PC pro rodiče

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 4. 2010 12:12

satai píše:dockalacek: argumentovat tim, ze nekdo konkretni problem nemel je stejna uvaha jako dokazovat neskodnost cigaret tim, ze deda kouril a umrel v devadesati.


Nechci vyvolávat flame, takže se nebudu hádat, nemá to smysl. Jen mi místní prosazovači DVI přijdou lehce úsměvní.. Takže se prostě přestaneme navzájem přesvědčovat a vykašlem se na to, ok? Já mám svou pravdu, vy taky, takže to necháme na tazateli a bude to tak nej..

Můj názor je ten, že ne každý monitor musí mít DVI, tečka..
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alazar 27. 4. 2010 12:44

Souhlasim s dockalackem, sam pouzivam monitory pripojene pres analog na rozliseni 1680x1050 a full HD 1920x1080 a nikdy jsem zadne potize nemel. Pri vyssich rozlisenich asi nastanou, ale ty nejspis tazatel nebude potrebovat.

KineCZka bych posadil pred 2 identicke full HD monitory a nechal bych ho rozhodnout, ktery je pripojeny pres analog a ktery pres digital :-)

Jeste osobni poznamka - 1680x1050 je rozliseni naprd. Je to sirokouhle, ale jeste ne dost na to, aby se vedle sebe vesla 2 rozumne velka okna (napr. browser + terminal). Doporucil bych spis full HD. Nejen na filmy, ale i (hlavne) na praci mnohem vhodnejsi.
alazar
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 27. 4. 2010 13:07

Z me zkusenosti nebudou rodice z 22" monitoru s fullHD rozlisenim moc nadseni :) Zvetsi si pismo a deti si zas budou snizovat rozliseni u her.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod isquash 27. 4. 2010 13:20

Tak sestava postavena na DDR2, jak jsem naznačoval v mém příspěvku někde výš a v podstatě kopíruje to co sestavil dockalecek. Z ušetrených peněz se objenala 20" i s DVI. Myš tam byla v setu s klávesnicí, to jen tak pro upřesnění. Jinak díky za podněty a názory. :tleskani
isquash
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 4. 2010 13:28

Pokud je omezený rozpočet, tak se musí sáhnout ke kompromisům a přihlédnout k hlavnímu využití PC. Tím je kancelářské nasazení pro starší generaci. V tom případě bych volil standardní 19" monitor 5:4, např. http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X027020KPV . Poskytne komfortní zobrazení internetu a office a zahrát se na něm také dá.
Digitální připojení není nutností, uvedený monitor jej ale má.
Dále se dá ušetřit na paměti - 2 GB stačí, v případě potřeby se dá dokoupit bez problémů.

-- 27. 4. 2010 14:28 --

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 4. 2010 14:41

Denkez píše:Pokud je omezený rozpočet, tak se musí sáhnout ke kompromisům a přihlédnout k hlavnímu využití PC. Tím je kancelářské nasazení pro starší generaci. V tom případě bych volil standardní 19" monitor 5:4, např. http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X027020KPV . Poskytne komfortní zobrazení internetu a office a zahrát se na něm také dá.
Digitální připojení není nutností, uvedený monitor jej ale má.
Dále se dá ušetřit na paměti - 2 GB stačí, v případě potřeby se dá dokoupit bez problémů.

-- 27. 4. 2010 14:28 --


taky řešení..
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 4. 2010 16:41

alazar píše:KineCZka bych posadil pred 2 identicke full HD monitory a nechal bych ho rozhodnout, ktery je pripojeny pres analog a ktery pres digital.


Bohuzel pri fullHD je to na prvni pohled po par vterinach. A pokud ne, staci jedna zmena rozliseni. Pokud nedas pokazde autokalibraci, je to rozplizle, pismenka se slevaji, nic nelze precist a jsi v pasti.

Ano, je to jedno zmacknuti tlacitka jednou za cas. Ale pro tech par korun rozdilu? :oboze
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAOrh 27. 4. 2010 19:09

Čeká mně stavba PC pro rodiče, kde bych rád použil a pár věcí co mu tu zůstali po mém PC.

Zůstala mi tu grafická karta Asus EN7600GT/2DHT 256MB, PCI-E s novým chladičem od Zalmanu a harddisk od Seagate Barracuda 7200.10 SATA 3.0Gb/s 320-GB. Jakou by jste doporučily základní desku (kolem 1700,-), RAMky (kolem 1500,-), CPU (kolem 2000,-) a zdroj (kolem 1000,-) s ohledem na tuto grafiku?

Děkuji za rady...
V dnešní době je těžké být největším debilem, konkurence je veliká!
MAOrh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 27. 4. 2010 19:47

s ohledem na tu grafiku bych tu grafiku strelil a rodicum tam dal IGP ktera zde byla diskutovana.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 4. 2010 20:35

AMD785G (Radeon 4200) ma vykon vyssi, nez ta smesna grafika, pri desetinove spotrebe. Takze s ohledem na tu grafiku ... asi tak, jak psal karlos.

Doplnim: Deska se 785G, idealne se sideport, DDR3 (ASUS, GB, mozno USB3), Athlon 240, 4GB DDR3, disk nechas, zdroj 350W Seasonic postaci, Elite 333, libovolna mechanika. Freezer, at to je tiche. Hotovo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 28. 4. 2010 05:19

jeste doplnim pro MAOrh at mrkne na tema "nove pc za 13000 vykon/cena".

ja byl do ted pouze nvidiář(2,4,6200) a vzdy spokojeny, ale musim rict ze po precteni par clanku/recenzi/testu je mi jasne ze nic lepsiho s takovym urcenim na trhu proste neni.

("lepsiho" myslim zvazeni veskerych parametru vcetne ceny a spotreby a urceni toho PC - protoze pouze na vykon by samozrejme lepsi veci byly)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MAOrh 28. 4. 2010 06:21

S ohledem na opravdu maly rozpočet jsem nucem šáhnout na RAMky, bude stačit Kingston 2GB 1333MHz namísto 4GB?
V dnešní době je těžké být největším debilem, konkurence je veliká!
MAOrh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 28. 4. 2010 06:32

MAOrh: na takove to normalni brouzdani, obcas fotky, filmek zcela urcite budou 2GB dostacovat. Lze kdykoliv dokoupit. Pokud tlaci penize tak bych mozna doporucil variantu s DDR2 : viewtopic.php?p=7318148#p7318148 vykon to nijak neovlivni, par stovek se usetri.
kompatibilitu do budoucna neni treba resit protoze i aktualne uvadene phenomy X6 maji i DDR2 radic.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 4. 2010 07:18

Na vsechny normalni cinnosti postaci i 1GB a jeste by zustala rezerva. Netreba demonizovat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 4. 2010 08:04

Pokud tlačí rozpočet, tak např. takto: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... PNG01X9Z01
Na Win 7 se 2 GB paměti hodí, pro XP stačí 1 GB.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků