LN, SERVER, do 10 tis

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vdubr 18. 3. 2015 15:50

@umi Děkuji za rozšíření obzorů. KVM jsem prolítnul a vypadá zajímavě, určitě zvážím.

Myslíte že mohu požádat o radu na sestavu která poběží nonstop do 10tis.?

V ceně nepotřebuju monitor.
vdubr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 3. 2015 16:33

Bezna sestava a 24/7 ... to Ti nikdo negarantuje.

Dame tomu ze aby to bylo i relativne tiche, nasazim tam Freezer 13, Fractal R5, 6x F14. 8GB pameti ... nejzakladnejsi SSD (KC300), nejzakladnejsi jeden kus HDD s 1TB (ES.3), zakladni zdroj s 5let zarukou (RM450) ... a i tak uz jsme dalece za limit. Takze promin, ale ... za desitku ... ja ne. A pokud nekdo ano, je to VELKA odvaha.

Nemluve o tom, ze samozrejme potrebujes desku (trval bych na intel LAN), procesor, pameti. Tohle proste smysluplne s alespon malinkou hlukovou optimalizaci za desitku neudela ani Harry Potter. A tak ja se bohuzel nejmenuji. A nemluve ani o tom, ze za desitku v LN je sotva, s odrenyma usima, kancelarska sestava.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod umi 18. 3. 2015 16:46

Nedavno jsem kupoval odhlucnenou bednu + ASUS H87M-Plus s Intel i218V + i5-4590 + 16GB RAM + Corsair RM550 + Crucial M550 512GB, bez dedikovane graficke karty a bylo to suma sumarum cca 20tis. bez DPH..bez plotnoveho HDD..s FX-6300 usetris 3tis., neco za ramku kdyby stacilo jen 8GB..no do desiti ani omylem.
umi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 18. 3. 2015 16:51

SSD nepotrebuje vubec, protoze mu staci standardni media/flash key on board (8 - 64GB), ktere jsou i HP Proliant N40L a N54L dostupne jako dostatecny standard. At si sezene vyrazene N36L - N54L, daji se rozchodit SAS (skoro nezbytnost, protoze mu to sezere tak 40% IO a s Virtio mu to bude drhnout na CPU) a funguje tam AMD-Vi. Ma to slot a eSATA, ktere sezere expander. KVM na CentOS je dost napikacu, ale asi lepsi, jak na Debianu.

KC300 do serveru nepatri, to jsou skvele business SSD s reporty, statistikou nand, spravou (napr.: Wave, Symantec), internim sifrovanim, opal2/ieee1667 a RAISE, ktere proste nema prakticky limity - 3DWPD 3y.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod umi 18. 3. 2015 17:13

driv jsem pouzival 2xWD Black 7200ot. v RAID0 na virtualky, po spusteni par VMs se disky useekujou. Oproti tomu 1x low-end Crucial M4 s "prstem v nose"
umi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 3. 2015 17:21

M: Porad se bavime o "domacim zvykani" za desitku CZK s dani. Chtel navrh klasicke sestavy, dostal vyjmenovano proc to nejde ... a tim to pro mne konci. :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 18. 3. 2015 17:43

Umi ... divis se? Osobne nemam rad nic, co nema DC SAS a je to vetsi jak 300GB, potom nastavaji problemy neumerne vuci cene, jenze bych neprisel s napadem, ze dam dva Blacky do 0ly a pujdu si hrat s VMs.

Kin ... HP N36L koupi za recyklacni poplatek, mozna mu to i poslou ... ale vetsinu tam stoji prekupnici z Romania apod. a rovnou to vykupujou. Kdyz jsem tam nesl N40L s nafoukly capacitors, tak mi pred branou dali $50, jen kdyz nevlezu dal a nezacvaknu recyklacku.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 18. 3. 2015 18:20

tady ale jsme v trochu jinem ekonomickem "kapitalistickem" zrizeni nez vy za louzi.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod umi 18. 3. 2015 20:28

ja uz se nedivim nicemu:) ale nebudu radit cloveku co chce dat desitku za pecko, ze si ma koupit SAS a nejlip 15k disky:) chapu ze existuji lide, co maj doma ve sklepe EMC VMAX na data a zalohuji na Storagetek SL8500, ale ja a ani zadavatel tohoto topicu mezi ne nepatri:) Proste to chteji nejak upocitat za low budget a za zbytek jet na dovolenou, proto bych na domaci virtualizacni "server" koupil low cost SSD a hotovo dvacet
umi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vdubr 19. 3. 2015 00:46

Možná byla moje první myšlenka troufalá, ale i tak děkuji za objasnění situace.
vdubr
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků