Nejlepší program pro editaci audia podle čtenářů Živě.cz

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 23. 9. 2010 17:14

Jaký je podle vás nejlepší program pro úpravu zvuku, jeho střih a spojování, přidávání efektů, mixování atd.? Preferujete raději jednodušší software zdarma, nebo dáváte přednost komplikovaným a drahým, ale zato mocným audioeditorům? Vaše diskuze a argumenty budou použity při tvorbě nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod snacker 23. 9. 2010 17:18

Ja som vzdy pouzival Nero WaveEditor a spravil som s nim vsetko
snacker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The_mike 23. 9. 2010 17:28

goldwave jedine !!!
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuba77 23. 9. 2010 17:29

Zatím mi vždy stačil program Audacity.
kuba77
Junior

Odeslat příspěvekod hekrhy 23. 9. 2010 17:37

Traktor DJ Studio...dokonce jsem v jednom klubu viděl, že přes něj pouští a mixujou hudbu (jen k tomu měli trochu lepší výbavu, než jen klávesnici a myš) :-))
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Clant 23. 9. 2010 17:43

Na to co jsem potřeboval mi vždy výborně posloužil program Audacity. Jednoduchej, intuitivní, v češtině a spoustu drobných prkotinek.

Navíc freeware a 10MB?

Jednoznačně Audacity :)
Clant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ahzs 23. 9. 2010 18:14

Pokud free, tak je skutecne nejlepsi Audacity - cesky, intuitivni, multiplatformni, trochu nezvykle ovladani.
A pokud placene, tak vse prevalcuje Wave Purity - profi nastroj, umi odstranovat sum, praskani a dalsi vady zvuku - hodi se pro upravu gramofonovych nahravek a dalsi funkce a pluginy. A ve vysledku, ale neni zase tak drahy.
Ahzs
Junior

Odeslat příspěvekod mamlasos 23. 9. 2010 18:29

Free - Audacity - univerzální editovadlo
$ - Adobe Audition (kdysi cool edit pro) - kanón pro všechny myslitelné úpravy analýzu mixování...
Je těžké být Mamlasos, konkurence je obrovská.
mamlasos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLOOD 23. 9. 2010 18:38

Free Audacity
$$ Sony sound forge
Extremis Malis Extrema Remedia.
BLOOD
Junior

Odeslat příspěvekod Osios 23. 9. 2010 18:47

Zadarmo: Audacity
Za peníze: Pro Tools, Apple Logic...Sony Sound Forge, Adobe Soundbooth
Osios
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davidkovac 23. 9. 2010 18:48

iba AUDACITY príp. keď niečo tak FL Studio 9
davidkovac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod L-Core 23. 9. 2010 18:54

Zadarmo Audacity.

Za peníze Adobe Audition / Cool Edit Pro. Třešničkou na dortu by byly zásuvné pluginy Waves - otázkou ovšem je, zda pro to "domácí míchání" by SW za mnoho desítek tisíc nebyl příslovečný kanón na vrabce.
... do 255 znaků se nic pořádného nevleze, takže raději nic ...
L-Core
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gloe 23. 9. 2010 18:54

FL Studio není na editaci, ale tvorbu hudby. Ke své práci používám Sony Sound forge a nemůžu si ho vynachválit. Ale je to profesionální nástroj, který také něco stojí. Svého času jsem začínal na Cool edit Pro, ale po koupi Adobe sem ho opustil. Adition je dle mě paskvil (stejně jako Premiere), ale každému vyhovuje něco jiného.

-- 23. 9. 2010 20:02 --

hekrhy píše:Traktor DJ Studio...dokonce jsem v jednom klubu viděl, že přes něj pouští a mixujou hudbu (jen k tomu měli trochu lepší výbavu, než jen klávesnici a myš) :-))


On totiž Traktor DJ Studio, stejně jako Atomix Virtual DJ či Rané Serato, jsou softy pro real time mixování hudby a ne na stříhaní a úpravu hudby. Sice s nimi díky recordingu hudba jakžtakž upravit jde, ale nenahradí to jednoduchost a hlavně daleko větší možnosti programů k tomu určených.
Gloe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 23. 9. 2010 19:07

Audacity bez debaty mezi free editory. Je to spicka.
Mezi placenymi profi programy asi jednoznacne Sound Forge.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod amok 23. 9. 2010 19:10

Mocný, ale placený je WaveLab od Steinberga. Přehledné, intuitivní ovládání, pomocí filtrů lze vyčistit například praskání, šum... Bohužel hodně drahý a pro domácí použití si ho těžko někdo koupí;)
Siemens C25 > Nokia 5110 > Nokia 3310 > Nokia 3330 > Nokia 6210 > Nokia 6310i > Nokia 6021 > Nokia 6300 > Nokia 5230 > Samsung GT-S5830 > Samsung 6802 > Samsung S2 I9100
amok
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků