Jakym programem z pisnicky vyjmout hlas zpevaka?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gondal 27. 6. 2005 21:16

Je nějaký program ve kterém je možno otevřít písničku a vyjmoout jenom hlas zpěváka nebo jak se to dá udělat :cry:

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
Gondal
Junior

Odeslat příspěvekod shaker 27. 6. 2005 21:22

mozno sa mylim, ale obavam sa ze nijak, uvedom si ze ta pesnicka je len jedna stopa, kde ako hlas tak aj vsetky ostatne nastroje su spolu zmixovane, neodelis ich od seba.
jedine ze by sa to dalo spravit niekde v profesionalnom studiu, kde ti ten hlas vyfiltruju, ale pochybujem...
shaker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adams 27. 6. 2005 21:23

Nejde to. Prostě to nejde. Není to fyzicky možné. Naopak to tak trochu (za jistých podmínek) jde. Ale takhle, takhle, pokud ten vokál není ve zvláštní stopě, tak fak, fakt ne.
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZZZZ 27. 6. 2005 21:32

No myslim, ze by to slo. ALE.
1. Urcite to nepujde tak, ze pustis program, otevres soubor s pisnickou a ulozis si hlas zpevaka. To urcite ne.
2. Vysledna kvalita nebude nic moc.

V dobe prosteho analogoveho stereozaznamu se vychazelo napr. z toho, ze zpevak zpiva uprostred a tak to co slo stejne z leveho i praveho kanalu se odfiltrovalo a zbyla jen hudba. Samozrejme pekne orezana, ale nejaky vysledek to byl.
Videl jsem v cooleditu, jak se jednoduse oznaci misto se sumem, po te se vytvori matematicky obraz toho sumu a aplikuje se to na celou skladbu a hle, skladba je sumuprosta. Cumel jsem na to jak vyr.

Myslim si, ze odpovedi typu nelze nejde uz dnes tak jednoznacne nejsou. Pri hodne velky piplacce bys nejakeho vysledku dosahnout mohl. Ale budes potrebovat super vybaveni (i kdyz v cooleditu by to treba taky slo, nevim), spoustu casu a energie a vysledek je nejisty.
Taky dost zalezi na tom, k cemu to potrebujes.
ZZZZ
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 27. 6. 2005 21:38

Ale jiste mozny je vsechno. Jenze zrovna tohle je strasne slozity a neda se zautomatizovat - vsechno se musi udelat rucne. Mnohem jednodussi je sehnat si verzi bez zpevu a tu pak odecist od verze se zpevem.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 27. 6. 2005 22:00

Pokud si pamatujete, svýho času byla obrovskym hitem u věží funkce "karaoke", která potlačila hlas a vy jste se mohli za pomoci mikrofonu stát superstar. Fungovala na 2 principech
1) Zpěvák zpívá ze středu
2) Frekvence lidskýho hlasu se pohybuje okolo 1 kHz
Takže střed a frekvence okolo 1 kHz se potlačily.

Pokud se tenhle postup obrátí, jde vytáhnout lidskej hlas. Ale samozřejmě tam v pozadí zustanou i všechny ostatní nástroje a naopak část hlasu bude oříznutá. Udělat to dobře je technicky neproveditelný.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukke 27. 6. 2005 22:07

V Cool Editu (Adobe Audition) pracuju a jediný možný postup jak to udělat, je odfiltrovat frekvenční spektrum toho jistého hlasu. Ale jsou samozřejmě ořezány i ostatní nástroje, čili výsledek je silně neuspokojivý, ikdyž se nad tím pracuje dlouho. Kompromisní řešení je potlačení toho zpěváka s tím, že nějaký hlas tam zůstane a hudba zůstane ještě téměř zachována.

Nejvíce mě rozesmějou lidi co se mě ptají, v kterym programu že můžou po kliknutí tlačítka vymazat zpěváka.....
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 27. 6. 2005 22:10

zzzz> Ano, o filtrování šumu v cooleditu aka adobe audition samozřejmě víme. Ale není to jen tak - šumuprostá skladba udělat nejde, protože tam potom zůstane takový cvrlikot a echa, musí se to nastavit nějak rozumně mezi.

V principu by se to muselo vyvést tak, že se chytne levý kanál a udělá se od ní opačná vlna, a s pravým kanálem se sečtou dohromady. Tím vznikne součet toho, co nebylo na středu. A tohle by se pak muselo od obou kanálů odečíst.
Na středu se zpěvákem bývá nacpáno dost basů, takže čistý vokál pouhým vyseparováním středu z toho nikdy nebude.


Lukke> On chtěl jenom zpěváka, a zbytek vyhodit.
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 27. 6. 2005 22:24

naucit se zpivat, , to je 100% 8)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gondal 28. 6. 2005 07:49

Tak díky moc bylo mi jasný že nezmáčknu tlačítko a je to jen sem chtěl vědět jestli je to vůbec možné asi těžko ale možná to jednou pujde asi se dám na politiku :-) mějte se
Gondal
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 28. 6. 2005 12:51

Gold Wave > efekty > stereo > redukovat vokály

Nejde u každé skladby, je třeba vyzkoušet, totéž platí u kvality ... za vyzkoušení nic nedáš ...
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda.69 28. 6. 2005 16:26

Já jsem měl nějakej program, kterej to dokázal, ale výsledná kvalita nebyla nic moc a jsou tam slyšet i bicí atp. A bohužel nevím, jak se jmenoval, ale zkusim se mrknout jestli si nevzpomenu.
Tady je ukázka toho, co mi vyšlo bez jakýhokoliv nastavování:
:arrow: http://temp.webz.cz/zive/ozone.mp3

//edit: tak jsem to našel
:arrow: :arrow: http://mp3-player.audio4fun.com/mp3-music-editor.htm
jenda.69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 28. 6. 2005 19:05

jenda.69: dela presne to co vsechny ostatni programy. Vezme co je uprostred. Proto tam jsou i ty bici.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků