Nejlepší program pro střih a úpravu videa podle čtenářů Živě

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PetZr 29. 9. 2010 16:53

Tak nějak jsem jednou začal s Ulead video studiem a od té doby jsem u něj zůstal. Na základní úpravy videa mi vyhovuje ... až jednou budu potřebovat dělat složitější věci, nejspíš sáhnu po Adobe Premiere :-]
PetZr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buffalo007 29. 9. 2010 17:22

Jednodušší věci (jako třeba udělání videa z fotek) dělám přímo v Nero Vision, který mi vytvoří i menu. Když dělám větší projekt, tak jedině Sony Vegas.
Nero ale má nyní velkou nevýhodu - je stráááášlivě pomalý.
Buffalo007
Junior

Odeslat příspěvekod Gloe 29. 9. 2010 17:23

Jsem odkojený na Sony Vegas, jehož funkce a hlavně ovládání je na vysoké úrovni a jsem velice spokojen. Jako hlavního konkurenta na platformě Windows vidím Adobe Premiere Pro. Co se týče funkcí a ovládání, je na tom z mého hlediska o něco hůře, jako Vegas, ale má jednu obrovskou výhodu (proto se teď snažím Premiéře přijít na chuť) - Adobe dynamic link!!! Propojení projektů bez nutnosti renderovaní s After Effects a Encore. To podobné ale nabízí i software od Sony - Vegas + DVD Architect, tam ale bohužel chybí program pro animace, pořádné efekty atp. Na druhou stranu jednoduché propojení s vynikajícím Sound Forge pro korekci a úpravu zvukové stopy. To samé jde i u Adobe v propojení s Soundbooth (ale to je pro mě paskvil na entou). Takže abych to nějak shrnul:

Na platformě Windows:
Sony Vegas + DVD Architect (dodá do Vegas super kodek MPEG 2 - Main concept)
Adobe Premiere + After Effects + Encore (+ Soundbooth, ten je ale fuj :) )

No a Mac OS X je poměrně jasnej:
Final Cut + Motion (i když teda osobně upřednostňuju After Effects - na druhou stranu s Motion nemám zkušenosti, přesto hlavní výhodu vidím v podobě pluginů od Videocopilotu a RedGiantu).
Gloe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paia 29. 9. 2010 17:45

Na to, co si nahraju z digitálního TV tuneru pak používám Avidemux - na vystřižení reklam a převod z mpg do avi včetně komprimace obrazu a zvuku mi to dokonale stačí
Paia
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marv-CZ 29. 9. 2010 17:49

Avidemux a PiTiVi
Marv-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod jxjl 29. 9. 2010 17:58

Na jednoduché úpravy, zpracování nahrávek z TV a pod. používám avidemux, na případné skládání videí se zvukem kdenlive (bohužel dostupný pouze pro linux a mac). Z palcených programů pro windows bývalo dobré EditStudio.
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod Tom7as 29. 9. 2010 18:07

Já začal s movie markrem a něčím od nera ... po par letech sony vegas ... ale proto že neuměl .mov byl nepoužitelný jinak velmi dobrý, jednoduchý, přívětivý. Před měsícem jsem vykoušel premier pro a encore ale to se mi zdalo na urovni vegasu a renderovani jen na 1 vlakno ( mam i7 v notebooku ... taže zbytečně pomalé ) Ted jsem vyskoušel Pinacle 14. Ten umí dokonce mov ale renderuje snad nejpomaleji ... pokud nemá nastavení na počet jader atd ...

proto žádam o nějaký program klidne jen convertor videí který používá aspon 4 vlákna a je skutečne 4x rychleji ne že jen zahlti procesor ...
Tom7as
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vilik 29. 9. 2010 18:18

No, jak jsem už psal. Používám Premieru a k exportu Encore, který je součástí balíčku CS4. Dříve jsem měl 2.8 jednojádro a některé projekty se renderovaly i 12 hodin. Teď má čtyřjádro 2.4 a renderace obdobného projektu se smrskla na hodinu a půl. Encore jede na všech jádrech.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 9. 2010 19:12

siddhi píše:Pro jednoduchý střih a následnou komprimaci videa používám Avidemux - je jednoduchý,zvládne snad jakýkoliv formát videa,je zadarmo a pro mě je důležité, že je multiplaformní, takže mě šlape stejně dobře jak na Win, tak v Ubuntu

Používám taky, jen nějak mám problém se synchronizací audia a videa. Stačí nějaká nekvalitní nahrávka (např. DVB-T s vypadávajícím zvukem) a už se mi to rozjede :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kanabis 29. 9. 2010 19:41

Na domácí stříhání iMovie jinak Final Cut.
iMovie stačí na sestříhání videa z dovolené a navíc to je hotové za hodinku
PC(Win10): Intel i5-3750K 4,5Ghz, Noctua NH-D14, Asus P8Z77-M PRO, 16GB RAM, GTX 1070 Gaming X,Seasonic P-760, SSD Crucial M4 128GB, FD Define R4
NB(OSX): Macbook Pro retina early 2015, Intel i5 2,7Ghz, 8GB RAM, SSD 256GB
kanabis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod medvidek_panda 29. 9. 2010 19:46

Toto bude asi hodně individuální. Já v práci používám premiere CS 3. Zkoušel sem i nějakej starej Ulead, Vegas, Edius i Avid. SW od Adobe mi ale přijde v poměry funkčnost/user friendly/cena celkem v pohodě. Netvrdím ale, že je to ten nejlepší SW :-)
medvidek_panda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vrbik15 29. 9. 2010 20:25

Sony Vegas..
Lenovo T430s + 120 Corsair Force GT3
BlackBerry Q5 10.3.2.516, Note 8.0 CivZ_FlexNote KK 4.4.2
Vrbik15
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dawehouba 29. 9. 2010 20:44

Jsem věrný Pinnaclu, již od verze 9.
Nyní stříhám ve verzi 14, zkoušel jsem Sony Vegas, Adobe, ale zvyk je železná košile a vždy se vrácím k Pinnaclu
dawehouba
Junior

Odeslat příspěvekod siddhi 29. 9. 2010 21:25

PatrikChrz píše:
siddhi píše:Pro jednoduchý střih a následnou komprimaci videa používám Avidemux - je jednoduchý,zvládne snad jakýkoliv formát videa,je zadarmo a pro mě je důležité, že je multiplaformní, takže mě šlape stejně dobře jak na Win, tak v Ubuntu

Používám taky, jen nějak mám problém se synchronizací audia a videa. Stačí nějaká nekvalitní nahrávka (např. DVB-T s vypadávajícím zvukem) a už se mi to rozjede :(


Jo tak to mi dělá u nahrávek z DVB-T taky. Ale rozjeté je to vždy na 1ms přesně stejně, takže stačilo poprvé přesně zjistit o kolik ms synchronizovat.
siddhi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 29. 9. 2010 21:44

Sony Vegas
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků