HTPC, +- 4000 kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod l.brat 4. 10. 2014 23:04

Dobrý den,
Potřeboval bych poradit ohledně výběru komponent na domácí htpc.
Požadavky:
Cena +- 4000 kč
přehrávání filmů mkv,fullhd atd.
fungování xbmc/kodi a pluginů
Nízká spotřeba
Používání jako nas server (zálohování ostatních pc)
propojení s tv přes hdmi
zapojení 3,5" hdd v case (hdd již mám)
Pouštění a vypínání pc a ovládání xbmc/kodi přes dálkový ovladač
Možnost dodatečný ssd disk na systém (cena navíc)

Děkuji moc za návrhy.
l.brat
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 10. 2014 00:09

Nereálné. Jen to zapínání dalkovym ovladacem (imon) vyjde téměř na polovinu Tvého rozpočtu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 5. 10. 2014 06:23

Jak rika kin.
Minimalni sumy:
Cpu - 1000kc
mB - 1000Kc
Ram - 1000Kc
Zdroj - 500kc
Skrin - 500kc
Celkem 4 tisice a jsou to komponenty, ktere bych nedoporucil. Navys rozpocet alespon o 3 tisice a nebo se priprav na seriozni kutilstvi.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 10. 2014 07:12

VIA EPIA P910 - drahé
CubieBoard a nebo Wandboard Quad
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duslob 5. 10. 2014 10:54

Buď NAS nebo HTPC... To jsou rozdílné role a já bych to neslučoval.
duslob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod l.brat 6. 10. 2014 18:30

Já jsem si to asi představoval jak hurvínek válku :-)

moje myšlenka byla:

4 gb RAM cca 1000kč
Kingston 4GB DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury Series
http://www.alza.cz/kingston-4gb-ddr3-16 ... 147457.htm

case+zdroj cca 1000 kč

ovladač tento cca 500 kč
PremiumCord Dálkové ovládání pro PC přes
http://www.tsbohemia.cz/premiumcord-dal ... 55206.html

tím by to nešlo zapínat a ovládat?

a pak jsem si představoval koupil desku včetně procesoru cca 2000 kč, např ttoto
GIGABYTE C1037UN-EU
http://www.alza.cz/gigabyte-c1037un-eu-d517397.htm

co říkáte na tuto sestavu? obstála by? jak jsem napsal, klíčová funkce cca na 90% bude přehrávat filmy přes xbmc/kodi. Nyní mám MMC evolve infinity a funkce nic moc.
ten nas by bylo, že by tam běžel např. acronis, který by jen zálohoval data z okolních pc. to vše.

Pánové, vy se v tom vyznáte lépe. kdybych navýšil rozpočet, cca o 1500 kč, bylo by to něco už reálného? Jak píše černakus 3000 kč se mi zdá moc, že to bude jen na přehrávání filmů.


moc děkuji za rady!
l.brat
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 10. 2014 18:39

Zapnout vypnute PC umel z dalkovych ovladacu, co mi prosly rukama, jedine iMON. A ten nevim, jak by byl k sehnani. K funkci zapnuti PC je (nebo alespon bylo v dobe, kdy jsem se o HTPC zajimal), potreba specialniho HW. Tebou ukazany USB ovladac to nejspis umet nebude.

Ke kompletnimu PC Ti chybi skrin, zdroj, disk, operacni system. Ani za 5500 to nevidim prilis realne, pokud by mel byt OS Windows - bez OS by to ale mohlo jit:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... D9012INM01


Skrin moc krasy nepoznala a zapinat to budes muset nejspise manualne. Namisto dalkoveho ovladace lze v PC pouzit prehravac VLC a k tomu misto dalkoveho ovladace mobil / tablet s Androidem. Nebo jak zde jiz nekdo psal, se pokusit rozchodit HDMI CEC, ale s tim nemam zkusenost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fred 6. 10. 2014 18:43

Blbost. Dalkove "zapnout"/probudit PC přes USB umi dnes snad kazda sestava/MB, staci povolit v biosu a PC hibernovat, nevypínat. Na spotrebe to dnes poznat nejde...
Xiaomi Mi9
fred
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 10. 2014 18:47

A mas to vyzkousene opravdu na dalkovem ovladaci? Pokud bychom se bavili o povelu z klavesnice ... ale o nem se tazatel nebavi. On ukazoval / vyzadoval dalkovy ovladac.

Nehadam se a ten ovladac neznam. Ale mnoho sanci bych tomu nedaval.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod midlan6 7. 10. 2014 00:45

Hibernace ničemu nepomůže, při ní se PC klasicky vypne, jen se obsah RAM uloží na disk. IMHO z režimu spánku by měl ten dálkový ovladač umět probouzet (např. jako to umí klávesnice).
midlan6
Junior

Odeslat příspěvekod l.brat 9. 10. 2014 18:38

KineCzek:
prosím tě, myslíš, že je to dobrá varianta tato deska s tímto integrovaným procesorem?
Je tato sestava, co si mi vybral optimální na ty moje požadavky?

Takže se smířím s tím, že zapínat to budu manuálně. to asi nebude problém. Ale vypínat to již tímto ovladačem půjde? A je tento ovladač dobrý? A bude fungovat s tím XBMC/Koti?

OS Win mám, takže to není problém.
Jak jsem psal, potřeboval bych skřín, abych tam mohl dát 3,5" disk, ten již mám. A jsou dvě možnosti, buď nebudu mít více peněz a systém nainstaluji na tento 3,5" disk a nebo když budu mít peníze, tak si koupím tento SSD disk a v té bedně budu mít 2 disky, 3,5+2,5.

Mohl bych tě poprosit o vybrání toho case s tím zdrojem s těmi požadavky, viz výše? Popřípadě vybrat nějaký dobrý ovladač?

takže závěrem bych chtěl: paměti, deska+procesor, case+ zdroj. Toto bych se chtěl vejít cca +- 4000 kč.
navíc pak bude ovladač a ten ssd disk.

děkuji moc!
l.brat
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 10. 2014 19:18

Tak dobra nedobra ... pro fullHD to ma vykonu dost a o 4k zatim nema moc smysl se bavit. Vypnout take nevim, zalezi na tom, jak je ovladac delany a jaky k tomu bude SW. Ale vypnout PC jde dalkove i pres mobil.

Vyber mas nahore, je tam i skrinecka ITX s PicoPSU.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l.brat 14. 10. 2014 18:44

jj, výběr komponent mám nahoře. děkuji moc.
Ale ten case je pouze pro jeden 2,5" disk,ale není pro 3,5" disk. Nebo se mýlím?

Mohl by si mi prosím najít nějaký case,kde můžu dát ten 3,5" interní disk a také případný 2,5" disk?

máš nějaké dobré zkušenosti s deskou s integrovaným procesorem?
děkuji!
l.brat
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 10. 2014 19:13

Externi USB3 dock vse resi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l.brat 17. 10. 2014 08:27

Tak už jsem si vybral sestavu podle toho, co jsi mi doporučil KineCZek, děkuji!

jen jsem změnil ten case, aby se mi tam vešel 3,5" disk a pak 2,5 SSD disk (nakonec investuji a koupiím ssd disk).

co prosím říkáš na tento case s tímto zdrojem? je to ok?

LC POWER LC-1350mi mini-ITX 75W external PSU

http://www.suntech.cz/produkt/199346-lc ... ernal-psu/

děkuji za info
l.brat
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků