Pracovní PC 50K

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod unca64 23. 11. 2019 14:47

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI Pracovní sestava, pokud možno co nejméně hlučná -LN nebo ULN

UCEL PORIZENI SESTAVY: 3D CAD Allegro PCB Designer 90%, Solidworks 10%, Pravděpodobně virtualizace Win 7 z hlediska kompatibility s některým často používaným SW

FINANCNI LIMIT: 50000Kč

OPERACNI SYSTEM - Win 10 Pro

SESTAVITE SI PC SAMI? Sestavení odborníkem.

BUDETE TAKTOVAT? Dle nutnosti, nevím.

MONITOR + JEHO ROZLISENI? Full HD 24", do budoucna zřejmě ještě druhý monitor

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Tower

M.2 PCIe SSD 512GB

SSD 2x 1TB RAID

2x RS232

Se ctecku pametovych karet
unca64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 11. 2019 14:55

Ten software (Allegro) se bez muceni riznam, ze jeho nazev vidim snad poprve, resp. ze mi vubec nic nerika. Pridam jen par postrehu.

Pro tvurci praci bych nechtel 24" monitor, tim spise bych se zcela vyhnul vsemu s fullHD. Doba fullHDckova uz v profi scene skoncila pred nekolika lety. Nastesti.

2x SSD v RAID ... to je (resp ma byt) proboha k cemu dobre?

2x seriak ... presne 0% zakladnich desek na consummer trhu splni tento pozadavek. To nas odkaze do kalnych vod USB prevodniku, ktere casto vice nefunguji, nez funguji.

-

Plosnaky ceho (slozitost) na tom navrhujes, pokud to neni tajemstvi?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unca64 23. 11. 2019 15:39

Monitor je stávající, asi jsem to špatně napsal
SW je drahý, tak ho asi moc lidí nepoužívá, viz https://www.youtube.com/watch?v=8JuEE7foMMY

2x SSD v RAID1 - další stupeň ochrany před ztrátou dat, kromě klasického zálohování

dělám vývoj elektroniky a často používám komunikaci se spoustou různých zařízení, sériový port jsem předpokládal přes PCI, nevím, jaké jsou možnosti. Neměl jsem na mysli USB konvertor

PCB složitost HDI, vícevrstvé návrhy, simulace
unca64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 11. 2019 17:59

0% consumer desek dnes ma PCI. Zadny chipset PCi nepodporuje, jedina moznost je konverze PCIe na PCI, uz toto je redukce kde jen tak neco nerozchodis. Na tyhle skopiciny se nechavaly stare dobre desky jako ASUS P2B s 1GHz PIII a maximem RAM, co do toho slo dat. Potom SATA SSD v redukci pro PATA a 133MB/s PCI radic schopny bootovat. Pentium 4 bylo obskurni samo o sobe a C2D uz myslim nemivaly RS232 nativne.

Industrial desky maji RS232 dodnes ve vice nez jednom provedeni, tam se s tim pocita. Nektere consummer desky maji aspon 1 port, ale reseny redukci redukce, tzn spolehat bych se na to moc nechtel. Jde o vec, kterou 99,995% lidi nepotrebuje a kulantne receno kvalita provedeni tomu odpovida.

RAID1 neni zaloha a casto (zvlaste u SSD RAID 1) ani ochrana. DATA maji byt na NVME SSD. z nej nastavene prirustkove zalohovani na NAS, jednou za adekvatni cas, podle velikosti zalohy, pak kompletni zaloha na NAS. NAS ma byt mirrorovan v cloudu a jednou mesicne bys mel vsechno hodit na HDD, ktery odvezes k brachovi, rodicum, k synovi, vnukovi ... geologicky odlisne misto. (os. nazor podporeny 20+ letou praxi)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unca64 23. 11. 2019 18:38

U sériového portu mne zajímá alespoň to, aby byly k dispozici COM1 až COM4, protože některé starší programy jsou v tomto omezené a nutně je potřebuji k práci.

Našel jsem PCIe RS232 kartu, takže to snad úplný problém není.

Domníval jsem se, že RAID1 je lepší než jeden disk. Ale není to dogma. NAS samozřejmě používám.

Myslím, že jsme jinak v souladu a rád si nechám poradit.
unca64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 11. 2019 18:44

Zkusil bys hodit na tu kartu link? Dik. :)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 11. 2019 19:11

Zkus pohledat datasheet, chipset toho radice a jeho (ne)kompatibilitu s HW ktery k tomu seriaku pripojujes. A prosim neber to jako buzeraci, myslim to dobre - jsem za radeji 3x "merit", nez jednou spatne riznout / rozhodnout.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unca64 23. 11. 2019 19:39

Vybral jsem to hodně narychlo, možná to není ideální, ale zaujal mne i LPT, protože na něm mám speciální programátor a pořád se hodí. Ale klidně bych to pustil z hlavy s tím, že je třeba tam rezervovat pozici a klidně si to doladím sám.
unca64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 11. 2019 20:16

Mrknu se Ti na to. (ne hned, ted se jdu venovat rodine)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 11. 2019 08:25

V práci používáme RS232/458 převodník do USB a RJ45. Programujou se tím jenom hloupé PLC, ale funguje to bez problémů. Tudy by cesta nevedla?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unca64 24. 11. 2019 09:49

Takový převodník samozřejmě mám, ale pokud je to problém, už bych se tím nezabýval, není to zásadní priorita. Doposud jsem používal převážně produkty DELL, které se právě v tomto od jiných lišily.
unca64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 11. 2019 09:51

Většina WKS tohle ještě má... možná to bude pro tebe tedy jedna z cest. Ale pak se můžeš víceméně rozloučit s ULN.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 11. 2019 11:12

Nahazel jsem to do kosiku na sebe netypicky v CZC:

45.999,- Kc + bych jeste dukladne zvazil napr 5.590,- Kc za QHD panel.


Stroj splni vse co od nej muzes pozadovat. Diky TPM mas validaci a moznost sifrovani, diky ECC pak mas ochranu pred nahodnou chybou ve vypoctu. Vykonu je na rozdavani a diky rychlym NVME diskum budes mit bleskovy jak start aplikaci, tak pristup ke vsem svym datum. RAM jsem osadil 32GB, procesor 6C/12T Xeon s integrovanou grafikou, ktera by na Tve pouziti sice dostacila, ale protoze financni rezerva dovolila, pridal jsem jeste nVidia 1650 se supertichym chladicem - lepsi mit a nepotrebovat, nez kdyby prisla potreba a karta nikde.

Snazil jsem se myslet opravdu na vsechno. Deska sama uz ma RS232 se kterym chodi i programovani jednotek na mytny system a dalsi veci (overeno zakaznikem), plus jsem prihodil jeden radic LPT a 2x seriak - kdyby nefungoval, lze vymenit za jiny model / vratit do 14 dnu.

Jen tedy s monitorem prelezeme cenovy limit, ale monitor jsi nepozadoval, tak snad je to takto ok. S pripadnym dohozenim W10 PRO OEM v rozpoctu pocitam, i se systemem bychom se pohybovali v limitu 50k.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unca64 24. 11. 2019 13:31

OK, vše si pečlivě projdu a ozvu se.
Ještě bych rád ze zajímavosti věděl, proč ne i7-9700? Při porovnání mi vychází malinko lepší.
Když tedy ne RAID1 - je na to spoustu rozdílných názorů, rád bych si nechal poradit s efektivním a spolehlivým zálohováním na NAS.
unca64
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků