PC + monitor, bez OS - net, office, semtam hra /15 tis. Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PepiQ 26. 3. 2012 18:52

mmmjack - diky za reakci. Soucasny desktop jim huci na takove urovni, ze se prervava s pustenou TV, na kterou se diva zbytek rodiny. Po chvilce z toho boli neskutecne hlava a je to tak zastarala sestava, ze se na me obratili s prosbou o novy PC. Jde navic o prizen, takze bych rad, aby byli max. spokojeni. :)

A vase vyjadreni k pametem Patriot? Dostalo se ke me, ze jsou nic moc, ze by byl lepsi Kingston.

A ta regulace veskerych vetraku, bude to nutne nebo se to jen pripevni a bude to rovnou poslouchatelne? Nebo na jake otacky se to bez regulace uzivatelem mota? (Freezer 13 a ty F12 PWM).

Kdyby byl nejhlucnejsi HDD a pripadne zdroj a nemontovala se do toho orchestru i GK, tak by to bylo super, tak premejslim, jestli tam nechat jednu z tech aktivnich od Sapphire ( tuhle ci tuhle) nebo jestli koupit dalsi F12 a primontovat ho nak k tomu ten pasiv. :hm
PepiQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skype 26. 3. 2012 18:55

Sapphire chladiče umí, takže bez zátěže na 100% rušit nebude. A troufnu si tvrdit, že ani v zátěži ;)
Patrioty jsou naprosto OK, stejně se ty chipy vyrábějí v pár továrnách.
Chladiče běží bez regulace logicky na maximální otáčky.
skype

Odeslat příspěvekod PepiQ 26. 3. 2012 19:19

Ok, takze bez dodatecny regulace bych dopadl co se tyce hlucnosti jako s BOXovanym chladicem... a all-in-one soft na tu korekci otacek, vsechno vyresi SpeedFan? To jsem zvedavej, jak bude treba si pohrat s tema otackama, nikdy jsem to nedelal, takze metoda pokus-sledovat teplotu-upravit a porad dokola?

Jinak aasi tam necham ten aktiv, mozna se mi i vic hodi ta levnejsi varianta, ma sice nizsi frekvenci (775 vuci 850 u te drazsi varianty - viz muj predchozi prispevek - pozn. kolik to tak muze bejt pripadnej narust vykonu, jen nepatrny v radu <5-10 FPS?), ale zase ma klasickej VGA vystup, kt. bude myslim potreba.
PepiQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 26. 3. 2012 20:06

Jo s tím si budeš muset pohrát, já sám jsem to zkoušel pouze jednou a to na s478 s Pentiem4, pak už nikdy, protože jsem cirkulaci vzduchu v jiných case neřešil.
Tady u sestav se to dělá tak, že ty 2 větráky napojíš přes rozdvojky na chladič cpu a reguluješ je všechny na tomto jednom (což jde myslím přes BIOS), ale nejsem si jist, to ti musí poradit odborníci anebo musíš hledat, zatím nemám novou sestavu, tak to neřeším, ale mám to taky v plánu. Pak jeden pin chladiče hodíš do samostatných konektorů na desce pro fany a jema čekuješ otáčky :) (nechci tady dělat chytrýho, ale takto jsem to zatím pochopil, zas tak složité to být nemůže, ikdyž alchymie to někdy je)
Nevím jak u té tvojí grafiky, ale ten rozdíl v taktu bys možná moh dohnat taktnutím (nevím jestli to bude vůbec nutné, s tím že dobrá cirkulace vzduchu by pak byla vhodná)
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 26. 3. 2012 20:10

U sestav, kde je výkonnější grafika, je vhodnější regulovat CASE a CPU zlášť.
PST (zapojení do vláčku) je ale pro větráky na case výhodné použít.

Hele, zvládli to nastavit jiní, taky poprvé, zmákneš to i ty (speedfan).
Pohledej na fóru, nějaké návody tu na to byly.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PepiQ 30. 3. 2012 17:47

Ahoj, posledni dotazy, zitra to budu objednavat. :) Posledni verze sestavy je zde.

1) Protoze jsem nepatrne zlepsil grafiku, zajimalo by me, jestli nemam stavajici zdroj (350 W) vymenit za vykonnejsi - napr. za tenhle z DS za 20 tis.: Corsair Builder Series CX430 430W V2. Vyplati se to za tri stovky s pripadnym vyhledem koupe nove GK (casem) a nebude ten Corsair v klidu nejak vic hucet? :)

2) Dale nemam moc zkusenosti s temi ventilatory - ten BOXovanej chladic CPU muzu pak "vyhodit" a dat misto nej ten Arctic Freezer 13 a ty 2x Arctic F12 PWM kam? Ve skrini je z vyroby nainstalovan zadni 120 ventilator... tak jestli nechat ten CM vetrak z vyroby vzadu a ty 2 F12ky za sebe dopredu? Nebo ten CM vyhodit a jeden F12 dopredu a druhej dozadu? :roll:

Pozn: vsude jsem cetl, jak i3/i5 atd architektura netopi a ze BOX chladice uz nejsou takovy "zverstva", jako driv, byl by ten BOX chladic znatelne hlucnejsi nez 0.5 Sone, kt. ma ten Freezer?

Dekuji za odpoved. :)
PepiQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 30. 3. 2012 18:03

" Nebo ten CM vyhodit a jeden F12 dopredu a druhej dozadu? "
8-)

boxy už nejsou takové zvěrstva, ale hlučné to pořád je. Freezer se na i3 bude po zregulování flákat i ve vytížení.
v loadu bude nejhlučnější grafika, ale i to se dá obejít, HD6770 se prodává i v pasivní verzi od GB, za 2.5k. Samotnou bych ji tam nedával (pasivní grafiky rády topí), ale když na ni přiděláš ještě jeden skříňový větrák (F12 PWM, stahovacíma páskama), bude tichounká a přehřívat se taky nebude.

cx430 tam dát můžeš, bude tišší, seasonicy mají dost agresivní chování fanu.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PepiQ 30. 3. 2012 18:20

Ok, pujde tam CX430. :) tu grafiku bych rad zachoval tuhle, o GB reseni vim, zminovali jsme ho, ale radsi jsem se uchylil k aktivnimu reseni, prestoze o ni v zatezi budu vedet. :-|

A mozna jeste hloupa otazka - BOX chladic se reguluje automaticky jak v pripade grafiky s aktivnim chlazenim nebo jede porad na full?

Vycetl jsem, ze ve skrini by mel byt stejny pocet nasavacich ventilatoru a tech, co zenou vzduch ven, pripadne tam ma byt podtlak, cili v jakem pomeru nastavit ty otacky tech F12? Jakou byste mi doporucili takovou beznou pracovni teplotu ve skrini? Na tu bych to odreguloval + by me zajimaly otacky vstupu, vystupu a CPU chladice, at neudelam nakou koninu. :-)

Ps: bocnice zalepit nebo nechat byt?
PepiQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 30. 3. 2012 18:37

oba z case hoď na jeden konektor a budou mít stejné točky, tzn. okej. Teplotu si hlídej dle CPU a GPU, jakžto nejvíce topících součástek (ostatně o ty jde především, vyhnat to teplo pryč z case).

boxy jsou taky regulovatelné. Jenže mají podstatně menší pasivní část a taky menší větrák = více to točí -> vyšší hluk.

Zalepování bočnic je důležité hl. pokud máš podtlak, tzn. třeba výdech 2x proti 1x nasávání, jinak to přes tu bočnici nasává vdzduch místo toho, aby si ho uclo až od spodku. Ale můžeš to zkusit, co to udělá, na zkoušku stačí list papíru.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PepiQ 2. 4. 2012 19:02

Ahoj, pro tentokrat bych se rad zeptal na klavesnici. :-)

Klavesnice - uplne obyc, ale dival jsem se, ze i takovou muze byt problem najit. :hm Kdysi, dneska uz to bude tak 8 let jsem si koupil tuhle klavesnici a nikdy s ni nebyl sebemensi problem - tlacitka funguji bez vyjimky vsechny, nebyla nijak draha. Dneska mam pocit, ze jsou vsichni hrrr do hernich klavesnic a kdyz pak ctu recenze, tak vynechavaji tlacitka apod. Najdu dneska "normalni" klavesnici za par stovek, ktera bude roky slouzit?

Jako ideal mi pripada asi tahle:
Logitech Keyboard K120 OEM CZ - krome kratsiho levyho shiftu mi prijde uplne klasicka. A z recenzi jsem vycetl ticha, stredni stisk, spolehliva...

Pripadne varianta s mult. tlacitky:
Logitech Media Keyboard K200 CZ
(u obou pisou odolne vuci politi a ta s multim. tlacitky ma polovicni zivotnost klaves, nevim, na kolik se tomu da verit)

Pripadne Genius s KB-110X, ale ten prvni Logitech se zda byt lepsi volba.

Ps: jen pro zajimavost - vyplati se dneska za tu cenu (v porovnani s 500 GB) 1TB disk? Ma 2 plotny, tim padem 4 hlavicky, je to bezne poruchovejsi nez polovicni velikost? :)
PepiQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 4. 2012 19:12

Genius urcite NEKUPUJ.

Disk se vyplati 3TB, pak 2TB, pak 1,5TB, pak 1TB ... proste cim vetsi, tim lepsi. Rozhodne 3TB disk NEMA 6ks ploten. :D
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PepiQ 2. 4. 2012 19:26

KineCZek - diky za potvrzeni domnenky, vezmu jednu z tech Logitechu, snad bude slouzit dobre.

K tem HDD, myslel jsem to tak, ze kdyz ma vic pohyblivejch soucastek, jestli ty 1 TB disky nejsou treba vyhlasene svoji poruchovosti, precejen to az tak nesleduju. :)

A posledni vec, kterou je potreba zaridit je ten monitor. :roll:
Jiz jsem psal, ze to je urceno i pro starsi generaci uzivatelu, cili radi bysme zachovali roztec bodu na "rozumne" hranici, cili kolem 0,28 mm a vice.

Protoze se k teto hranici blizi Full HD rozliseni az na 24'' (coz je na ten stul stejne asi moce velke), patrame ve vodach 22'' s rozlisenim 1680 na 1050. Je skoda, ze 22ky s vyssim rozlisenim jsou levnejsi, ale to je holt dan za to, ze budou snad vsichni uzivatele spokojeni a nebudou muset mzourat a nebudou bolet oci. :-)

Sam mam doma IPS a jsem s nim spokojenej az na pudu, ale jelikoz cenovy limit je nastaven nizko a na monitor bude hledeno vyhradne zepredu, budou se muset spokojit s TN matici. Protoze sam TN panel nemam a vsude ctu, ze specifikace a hodnoty jsou vycucane z prstu, aby se to vyrobci hodilo do kramu, muzete nam s tim pomoct? Treba dyn. kontrast a jas, moc nevim, jake jsou sibenicni hodnoty a o kolik % jsou v realu vyssi/nizsi nez udavane vyrobcem. Grafiku na tom nikdo delat nebude, ale neradi bysme vylozene sahli vedle. Verim, ze (kor u TN) rychlost prekreslovani je uz ok i u nejlevnejsich modelu a ze duchove na LCD jsou davnou minulosti. :)

Co treba Asus VW224T nebo Acer V223WEObd?
PepiQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 4. 2012 10:42

Teoreticka pravdepodobnost muze byt vyssi, ale praxe se v tomto s teorii rozchazi. zalezi na teplote, na vibracich, na pripadnem elmag poli (treba dum stojici primo na nadrazi kousek proti kopci ... divil by ses, co muze udelat nakladni vlak pri rozjezdu, ale casto staci i starsi tramvaje). Faktoru je mnoho.

22" 1680 se nevyrabeji minimalne dva roky, jde vsechno o starsi panely bez LED podsviceni. Osobne bych se jim vyhnul.

24" panely maji x1200, kdezto 23" maji x1080, to vyjde na velikost bodu naprosto stejne. Proto bych bral tento: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 23B2OF1EH6

Ten panel osobne znam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PepiQ 3. 4. 2012 11:31

Dekuju za postrehy, ten HDD jeste zvazim.

Ten monitor, je to mozna pro vas vsechny trosku kuriozni, ale majitel tam ma tak malo mista, ze u toho monitoru tvrdi, ze i ta 22ka bude moc. :-)) Aktualne ma CRT se zobrazovaci plochou 14'', takze uz ta 22'' bude velka zmena a ten prostor je natolik limitovan, ze... :hm

S tou rozteci 23'' dekuji za postreh, to jsem prehledl (asi i proto, ze spis pokukujeme vyhradne po 22''), budu si to pro priste pamatovat.

Absence LED podsviceni me taky mrzi, ale asi nezbyde, nez zvolit to nejlepsi z toho nejlevnejsiho. :-|

Cili da se rict, ktery z tech 4 nejlevnejsich, viz filtr 22'' a rozliseni 1680 na 1050 je nejmensi zlo? Treba jas a dyn. kontrast... bude to palit userovi v noci primo do oci nebo se to da uz u vsech modelu regulovat, treba jako na smartphone ci notebooku? :)
PepiQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 4. 2012 11:55

A co tak 20" 1600x900? Tam by slo i LED. Ale zase asi male body? Podsviceni se da regulovat u vsech monitoru.

Tohle FUjitsu, pokud jej ovsem dovedou sehnat. http://www.czc.cz/fujitsu-e22w-6-led-lc ... 03/produkt Je tam urcita kvalita, je tam LED podsviceni. Ale problemem muze byt dostupnost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků