Nejlepší program pro práci s hesly

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Peca_CZ 25. 2. 2011 12:03

Na doporučení jsem vyzkoušel LastPass.

Není to špatná aplikace, ale poněkud mi vadí, že se data ukládají na cizí server. Je fajn, že se to nechá synchronizovat s dalšími PC, ale raději bych byl za lokálně uložené soubory s hesly, které bych si synchronizoval přes vlastní server. No co už....

Dříve jsem fungoval přes KeePass, ale na něm mi časem začalo hodně vadit, že automatické vyplňování nefunguje jak by mělo (často se loginy nevyplňovali vůbec a nebo se nevyplňovali korektně). A to i přes to, že jsem ladil sekvence automatického vyplňování pro každý záznam - což bylo dost otravný.

Ve výsledku nejsem úplně spokojený prakticky s ničím... Ale LastPass splňuje moje požadavky ze všech nejlépe.
Usmívej se, zítra bude hůř a pozítří už možná ani nebude !!!
Peca_CZ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 25. 2. 2011 12:10

Nic jine nez Keepass. Bez jakychkoliv debat. Nic jine uz nebudu nikdy potrebovat ani nechci. A je zadarmo.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod libor007 25. 2. 2011 12:11

keepass. je na snad vsech platformach. mel jsem ho ve win, dnes linuxu a i v mobilu. napr pro bankovnictvi nechavam heslo vygenerovat, bezne fora apod volim sam, ale pro jistotu ukladam do keepassu. clovek pak nemusi spekulovat, ktere heslo pouzil.super vec je to, ze po vlozeni hesla pres clipboard ho hned smaze... tedy v clipboardu :-)
libor007
Junior

Odeslat příspěvekod lopaticak 25. 2. 2011 12:25

Rozhodne KeePass, pro ty vice paranoidni s sifrovacim pluginem Twofish Cipher.
lopaticak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akira.uzai 25. 2. 2011 12:27

správce hesel v prohlížečích + papírek s hesly pod monitorem
hesla jsou proti ukradení chráněna použitím kany (rozsypaný čaj)
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomulinek 25. 2. 2011 12:33

Léta používám Spb Wallet od Spb Software House – kvalitní správa hesel na PC, ale zejména zcela automatická synchronizace s komunikátorem (bohužel nemají ještě port pro Android, tedy pro WinMobile, možná i Symbian ad.). Hesla, kódy, č. pojištění a vše další tak mám stále (a bezpečně) u sebe. Velmi pohodlné, žádné papírky. Pokud neklekne disk a mobil ve stejnou chvíli, stále máte odkud synchronizovat. ;)
tomulinek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kronko 25. 2. 2011 12:34

Sticky password. Som max spokojny. Pekne sa integruje takmer do vsetkych prehliadacov vratane Firexoxu 4 a Chrome 9. Keepass je oproti nemu sunt.
Kronko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza20 25. 2. 2011 12:43

Já na to používám domácí trezor.
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod courtman 25. 2. 2011 12:55

Asi budem jedna z vynimiek, ale pouzivam LastPass, pluginy vo vsetkych prehliadacoch mi vyhovuju. Sedi mi aj ovladanim a UI. Ked uz sme pritom, v com je Keepass lepsi, oplati sa prejst?

Facility : je to vo wand.dat. pri reinstalacii PC, stiahnuti dev verzie apod. to staci prekopirovat.
courtman
Junior

Odeslat příspěvekod five-min 25. 2. 2011 12:59

Jen na netbooku který používám ve škole a všude možně používám správce hesel v opeře, kterého mám pro větší bezpečnost chráněného heslem. Přece jen kdyby se někdo za zády díval, tak bude vědět jen heslo opery a né konkrétního účtu, takže je mu to na nic. Jinak mám hesla poznačená různě na papírkách, což asi není moc dobré :-)) , ale tolik hesel co mám si hold zapamatovat nemůžu :-\ Přemýšlím už delší dobu nad nějakým správcem hesel, jako např lastpass, který můžu mít online synchronizovaný, ale nevím jak můžu tomu důvěřovat a věřit a jak moc je to bezpečné, takže jsem se k tomu ještě raději nedostal...
five-min
Junior

Odeslat příspěvekod voyo 25. 2. 2011 13:01

keepass na PC
keepass na winmobile/android
voyo
Junior

Odeslat příspěvekod vlašo 25. 2. 2011 13:07

LastPass pouzivam uz 2 roky k plne spokojenosti
vlašo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boudala 25. 2. 2011 13:10

Jednoznacne Sticky Password. Sice neni free, ale rad si za kus kvalitniho SW a bezpecnost i zaplatim, v tomto pripade se nejedna ani o zadnou prevratnou castku a za to pohodli co SP prinasi to rozhodne stoji.
boudala
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ireneus 25. 2. 2011 13:24

Již delší dobu používám Sticky Password a jsem spokojený.
ireneus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 25. 2. 2011 13:29

1. KeePass - na uložení občas používaných hesel, které nejsou potřeba (či je nechci mít uložené) v prohlížeči, či citlivých hesel (bankovnictví, čísla karet)
2. Lastpass - hesla pro stránky v prohlížeči, několik set různých hesel, podpora pro všechny existující prohlížeče i mobilní telefony (Windows Mobile, Windows Phone, Android) - je jedno, zda člověk použije IE, Chrome či Firefox anebo HTC HD2, všude jsou hesla dostupná; nevýhoda - hesla jsou na serveru třetí strany, byť šifrovaná pomocí AES
3. Roboform - podobný jako LastPass, integruje se do prohlížeče, ale hesla jsou na lokálním disku, plus je samozřejmě možný sync do telefonu, kde je také aplikace

Dříve jsem používal Roboform, LastPass se dá nicméně docela slušně zabezpečit vícefaktorovou autentizací - hlavní heslo, Yubikey http://www.yubico.com/yubikey a Sesame. Pak se dá zkousnout i to, že hesla jsou na serveru třetí strany.

Pak to vypadá nějak takto:

Obrázek

Dobrý je bundle 2x Yubikey + subscription pro Lastpass na 1 rok:
https://store.yubico.com/store/catalog/ ... ucts_id=13
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků