Outlook.com, EAS a Outlook 2010

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pety 15. 4. 2016 10:40

Ahoj, umíte někdo připojit Outlook 2010 k outlook.com přes protokol EAS?

Hledal jsem, našel několik návodů, ale nerozchodil jsem. Vím jméno "Exchange serveru" - s.outlook.com, vím, že se musí zadat připojení přes HTTP, ale dál jsem se nikdy nedostal a nikdy mě to nepřipojilo.

Máte to někdo rozchozené a můžete to nějak srozumitelně popsat?

Díky.
Pety
Junior

Odeslat příspěvekod Pety 15. 4. 2016 18:41

Hm, tak to vypadá, že Outlook umí EAS až od verze 2013?
Pety
Junior

Odeslat příspěvekod Enterelo 15. 9. 2016 19:32

Potýkám se s podobným problémem.

Pokud tomu dobře rozumím, tak "Outlook.com" se v nedávné době změnil na "Outlook Mail" a to s sebou neslo přechod na platformu Office 365 a tím i patrně vysazení MAPI (a tedy synchronizace nejen pošty, ale i kalendáře a kontaktů - na fórech Microsoftu je řeč ještě současně o přístupu pomocí DeltaSync, který je právě zrušen). Jediná možnost, na kterou jsem přišel, je "Exchange ActiveSync", ale pokud vím, tak to lze použít jen v případě Outlooku 2013 a 2016. Pro tyto účely sloužil Outlook Hotmail Connector, který ale asi umí jen MAPI.
Při pokusu o připojení účtu outlook.com v outlooku 2010 přes "Microsoft Exchange" mně neustále vyskakuje okno, kde je zapotřebí zadat adresu a heslo k účtu - i přes jejich spránost a potvrzení hlášky vyskakuje neustále donekonečna. IMAP ani POP3 není řešením.

Je tedy možnost, jak jakkoliv synchronizovat outlook. 2010 s účtem outlook.com současně s kalendářem a kontakty?
Enterelo
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků