Ako odlepit chladic od procesora ?

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod laky18 20. 12. 2005 20:36

Ako? Ta teplovodiva pasta to tam nejak nespojuje - netreba na to nasilie? Pripadne su na to nejake finty? A je rozdiel medzi boxovanym CPU a normal? Dik moc


// decried - presun z overclockingu.
laky18
Junior

Odeslat příspěvekod decried 20. 12. 2005 20:39

Ne, pasta nespojuje, za normalnych okolnosti by to malo ist v pohode*.
BOX je balenie s chladicom a plati normalna zaruka = vyssia cena.
TRAY je bez chladica a je kratsia zaruka, samozrejme aj cena je nizsia.


(*) nenormalna okolnost moze nastat ak niekto pouzije namiesto pasty lepidlo :-)))
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod laky18 20. 12. 2005 20:46

Takze to mozem bez problemov odobrat chladic od procaka?

A myslel som ci je rozdiel v odoberani chladica BOXovaneho oproti normalnemu. Lebo ze vraj ten BOX chladic je tam nejako napevno pripevneny k CPU.

PS: Co s tou starou pastou ? Zoskrabat?
laky18
Junior

Odeslat příspěvekod decried 20. 12. 2005 20:50

Intel na BOX chladice lepi taku divnu hmotu, to som este dole nedaval. Ale problem by nemal nastat.

Staru pastu zoskrabat, ja to zotieram papierovym kapesnikom.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 20. 12. 2005 22:02

No pozor, bacha na žvejkačky. Byla tam určitě pasta? Jaký boxovaný procesor to byl?
Jestli žvejka, tak by mohlo nakrásně jít dolů i s čipem.
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman Machovič 20. 12. 2005 22:44

Ak je medzi procesorom a chladičom samolepiaca páska, v takom prípade sa vloží celý chladič s procesorom do mraznički cca na 10 nim a potom sa dá procesor oddeliť od chladiča.
Roman Machovič
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Patrix 20. 12. 2005 22:46

[quote="Roman Machovič";Ak je medzi procesorom a chladičom samolepiaca páska, v takom prípade sa vloží celý chladič s procesorom do mraznički cca na 10 nim a potom sa dá procesor oddeliť od chladiča. /quote]
Coze? :)
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xoj 20. 12. 2005 23:05

jo to funguje - vyzkouseno na grafice, jen bude problem s tim ze packa na uvolneni procesoru z patice byva vetsinou pod chladicem :(

Jinak bylo by dobre napsat co je to za procesor - Socket A jde celkem snadno ale zas je to nebozpecnejsi a vzpominam na Pentium1 ktere bylo namazene nejakym silikonem a musel jsem to odriznout ziletkou :), proste pripad od pripadu
hp nx6125, ~~~ ~~ ~~ ><(((°> ~~ ~~~ ~~ ~~~ ~~~ ~~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~~
xoj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hekrhy 21. 12. 2005 00:34

ja jsem zrovna nedavno sundaval box chladic z athlona64 a NESLO TO! :evil: kdyz jsem se snazil sundat chladic, tak se mi spolu s nim podarilo vytrhnout i procesor ze soketu (a packa byla porad dole, zajistena) :shock: proste ta teplovodiva pasta se po roce a pul zmenila v lepidlo a procesor od chladice pak nesel dolu ani ziletkou...nejlepsi zpusob je pomalu vytocit, stridave do jedne a druhe strany, az to nakonec povoli :-/ jinak ted mam stribrnou pastu a dolu to jde uplne v klidu...ten orig. sajrajt na box chladici je fakt ***** a je lepsi dat ho pryc a nahradit necim normalnim :?
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xXx.79 21. 12. 2005 00:42

tak to jsi na tom uplne stejne jako ja.
Kdyz jsem sundaval boxovany chladic z P4 na 478 tak jsem ho pekne sundal i s procakem a packa pekne zajistena, takovej blbej pocit jsem uz dlouho nezazil.JInak pak staci vzit slaby nuz a strcit mezi CPU a chladic a pakou odlepit od te ***** zvejky.
Pak se ale nezapomen podivat jestli nahodou nemas ohnute piny pri takovemto sundani neni problem je ohnout.
xXx.79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 21. 12. 2005 12:02

s tim namrazenim v lednici to je pravda...

jinak "zvykacky" na boxech intelu casto vedou lip nez kdejaka pasta a nejednou se mi taky stalo, ze sem vytah procak prilepenej na chladic i ze zavrene patice. nikdy se jim nic nestalo :)
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod laky18 21. 12. 2005 19:21

A akoto ze ste to vytiahli aj cez zavretu packu? To tam je len tak zo srandy 8) ? Nie je to nejak zaprete o procak? Podla mna by sa procak mohol aj dost lahko zlomit ked to taham nasilu.

Tohto som sa bal, ze to to tam nejak prischne(uz to tam mam 4roky :D. Ale z Durona(Socket A) by to malo ist v pohode, nie?
laky18
Junior

Odeslat příspěvekod xoj 21. 12. 2005 19:32

Jo Durony jdou vpohode protoze maji malou dotykovou plochu. Problem u Socketu A je spis v tom aby se neustipl kousek jadra - vetsinou se rad ulomi rozek stalo se me 2x, ale zatim se me nastesti nestalo ze by to potom nejelo :) Duron chce spis hodne opatrnosti pri sundavani pritlacne pruziny, prilepenej bude jen tezko :wink:
hp nx6125, ~~~ ~~ ~~ ><(((°> ~~ ~~~ ~~ ~~~ ~~~ ~~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~~
xoj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků