Chlazení CPU a nová skříň pro PC

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kkajuskaa 18. 5. 2015 14:29

Zdravím,
scháním novou skříň pro svoje PC a zároveň i nové chlazení pro procesor.
Sestava:
ASRock 990FX Extreme9 - AMD 990FX
AMD FX-9370 Procesor 8-Core, 4.4GHz (220W),
MSI R9 270X Hawk 2GB DDR5
Corsair Vengeance Low Profile Black 16GB
OCZ Vertex 460 - 240GB
WD Red (EFRX) - 4TB

Skříň bych chtěla BigTower, ale ne žádnou která svítí jako vánoční stromek, spíš něco decentního. Cena by měla být tak do 6 000kč. BigTower hlavně proto, že časem plánuji přejít na chlazení celého PC vodou a připojení grafik do SLi/CrossFire.

Dále potřebuji nový chladič na procesor, ten který teď mám je dost hlučný a i přes to jsou teploty CPU poněkud vysoké. Nyní mám Coolermaster Seidon 120M. Cena by měla být tak do 2 000kč, když bude opravdu dobrý a tichý, klidně i 3 000kč.

Sice to do tohoto tématu moc nepatří, ale ještě bych se chtěla zeptat, co by jste doporučily za novou grafiku, zda počkat na představení nových Radeonů, nebo jít k nVidii a cenově tak max. kolem 15 000kč. Nechci jenom kvůli tomu zakládat nové téma.

Díky za jakékoliv rady a odpovědi. Budu ráda i za jakékoliv případné postřehy k sestavě.
kkajuskaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Behemot2077 18. 5. 2015 15:16

Jo s Big towerama je kříž, je tam podstatně užšší výběr jak midi a spousta starejch modelů se zdrojem nahoře. Sám jsem zvědavej co kdo vyštrachá…
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 5. 2015 15:47

Kartu počkej do léta, budou nové možnosti. Skříň Fractal Define XL R2, do ní 6x A14 ULN a na procesor D14, nebo D15.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kkajuskaa 18. 5. 2015 15:58

Behemot2077 píše:Jo s Big towerama je kříž, je tam podstatně užšší výběr jak midi a spousta starejch modelů se zdrojem nahoře. Sám jsem zvědavej co kdo vyštrachá…


Pravě, pořád vychází nové midi a big trochu zaostává...

-- 18. 5. 2015 17:02 --

KineCZek píše:Kartu počkej do léta, budou nové možnosti. Skříň Fractal Define XL R2, do ní 6x A14 ULN a na procesor D14, nebo D15.


Díky za info a doporučení, večer na to mrknu.

Jinak se chci zeptat, co by stálo a obnášelo z tohohle udělat ULN? A pokud by to bylo možné a v nějaké rozumné ceně, kolik by stála práce za kterou by jsi to udělal? (pochopila jsem že tady tu službu nabízíš)
kkajuskaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 18. 5. 2015 16:05

Nic, protoze z toho ULN neudlas. I kdyby MB podporoval DMI/PWM na 3 okruzich (chip to umi), tak na uhvizdle FX-9370 s OC to proste v ULN nejde. S odrenyma usima LN, ale na ULN.

A voda ... ani voda nebude ULN, protoze budou hucet pumpy. SLI/CF zni skvele, dokud si to clovek neporidi.

- Define XL/Lian-Li A71F (Nexus Damptek + Silentmax)
- 6x Noctua NF-A14 ULN
- 1x Nocuta NH-D15
- 1x Accelero Xtrm/Rajintek Morpheus
- 1x Vrkit podle GPU
- 2x Noctua NF-P12-1300
- 1x Himuro Mini
- 1x Himuro
- WD Red pryc ...
- Seasonic P860/Corsair AX860 (nebo taky 1kw+ )
- Modlit se, at SF vezme IO chip
Naposledy upravil Matysek dne 18. 5. 2015 16:16, celkově upraveno 1
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 18. 5. 2015 16:07

S vlastním vodníkem bych to neviděl jako problém. Samozřejmě ne s těma hotovejma hračkama, to je pro děti na <100 W procesory.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod kkajuskaa 18. 5. 2015 16:14

Matysek píše:Nic, protoze z toho ULN neudlas. I kdyby MB podporoval DMI/PWM na 3 okruzich (chip to umi), tak na uhvizdle FX-9370 s OC to proste v ULN nejde. S odrenyma usima LN, ale na ULN.

A voda ... ani voda nebude ULN, protoze budou hucet pumpy. SLI/CF zni skvele, dokud si to clovek neporidi.


Škoda, v době, kdy jsem si to AMD kupovala mě nenapadlo, že bude až tak topit... Ale měla jsem to tušit když má příkon 220W :-D

Jinak myslim, že pumpy by byli oproti tomu CM o hooodně tišší, přece jenom s tím CM si v zátěži připadám jak na letišti když přistávají letadla

-- 18. 5. 2015 17:17 --

Behemot2077 píše:S vlastním vodníkem bych to neviděl jako problém. Samozřejmě ne s těma hotovejma hračkama, to je pro děti na <100 W procesory.


To víš, v té době už nebylo moc peněz navíc, tak jsem brala co bylo
kkajuskaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 18. 5. 2015 16:17

Mas tam edit ... a pro Behemonta, vis kazda pumpa bude slyset vic, nez ULN sestava. Leda ze bys tahl hadice z mistnosti. Ne proto, ze by to zralo 800W+, ale nesmi to roztocit fany :)
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 5. 2015 16:49

No, z fx 9xxx by ULN možná šlo v klidu. V zátěži ani s tou D15 ne, spotřeba je masakr. Ale můžeme to zkusit. Napiš mi do PM odkud jsi, třeba to půjde.

Nutný hw popsal Matysek dobře, levné to nebude, ale výsledek bude proto stávajícímu stavu víc než uspokojivý.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 5. 2015 16:54

Easy, nejdřív se ptám pak kupuju.

Co na PC děláš? Výměna za FX-8.... na hry stačía co GK? Počítáš? Za ty love bych to viděl najiný upgrade, večer se ozvu.

Ale viz Matysek

PM klidně taky pošli ;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kkajuskaa 18. 5. 2015 17:04

KineCZek píše:No, z fx 9xxx by ULN možná šlo v klidu. V zátěži ani s tou D15 ne, spotřeba je masakr. Ale můžeme to zkusit. Napiš mi do PM odkud jsi, třeba to půjde.

Nutný hw popsal Matysek dobře, levné to nebude, ale výsledek bude proto stávajícímu stavu víc než uspokojivý.


Právě PC je většinou v zátěži, v klidu je jenom když od něj odejdu nebo koukám na filmy :-D Zatím zjišťuji, co by se s tím železem dalo dělat a za jaký peníz. Máš tam PM.

Python.p píše:Easy, nejdřív se ptám pak kupuju.

Co na PC děláš? Výměna za FX-8.... na hry stačía co GK? Počítáš? Za ty love bych to viděl najiný upgrade, večer se ozvu.

Ale viz Matysek

PM klidně taky pošli ;)


Tak v té době to bylo, že mi odešla GPU ve starém pc (HD4980 Toxic) a potřebovala jsem co nejrychleji nový PC s velkým výkonem.
No hlavně hraju (GTA V, Witche 3, COD: AW, Ghost a pak nějaká základní práce v 3Ds Max). Klidně mi pak napiš na co by jsi to viděl, jakoukoliv radu a návrh ocením.
kkajuskaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Behemot2077 18. 5. 2015 17:09

Matysek píše:Mas tam edit ... a pro Behemonta, vis kazda pumpa bude slyset vic, nez ULN sestava. Leda ze bys tahl hadice z mistnosti. Ne proto, ze by to zralo 800W+, ale nesmi to roztocit fany :)

Ale prd, taky se to dá odhlučnit. Není to jen tak, ale není to ani nemožné. Nějaká zakázková skříň s odhlučněným boxem, proč ne…
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 5. 2015 17:14

Behemot2077 píše:Jo s Big towerama je kříž, je tam podstatně užšší výběr jak midi a spousta starejch modelů se zdrojem nahoře. Sám jsem zvědavej co kdo vyštrachá…

Zdroj dole má např. HAF Stacker 935.

Matysek píše:- Modlit se, at SF vezme IO chip

Je tam Nuvoton NCT6776F, takže ano.

Osobně bych ale raději zvážil prodej desky + CPU a přechod na Intel.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 5. 2015 17:21

Prodat ten CPU, koupit FX-8... na hry stačí. Prodat GPU koupit 970ku + ACE a zbytek viz Mates
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kkajuskaa 18. 5. 2015 17:25

r34ktor píše:
Behemot2077 píše:Jo s Big towerama je kříž, je tam podstatně užšší výběr jak midi a spousta starejch modelů se zdrojem nahoře. Sám jsem zvědavej co kdo vyštrachá…

Zdroj dole má např. HAF Stacker 935.

Matysek píše:- Modlit se, at SF vezme IO chip

Je tam Nuvoton NCT6776F, takže ano.

Osobně bych ale raději zvážil prodej desky + CPU a přechod na Intel.


Tak ta bedna, to už je pořádný monstrum, škoda že není bez toho vršku, ten už tam je krapet navíc.
Jinak prodeji bych se radši vyhnula, nerada pak řešim s někým nějaké reklamace, že mu CPU nebo MB nevyhovuje a že chce zpět peníze (vlastní zkušenost, od té doby radši neprodávám a nechávám na památku). Pokud by KineCZek nebo Python.p přisli na lepší řešení, byla bych radši.

-- 18. 5. 2015 18:26 --

Python.p píše:Prodat ten CPU, koupit FX-8... na hry stačí. Prodat GPU koupit 970ku + ACE a zbytek viz Mates


No a nemá teď spíš cenu počkat na léto a nové Radeony jak říká KineCZek?
kkajuskaa
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků