Upgrade PC - hry, 20 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 2. 11. 2017 17:12

Tak jsem tady zas. Rad bych tatkovi na Vanoce upgradoval PC, ale nevim, co vsechno s tim pujde delat. Zde je aktualni sestava a klasicky dotaznik:

CASE: Cooler Master Elite 310
MB: Gigabyte GA-P55-UD3 (rev.1.0)
CPU: Intel Core i5-750 BOX
GPU: MSI GTX 960 GAMING 2G 2GB
RAM: Kingston HyperX Fury Blue 8GB (2x4GB) DDR3 1600
HDD: SEAGATE BARRACUDA 500GB SATAII/300 16MB, 7200.12
ZDROJ: ARCTIC Fusion 550 Bulk
SSD: není
CPU Fan: SilentiumPC Fera 2 HE1224

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI:
zadny / classic
UCEL PORIZENI SESTAVY: 90% hrani her, 10% office + internet
FINANCNI LIMIT: cca 10000,-, dá se s tím hýbat
OPERACNI SYSTEM: Windows 10 (64-bit)
SESTAVITE SI PC SAMI? Slozim sam
BUDETE TAKTOVAT? Ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI? LG IPS2453VQ (1920x1080)

Z původního PC bych rád nechal GPU, HDD, RAM, CASE. Nicméně, zjistil jsem, že DDR3 RAM asi ponechat nepůjdou, jelikož novější MB mají jen DDR4. Takže se to bude muset vyměnit asi taky. Jelikož je rozpočet celkem přísný, tak jsem vyloučil výměnu CASE a nebudu kupovat SSD - taťka ho do teď neměl a chvíli se bez něho asi ještě obejde.

Co je tedy potřeba koupit? CPU, CPU Fan, MB, Zdroj a asi teda i RAM?

Letmo jsem prozatím uvažoval o tomhle: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... NV013F0K01

Ale je to už dost přes rozpočet :hm Budu tedy rád za jakékoliv tipy a rady. Díky!
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 2. 11. 2017 21:23

Tady je každá rada drahá. Sestava tak, jak je, je vyvážený funkční celek, když do toho zasáhneš, uděláš z toho kočkopsa. Nechal bych to být a na příští rok mu koupil novou sestavu, tohle je vyhazování peněz - s novou sestavou stejně skončíš, jen to budeš kupovat po kouskách.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malay 2. 11. 2017 21:47

Já bych mu právě to SSD koupil (klidně i 512GB), aby poznal radost ze svižných startů systému i aplikací. Jinak to The Shitman zhodnotil výstižně.
SSD si pak vezme do nové sestavy, ale radost mu může dělat už teď.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 2. 11. 2017 22:55

Při 10% práce a 90% her jsem to ani nenavrhoval, každopádně je to možnost.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 11. 2017 10:09

Ok, to dava smysl. Pridal jsem tam teda jeste komponenty, kdyby se nasly jeste nejake finance a udelal by se upgrade letos: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... 0N012VHL01

Co myslite?

Pokud se finance nenajdou, pockam.
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 1. 12. 2018 13:29

Po roce bych rad ozivil toto tema. Loni to nevyslo, tentokrat uz do toho jdeme naplno. Pujde o upgrade PC, ze ktereho zustane pouze GPU a HDD. U GPU predpokladam, ze zustane jen par dnu / tydnu a upgrade si udela tatka pak sam. Limit je +-20 tisic a vybral jsem zhruba tohle https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... FJ0149W501

Intel SSD - mame v rodine vsichni a zatim spokojenost, tak chci jen drzet linii
750W - chtel bych 650W, ale uz se bohuzel da tezko sehnat 8-S V CZC ho maji na objednani, tak uvidim, co z nich vyleze.

Jinak cena v Alfe je skoro 22k, ale pri kombinaci Alza+CZC+Alfa se da jit az na 20k a pul.

Pokud si myslite, ze tam je neco vylozene spatne, napiste mi to tady, prosim. Diky! ;-)

Prosim o upravu nazvu topicu - zmena castky na 20 000 Kč
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 12. 2018 13:07

Tady máš případně (dle mého názoru lepší) alternativu s taktovacím AMD Ryzen 7 2700 8C / 16T a rychlejším NVME SSD diskem https://www.czc.cz/2g3adideqog40b7f06eeq2f524/seznam.

Pro snížení hlučnosti by stačilo zakoupit lepší CPU chladič, než dodávaný box.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 12. 2018 13:51

Define S kdo nema skladem, 100% nebude letos, nejdriv v lednu.

750W je zbytecnych, 650 staci, ale zase pozor dostupnost.

Predator bacha na cenu a dostupnost, Alfa ted ma za fajn cenu Crucial 16/3000, vzhledem k procesoru by ale uplne stacily 2x 8/2666 ktere na Alfe ted jsou 1490/kus, tj 2980Kc/16GB, stoji za zavazeni.

SSD intel je vylozene hovezi napad. Draha pomala lemra.

8600 i5 je fakt chujovina. To nejde napsat slusne.

---

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... MM040QZE01

Cena je 20.669,- Kc a v pripade zajmu mam vsechno skladem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 2. 12. 2018 15:19

Diky za feedback a upravy.

Mel jsem tam puvodne 8500, tak ho tam vratim zpet. Predatory byly na Alfe za prijemnych 3333 Kc, ale koukam, ze uz nejsou skladem, tudiz k tomu hodim ty Fury. Navic koukam, ze MB podporuje pouze 2666MHz, coz je pro Fury akorat (?).

Co s tim zdrojem? 650 neni skoro nikde k sehnani. Jaka by k tomu byla nejaka rozumna alternativa?

Jinak kdyz jsem to vcera a predevcirem latal dohromady, tak Define S byla daleko dostupnejsi nez Define C, ktera je k dispozici jen ve Window verzi (to ale neni problem, ne?). Dneska uz je Sko jen na Alze.

SSD vymenim.
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 12. 2018 19:25

No ono S mělo výpadek dodávky a je to úžasná skříň, takže jde na dračku.

Zdroje ... se 750 neuděláš chybu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 12. 2018 19:37

Případně adekvátní alternativa (pokud je už tak napjatý rozpočet) je Seasonic Focus Plus Gold 650W https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-gold-650w/220742/produkt... stačilo pročíst můj post výše.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 12. 2018 20:06

https://diit.cz/clanek/seasonic-problem ... onnymi-gpu

Naštěstí jsem nebyl jediný, komu přišly zvláštní.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 3. 12. 2018 10:03

Přiznám se, že jsem v tomto směru doposud na problém nenarazil; pro mne toto novinka. Byť to je způsobeno také tím, že žravější grafiky většinou cpu do sestav s jinými zdroji...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 12. 2018 22:33

Nakonec jsem objednal RM650x u CZC s tim, ze by to meli do patku dorucit. Tak jsem zvedavy.

Btw, premyslim, ze bych lehce boostnul rozpocet a vymenil B360 + 8500 za Z370 + 8600k. Ma to smysl? Uz to mam v kosiku a cuka me ruka, tak me kdyztak zastavte :-)
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 12. 2018 23:18

Je to naopak dobrý nápad. Z370A od Asus.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků