Nové PC na starší hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod K. 5. 2. 2014 22:25

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI : na nehlučnosti netrvám.
FINANCNI LIMIT: dejme tomu 10000,-Kč, ale jak naznačím níže, vůbec netuším, jak je tento limit reálný
OPERACNI SYSTEM: mám své windows8
SESTAVITE SI PC SAMI? : sestavim si sám
BUDETE TAKTOVAT? : pokud to srazí cenu, klidně; pokud naopak zvýší, tak ne
MONITOR? : viz níže
PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA? : holá bedna

Po deseti letech dosloužil počítač používaný ke konci už jen na kanc. práci. Chtěl bych využít této příležitosti a když už budu pořizovat nový, rád bych si na něm užil i trochu hraní. Nechystám se ale na žádné pořizování nejnovějších ( a tudíž i nejnáročnějších) "pecek", jediné tituly, které bych rád okusil, jsou Skyrim a Starcraft 2.
Chtěl bych tedy poprosit zdejší zkušené osazenstvo o radu, jakou sestavu sestavit. Samozřejmě bych rád, aby mě to stálo co nejméně.
Jak se dá odtušit, poslední počítač jsem sestavoval před deseti lety, takže o výkonosti dnešních komponent vím pramálo.Jedině snad monitor se mi zamlouvá tento: LG IPS235P, ale rád si nechám poradit i vhodnější či levnější variantu monitoru. Jo ještě jedno přání - aby to nebyla příliš velká bedna.

Dík
Naposledy upravil K. dne 6. 2. 2014 08:47, celkově upraveno 2
K.
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 2. 2014 12:38

Skyrim zrovna nepatri k uplne nenarocnym titulum. Okolo 10k by se dalo sehnat tohle:

9.947,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 6. 2. 2014 13:41

Skyrim, zvlášť pokud ho doplníš nějakým HD packem, nebo jiným větším modem, bez kterého bych tu hru osobně ani nezapínal, umí utahat i násobně dražší sestavu. Na tom, co navrhl KiN, si tu hru tak nějak zahraješ, ale pokud by tě to extra nebolelo, dal bych do sestavy takových 15 tisíc nebo se s hrami prozatím rozloučil, postavil pořádný počítač na ostatní využití a připravil ho na to, že až budu mít peníze, dokoupím do něj herní grafickou kartu.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neoras 6. 2. 2014 15:53

Skyrim jsem hrál i na netbooku. Jen si to chce pohrát s nastavením. Na HD7750 to musí šlapat jak hodinky.

Btw, taky jsem zkoušel za 10k něco poskládat http://www.czc.cz/03v1li62geio188j9faelouenb/seznam
dalo by se to o pár stovek osekat...
neoras
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 2. 2014 16:09

Graficky to mas jeste slabsi, takze tudy bych se asi nevydaval.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 6. 2. 2014 16:10

Chybí mi tam chladič (resp. já bych box opravdu poslouchat nechtěl), 2x2GB RAM je nesmysl a asi bych vzhledem k ceně oželel SSD. Záleží jak to s tím hraním má být vážné a jaké stačí detaily.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neoras 6. 2. 2014 16:27

Čím bych si pomohl levným chladičem na celeru? 2x2 je lepší než 1x4. 8GB pro takovou sestavu zbytečnost. SSD je taková investice do budoucna.

Ale to je jen můj pohled, nikomu to nevnucuju :)
neoras
Junior

Odeslat příspěvekod K. 6. 2. 2014 16:36

No ještě když jsem si myslel že si sestavu zvládnu vybrat sám, uvažoval jsem o variantě procesoru s nějakou výkonější integrovanou grafikou, jako např. AMD A10-6800K Black Edition, s tím, že samostatnou výkonější grafickou kartu bych mohl dokoupit, pokud bude třeba, každopádně později.

U toho A10 jsem se ale dočetl, že je k jeho účelnému využití nutné zvolit paměti v dualchanel s vysokou frekvencí.

K rozpočtu mě ještě napadlo, že dvd mechaniku a pevný disk můžu použít z počítače co dosloužil, dokupoval jsem je poměrně nedávno.

S tím hraním to nebude nijak horký, už na něj toho času tolik nevyšetřím ;-) .
Co se týká grafických detailů hry, nejsem nijak náročný ani háklivý na jejich nedostatek.

Jinak díky moc, že jste se zapojili.
K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 2. 2014 16:58

Ne, to nedelej. APU ma vysokou spotrebu, vyssi nez Intel CPU + dedikovana karta, a nizsi vykon. Grafika v APU je slabsi. Pokud mas mechaniku a disk, je to veselejsi a vejdeme se s lepsim HW:

9.834,- Kc

Herni vykon, na nejz zadne APU nema ani v nejvlhcim snu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K. 7. 2. 2014 08:37

No tohle už vypadá opravdu pěkně.
Ještě se zeptám - má smysl připlatit si cca 200,- za tuhle kartu (tedy prakticky za další 1GB paměti):

Sapphire Radeon R7 260X OC 2GB DDR5, 11222-06-20G
K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FastCar 7. 2. 2014 08:49

u tak pomalých karet je to zbytečnost, u starých her je to jedno a u nových musíš stejně všude dávat nízké detaily, aby jsi si vůbec trochu zahrál a v ten moment ti to víc než 1gb nebude brát určitě.. se mrkni na netu na testy vytížení paměťi gpu.
Důležité je, že to je DDR 5.
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 2. 2014 10:29

Opravdu smysl maji 2GB pameti az u GTX660, resp R9 270(x).
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K. 7. 2. 2014 13:44

No tak snad už poslední dotaz, zda je možné v sestavě, kterou naposled navrhl KineCZek, vyměnit základní desku (GIGABYTE GA-H81M-D2V) za tuto: GIGABYTE GA-H81M-HD3
Využiju totiž onen optický výstup - tak jestli jsou tyto desky bez obtíží v oné sestavě zaměnitelné.


Díky moc všem zúčastněným.
K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 2. 2014 15:38

Samozrejme.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků