Průtok vzduchu u EuroCase ML8015

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod O-Neill 22. 4. 2010 16:57

Přečetl jsem si pár návodů, jak na správný průtok vzduchu a rád bych od někoho pár rad. Mám skříň EuroCase ML8015 (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31466) - vím, že je to na prd skříň, ale už je to nějaký čas, co jsem ji kupoval a tenkrát jsem uvažoval trochu jinak.
Ale co naplat, takhle jsou rozdaný karty, takže pracuju s tím co mám. Řeším teď ten správný průtok vzduchu, ale nějak nemůžu přijít na to, jak to udělat správně a s co nejnižší hlučností.

Situace je následující:
- skříň má dva větrací otvory vzadu, jeden zepředu, jeden nahoře a jeden uprostřed bočnice
- na čipsetu pasiv Zalman ZM-NB32K (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38761)
- na procesoru je Zalman CNPS7500-Alcu LED (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46778)
- k dispozici mám tři 80x80 ventilátory - jedne je od Arctic Cooling, jeden on Fortronu a poslední od Thermaltake
- rád bych zachoval jeden větrák ve středu bočnice

Takže, jak vytvořit ideální průtok vzduchu s co nejnižší hlučností? Děkuji všem za rady. Snad si situaci ve skříni dokážete představit. Kdyžtak dodám foto.
O-Neill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dodo677 22. 4. 2010 17:23

No jinak než přední boční intake.....a zadní 2+ horní outtake to vyřešit nepůjde... otázka je jak až vážně to s hlučností myslíte....? Jaká je sestava + teploty a jak máte skříň ventilátory osazenou právě teď...?...možnáby stálo za to fany zregulovat třeba pomoci Zalmanu Fan Mate 2....
Osobně bych to ale řešil spíš novou bednou kvalitnímy 12cm fany.... ;-) čili CM Elite + PWM fany od AC.....celková investice asi 1000,- kč ..... už vidím jak mě tady netopýři typu KineCZek a pod budou kamenovat....ale tohle většině normálních lidí musí hlučností vyhovovat....
Další otázkou je jestli je hlavní zdroj hluku opravdu chlazení bedny... ony chladiče gr. karty umí být hodně hlučné.... :-| pak by celá investice strácela význam a nebo se rozšířila o nějakou tu stokorunu za nový chladič....
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 22. 4. 2010 17:30

Dozadu pod zdroj jeden ventilátor na odsávání teplého vzduchu za skříně - pokud jsou tam 2 pozice na ventilátory, spodní přelep.

Do levé bočnice místo ventilátoru namontuj LGA tunel a vytáhni ho na 2-3 mm od ventilátoru chladiče procesoru.

Horní ventilátor demontuj a díru přelep - ať si tam tudy nenaleješ do skříně limču nebo kafe - až je zvrhneš.

Před disk ventilátor nebo ne - podle teploty - určitě malootáčkový.

Ať není ve skříni přetlak, ale ať se teplý vzduch odsává.

Nevím sice, co ve skříni konkrétně máš, ale pokud je to něco obvyklého, bude to stačit takhle.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků