ale pri pokus o extrakci video program v GUI hodil chybu a pomoci Wizardu to dopadlo tak ze spadnul... zkopiroval sem tedy syntaxi prikazu z wizardu (tj ale napad co :mrgreen: ) a hodil ji do prikazovyho radku a tam teprve sem se dovedel ze utilita nepodporuje video ve formatu mpeg2... no kazpodane film quli kterymu bych musel mit naistalovano 50 codec packu a filtru atp. quli kterej pak ani nevidim v bsplayeru (/volby/filtry) ty svoje puvodni ...ne to fakt ne, toho asi ozelim. :-/ kdyby existovalo neco jaxem rikal jako dela koepi pro xvid tak neni problem zacit kamaradit i s matroskou ale takhle ne! leda ze bys mi poradil jak vyextrahovat ven to video a to uz pak neni problem projet 2 pruchody v gordianknot (virtualdubu) a mam krasny HD xvid .avi mnam :-B jelikoz se jedna o mpeg2 tak o ztrate qality nemuze bejt rec pac po kompresy se bude jednat o mnohonasobne lepsi qalitu nz gdejakej dvdrip na netu... ze fseho nejdrif by to asi ale chtelo nejdrif spojit tri casti toho videa (2x4,4 a 1,4 GB) dohormady... cim? taky me napada dys je to mpeg2 melo by to jit nak jednoduse prevyst na .vob rsp. na dvd?
Taoism: Sh*t happens
Buddhism: If sh*t happens, it isn't really sh*t
Islam: If sh*t happens, it is the will of Allah
Catholicism: If sh*t happens, you deserve it
Judaism: Why does this sh*t always happen to us?
Atheism: I don't believe this sh*t
---> ondratel <---
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ---> ondratel <--- 19. 1. 2006 15:25

poradi mi negdo jak vyextrahovat MPEG-2 video z .mkv souboru?
Taoism: Sh*t happens
Buddhism: If sh*t happens, it isn't really sh*t
Islam: If sh*t happens, it is the will of Allah
Catholicism: If sh*t happens, you deserve it
Judaism: Why does this sh*t always happen to us?
Atheism: I don't believe this sh*t
---> ondratel <---
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sun_li 19. 1. 2006 15:37

VirtualDubMod to nenacte?
sun_li
Junior

Odeslat příspěvekod ---> ondratel <--- 19. 1. 2006 17:03

to sem zkousel... objevi se tam "parsing matroska file" xxxxxK of 311509K ale pritom ten soubor ma 4 giga tak proc tam je 300 MB??? dojede to nekam pres 4000000K of 311509K coz samo osobe pokud si spocitas pocet cislic je neysmysl a pak to jede hnet znovu vod nuly az zas na naky 4000000 a furt dokola, taxem to nechal jet asi pul hodiny ale nic... mam virtualdubmod 1.5.10.2, zkousel sem i virtualdub 1.6.10 ale to nenacte vubec - hodi nakou chybu ze nerozpoznal video
Taoism: Sh*t happens
Buddhism: If sh*t happens, it isn't really sh*t
Islam: If sh*t happens, it is the will of Allah
Catholicism: If sh*t happens, you deserve it
Judaism: Why does this sh*t always happen to us?
Atheism: I don't believe this sh*t
---> ondratel <---
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ---> ondratel <--- 19. 1. 2006 17:33

aha tak uz sem asi objevil zakopanyho psa...

to 10 GB video .mkv je rozdeleny na tri kusy - 2x 4,4 a 1,7 GB... takze tu 4 gigovou cast to zasekne na tom parsing bud protoze jakoby nema konec anebo protoze neumi pracovat se souborem vjecim nez 2048 MB. kazdopadne hodil sem tam ten posledni a vypdalo to nadejne - cisla byly spravny, ale kdyz to dojelo hodilo to nakou chybu "acces violation memory..." nebo neco takovyho

ma negdo dalsi napad cim by to mohlo jit?
Taoism: Sh*t happens
Buddhism: If sh*t happens, it isn't really sh*t
Islam: If sh*t happens, it is the will of Allah
Catholicism: If sh*t happens, you deserve it
Judaism: Why does this sh*t always happen to us?
Atheism: I don't believe this sh*t
---> ondratel <---
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zipy123 20. 1. 2012 21:41

stáhl jsem soubor mkv a přehrávám ho v BS playeru ale nejede mi zvuk, chce to nějaký kodek bo co ... může mi prosím někdo pomoct ? ;-)
zipy123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lycan1984 20. 1. 2012 22:33

Nevytahuj 6 let staré vlákno! Jinak stáhni GSPOT a zjisti si chybějící kodek. Nebo jednodušeji si stáhni VLC a hraješ.
Lycan1984
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 21. 1. 2012 10:58

Nechybí Ti kodek, ale DirectShow filtr pro dekódování zvuku. Máš 2 možnosti. Buďto ffdshow nebo LAV Filters. Obojí podporuje téměř všechny existující formáty zvuku.

A nebo, jak už psal zipy123, stáhni si lepší přehrávač, který má dekodéry zabudované, například VLC, MPC-HC nebo UMPlayer.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maky--Maky 30. 8. 2012 00:39

Ahoj , co mm dělat když mam VLC vše jede video i tytulky ale je tam zásadní problém ty tytulky se me neobevují cele česky , nekdy mi to posi místo Č - í ale s otocenou carkou . Co s tim mam delat ? Diki za odpoved
Maky--Maky
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků