chybné nabíhání PC

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ramor 22. 5. 2007 08:14

Ahoj všem,potřebuji poradit prosím. Sestava zdroj 350W, m/b ASUS K8N skt 754, CPU Athlon64 3000+, chladič Arctic Cooling Silencer64 Ultra TC, 512MB DDR400, 80GB HDD, VGA GF6200. Mám tento problém. PC někdy naběhne normálně a někdy když je studený tak se roztočí větrák na CPU ale potom zdechne má sice snahu se roztočit ale nejde to a po restartu se třeba rozjede. Vbiosu jsem nastavil CPU speed "IGNORE" nevíte v čemmůže být chybka?? díky za info
ramor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dzonnyz 22. 5. 2007 16:43

V prvom rade si resetni cmosku na maticnej doske. Mozno mas nieco taktovane a ani nevies o tom.

Ak problem zotrvava tak:
Ak mas nejaky lacny zdroj , tak zdroj uz nevladze. Zozen si iny zdroj od nejakeho znameho (aspon 400W) a vyskusaj ci problem pretrvava.

Ak problem pretrvava tak:
to bude doska. Chod do servisu a mesiac chodievaj do nejakej herne aby si nestratil kondicku :wink:
dzonnyz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oh01 22. 5. 2007 16:47

Zdroj bych z toho vyloucil, protoze i EC 350W by to zvladl (pokud ti mezi tim nevyhorel), ale pokud mas tu moznost tak vyzkousej jiny.
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 22. 5. 2007 16:54

a zkoušel jsi počkat jestli se ten větrák roztočí až naběhne windows?
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ramor 24. 5. 2007 11:51

Zkoušel jsem čekat jde o to že mi nejde vůbec signál na monitor prostě se to rožne větrák se roztočí a zastaví a zase jakoby chtěl rozztočit ale zase se zastaví ale namonitoru mám pořád kontrolku oranžovou jako by nešel signál ale když dám restart tak už to jede a když je ten PC zahřátý a vypnuho tak po zapnutínajede napoprvé
ramor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wincek 24. 5. 2007 12:06

muže to být vadný zdroj.skusit jiný.Podobné problémy dělají taky vadné kondmzátory na základní desce (vetšinou ty u soketu a grafiky ale mužou být i jinde).Taky prostě může být vadná deska i jinak.Ale jak sem četl výš reset biosu - upgrade biosu .Odpojit veškerá nepotřebná zařízení (jenom aby to najelo tagze i disky dvd ......)Jednou sem se taky setkal asi s nekompatibilností (co já vím ) desky a grafiky .Spolu to šlo v PC spustit jen zapnout/vypnout a zapnout PC (dokud se nazabzdili disky) jinak se mi nezapla grafika.Na jiné desce nebo s jinou grafikou bezproblému (zakladni deska ECS a grafika ati 9200 od nějaké levnější zančky s pasivem - bezproblémová).Ale typuji desku nebo zdroj.
Myslet znamená ***** vědět!
wincek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jurry 24. 5. 2007 19:26

tak tohle dělali i mě vadné kondíky na desce
Jurry
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků