Nejlepší program pro nahrávání digitální a streamované TV

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod stanoz 11. 1. 2012 23:28

IPTV - vlc
DVB-T - ProgDVB
stanoz
Junior

Odeslat příspěvekod keeehi 12. 1. 2012 00:33

Doma mi běží starý netbook s atomem a na něm ubuntu 11.10. Na ebay jsem koupil 2 nejlevnější usb DVB-t tunery a zapojil do netbooku. Jeden tuner chytá veřejnoprávní multiplex, druhý komerci.

Na streamování do sítě používám opravdu jednoduchý program getstream. Jde o konzolovou aplikaci, která vlastně jen přehazuje data z tuneru na síť. Takže z jakéhokoli počítače v síti je možné se na televizi dívat. Stačí k tomu program, který zvládá přehrávat stramovaná videa.

A jelikož je na netbooku stream dosrupný na přes http://127.0.0.1:8001/NOVA, pro ukládání videa mi stačí příkaz
Kód: Vybrat vše
wget http://127.0.0.1:8001/NOVA
a video se ukládá. Když chci ukládání ukončit stačí
Kód: Vybrat vše
ctrl + c
a video je uloženo a staženo.


Takže k ukládání videa mi stačí dva příkazy: getstream a wget.

Ve skutečnosti to já už takto nedělám. Inspirován DVBgrabem studentů na kolejích ČVUT jsem si napsal vlastní grabber, který toto nahrávání řídí a automatizuje. Zatím se nahrávání dá nastavit pouze pokud jsem na počítači připojeném k domácí síti ale v plánu je doprogramovat rozhraní, které bude přístupné odkudkoliv z internetu.
keeehi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jmatus 12. 1. 2012 00:49

No nikdy bych nevěřil tomu, že ještě dnes žije člověk tak odvážný, který si nahraje něco z televize.
No fish, no girls, no future.
jmatus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libora 12. 1. 2012 06:44

K první TV kartě jsem měl přibalen ArcSoft TotalMedia, ale rychle jsem jej nahradil placenou verzí DVBVieweru resp. jeho GE verzí - za ty prachy asi nejlepší co bylo před pár lety k dispozici, nyní nevím zda existuje něco aspoň stejně kvalitního a vyzkoušel jsem v té době vše co bylo zdarma k dispozici. K dalším kartám jsem měl přibaleny další softy (Avermedia, Leadtek), ale po krátkém vyzkoušení jsem se stejně vrátil k DVBVieweru a používám jej na všech kompech. Většinou nahrávám na jednom, který běží 24h/365d takže features jako probuzení ze spánku a pod. nepotřebuji.
libora
Junior

Odeslat příspěvekod RomanL 12. 1. 2012 08:24

DVB Dream, ještě freewarovou verzi. Nové verze jsou už za peníze. Je přehledný a spolehlivý.
RomanL
Junior

Odeslat příspěvekod richard.s 12. 1. 2012 10:11

Nejlepší je podle mě Kaffeine. Umí v rámci jednoho multiplexu nahrávat klidně všechny programy najednou, nebo se dá jeden program sledovat, druhej nahrávat. Umí streamovat aktualně sledovanej kanál po síti do jinýho PC, samozřejmostí EPG + časovač .....
richard.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jelly 12. 1. 2012 10:14

nextPVR - má jednu velkou výhodu, umí nahrávat z jednoho multiplexu více programů současně, při použití 1 tuneru. To třeba TotalMedia od ArcSoftu neumí.
A je to freeware.
jelly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vindis 12. 1. 2012 11:33

Mám DVB-S kartu. Takže, jak na sledování, tak i na nahrávání používám pouze DVB Viewer.
vindis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jxjl 12. 1. 2012 13:40

Vzhledem k tomu, že k nahrávání používám HTPC, tak Media Portal (http://www.team-mediaportal.com/) v kombinaci s webovým rozhraním je nahrávání velmi pohodlné - pustím TV server, přes web, nebo přímo na televizi si v EPG naklikám, co chi kdy nahrát a o zbytek se už to postará samo.
I když je pravdou, že v dnešní době levných čínských set top boxů, které umí nahrávat na SD karty/flash disky je nahrávání na PC už trochu mrhání elektřinou.
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 12. 1. 2012 14:36

Windows Media Center. Je v systemu a dela to co delat ma, nemam duvod instalovat alternativu. Snad jedine co mi vadi: mam bezdratovou klavesnici s touchpadem bez scrollingu -> nic moc ovladani.

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasam 12. 1. 2012 17:33

Jednoznačně Windows Media Center. Umí, co se od něj očekává, stabilní, nahrávání běží na pozadí (pokud vím, není ani třeba být přihlášen).
Nevýhoda snad jen výstupní formát (dvr-ms, resp. wtv), ale ani to už není nepřekonatelný problém.
vasam
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků