PC sestava na HRY ( 19 000 Kč )

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jirkakapusta 28. 5. 2010 07:04

Čau všichni, chci si nechat postavit PC, jenže než něco udělám, raději si od vás všech nechám poradit ... Chtěl bych kompa hlavně na hry , občas nějaká úprava obrázků či fotek ...

Hodím sem obsah na košík ... zatím to je bez GK, protože MSI R5770 Hawk 1GB DDR5 mají dočasně nedostupnou, to samé RAM : Zeppelin Gold 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz

I s monitorem bych se chtěl vejít max do 18 - 19 000 Kč

K PC nepotřebuju klávesnici ani myš, to už mám nyní ...

Odkaz na košík : http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... VWP01CJO01

Každé nápady jsou vítány ... Díky
jirkakapusta
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 28. 5. 2010 07:20

- jako systemovy disk nebrat blue. vem seagate 7200.12
- paměti s přehledem poslouží i http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000000IYL
- zda se mi to nebo nevidim chladic CPU?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 5. 2010 08:12

Zdroj vyber jinak, treba AC Fusion, nebo Seasonic.
Deska nema USB3, ackoliv by za cca stejnou cenu byla jina, ktera jej ma.
Monitor je smejd, nema ani DVI. Vymenit.
Totalne neresisi chlazeni, VELKA chyba -obzvlaste u BE!!!
Temi ventilatory si NIKAM nepomuzes, tiche nejsou, dokonce ani pomalobezne - unika mi smysl jejich koupe? Tuzing?
Skrin je papirova - levou rukou by ji zmackala i moje babicka. Disky v tom budou rezonovat - bohuzel presne tu zkusenost presne s tou skrini mam, je to k zblazneni. Ale kupujicimu se libila, vybiral podle vzhledu ... dobre mu tak.
Disk uz zminoval Karlos, pridavam se k nemu.
A mam vyhrady i k te mechanice.

Dohromady vzato ... procesor sis vybral dobre.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkakapusta 28. 5. 2010 08:14

OK, chladič sem hned hodím, ale u CPU je boxovaný chladič ... to nestačí ? Jo a co říkáš na grafiku ... mohl by jsi sem hodit odkaz na přesný HDD na Alfacomp.cz ?

-- 28. 5. 2010 09:16 --

[quote="KineCZek"]
Tak mi klidně můžeš poslat návrh celého jiného PC do těch 19 000 Kč, pokud máš chvilku času...
Dík
jirkakapusta
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 5. 2010 08:36

Abys nerekl, ze umim jen kritizovat, davam Ti sem sestavu s vykonnejsim diskem, vetsim, 22" monitorem, kvalitnejsi skrini, MNOHEM lepe vyresenym (tissim a zaroven ucinnejsim) chlazenim, vcetne USB3 radice. Graficka karta je tez velmi ticha a pretaktovat pujde tez velmi dobre.

Ten DVI kabel je v sestave proto, protoze monitor ma DVI konektor, ale kabel NENI soucasti dodavky - proto jej prikladam zvlast.

Celkem jsem se vesel za 20.087,- Kc, tak doufam, ze tech 87,- Kc nebude problem.

-- 28. 5. 2010 09:43 --

Ajjj, koukam, ze ses chtel vlezt do 19tis. :D Mno, i to by slo. Lehce oseknout zdroj, 400W Seasonic to utahne (jen nebude tak tichy) a monitor zmensim zpatky na tech 20" a budu tam.

19.087,- Kc.

Obetoval jsem vykonovou rezervu zdroje - neboj, tenhle postaci.
Obetoval jsem dva palce uhlopricky displeje, diky tomu nemas 1920x1080, ale jen 1600x900.

Osobne bych ten tisic priplatil a vzal ten prvni navrh.

-- 28. 5. 2010 09:44 --

Heh, ted koukam, ze ten rozdil je tisicovka presne na halir. :D To kdybych 10x jindy chtel, tak se mne to nepovede. :D :D :D
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkakapusta 28. 5. 2010 08:46

Sice jsem psal do 19 000 Kč ale nevadí, jen bych měl jeste jednu vec na srdci, nasla by se skrin , aby byl HDD dole ?
Dik
jirkakapusta
Junior

Odeslat příspěvekod local_hero 28. 5. 2010 08:53

s KineCZekom v podstate suhlasim, akurat by som ti navrhol aby si si kupil tento monitor : BenQ 21.5" LED G2222HDL http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... chSubmit=1 Ten co dal Kineczek je tiez ok, ale tento je sice o 650kč drahsi ale ma LED podsvietenie a tym padom o 14W nizsiu spotrebu, cize ked budes mat tuto zostavu casto pustenu tak sa ti ten cenovy rozdiel vrati na spotrebe za dva roky. A v zahranicnych recenziach vychadza tento monitor ako najlepsi v tejto kategorii.
local_hero
Junior

Odeslat příspěvekod wapik 28. 5. 2010 09:02

jirkakapusta píše:...jen bych měl jeste jednu vec na srdci, nasla by se skrin , aby byl HDD dole ?


Jak si to myslel?
Do většiny skříní se dávají disky dolů...
wapik
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 5. 2010 09:10

Navratnost za dva roky pri 24/7 rezimu? I pokud bezi POCITAC 24/7, je MONITOR zapnuty denne max 6-10h. Uvazujme 8h jako prumer.

14W rozdilu krat 8h je 112Wh denne. Vynasobeno 365,25 (protoze kazdy 4. rok je prestupny) je to 40.908Wh, tj necelych 41kW. Cena 1kW je cca 4,50 Kc. Za rok usporis tedy pri 8h sezeni u pocitace KAZDY DEN (coz stejne nesedi nikdo), celkem 184,086 Kc.

Chci tim rict, ze ten rozdil v porizovaci cene se vrati pri osmihodinovem sezeni u pocitace az za vice nez tri a pul roku. Pokud budes u pocitace denne jen ctyri hodiny, coz je MNOHEM pravdepodobnejsi, je to za sedm let.

A Buh vi, co bude za rok ... natoz pak za sedm. Navic jeste nepocitam s nocnim, levnejsim proudem - VYRAZNE levnejsim, cca za polovic. pokud u PC sedis hlavne vecer, nebo v noci, muzes si tu navratnost s klidem vynasobit jeste dvema. Tzn. sedm, nebo ctrnact let. A za ctrnact let budou pred pocitacem sedet Tvoje deti ... a ver tomu, ze DAVNO ne pred nejakym 22" LCDckem. Do te doby budou NAPROSTO jine technologie.

Nebo snad dneska znate nekoho, kdo by sedel u vyblikaneho 14" CRT s 800x600? ja ne. A presne to byl v roce 1996 nejrozsirenejsi typ monitoru.

-- 28. 5. 2010 10:11 --

PS: KineCZek je jako blbeček. Sklonujeme se stejne. Takze stejne, jako nereknes "s blbečEkem", ale "blbečkem", mel bys rikat "KineCZkem". :D 8-P
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod isquash 28. 5. 2010 09:53

Pokud by zůstal u 22" monitoru, tak vzhledem k určení PC na hry, bych volil rozlišení 1680*1050. Např. tento: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X23B23CW5D
isquash
Junior

Odeslat příspěvekod jirkakapusta 28. 5. 2010 10:41

Kdybych tedy zůstal u sestavy od KineCZka za 20.087,- Kc, tak je tam ale skřín s HDD nahoře ?! , pokud se nemýlím ...
jirkakapusta
Junior

Odeslat příspěvekod isquash 28. 5. 2010 11:13

Z čeho tak usuzuješ? Nahoře jsou pozice velikosti 5.25" tj. pro mechaniky apod. Pod nima jsou dvě pozice označované jako externí = dnes pro čtečku karet , dříve pro disketovou mechaniku. Zbylé pozice pod jsou určené pro disky, jsou umístěné před nasávacím otvorem a ochlazované 12cm větráčkem . Doporučuju dokoupit.
isquash
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 5. 2010 11:16

Skříň v doporučené sestavě má místo pro disky, tak jako většina jiných skříní, v takovém žebříčku od 5" pozic směrem dolů.
Můžeš tedy dát disk zcela dolů, pokud bude stačit délka napájecího kabelu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod local_hero 28. 5. 2010 11:24

KineCZek samozrejme ze navratnost toho drahsieho monitora s mensou spotrebou je individialna, pri mojom pouzivani PC by sa mi vratil za 2,5 roka ako som hovoril, je to v zavislosti od individualnej intenzity vyuzivania pc ...
local_hero
Junior

Odeslat příspěvekod jirkakapusta 28. 5. 2010 11:57

Máte ještě někdo nějaké návrhy na skříně ? jiný tvar, barva ... atd ...
jirkakapusta
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků