Pomalý prohlížeč chrome. Lze nějak vyčistit? Co zpomaluje?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gooorila 28. 2. 2016 13:17

Zdravím

Pár let používám k prohlížení webových stránek prohlížeč Google Chrome. V poslední době ale pozoruji, že nepracuje, tak jak má. Typicky, třeba na ebay.com mám nasaveno, aby se na jednu stránku zobrazilo 200 položek (pomiňme prosím tento fakt). Prvních 50 položek je OK, pak se jejich načítání při scrollování zpomaluje a od poloviny čekám několik až desítek sekund, než se mi do polí zobrazí třeba náhledy. Dále, spustím prohlížeč chrome a než se načte první stránka, tak čekám u bílé obrazovky také zhruba 20-30 sekund. Až pak se načte startovní stránka s jediným prvkem a to vyhledávání Google.Nebo například dnes velmi moderní funkce, kdy se na webech načítají obrázky ne při načítání stránky, ale až ve chvíli, kdy je narolována část stránky, kdy má obrázek být zobrazen. Asi se tím šetří data, ale díky tomu zpomalení mi při každým rolování trvá zase nějakou dobu, než se stránka zobrazí OK.
Celkově ale cítím, že nejede úplně rychle.

Stáhl jsem a nainstaloval Firefox. Ani jeden popsaný problém on nemá. Po spuštění načítá stránky okamžitě, 200 položek na ebay také načítá v pohodě. Rychlost internetu je většinou nad 40 megabitů, takže tím by to snad také nemělo být a snad nejsou všechny weby na pomalých linkách.

Takže jsem si řekl, že mám buď zasviněný počítač, nebo samotný chrome. Stejné věci se mi dějí i na pracovním PC, takže bych se spíš přikláněl k chrome. Takže jsem smazal historii "od věky věků", i jsem jej reinstaloval, ale díky připojenému účtu, se do něj stejně navrátilo všechno nastavení. Uvažoval jsem ještě o doplňcích, ale tam mám jen adblock plus, Search preview a print friendly. Všechny jsem zkusil deaktivovat a beze změny.

Je ještě nějaká možnost, jak chrome kompletně pročistit a zrychlit?
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 28. 2. 2016 14:47

Muzes ho resetovat. Ale neni to uplne spolehlivy, doporucuji zalohovat profil...


Obrázek Google Chrome - reset:

  • Otevřete Google Chrome.
  • Klikněte na menu v pravém horním rohu a zvolte možnost Nastavení.
  • Posuňte se myší úplně dolů a klikněte na tlačítko Zobrazit rozšířená nastavení...
  • V nově zobrazených sekcích nalezněte sekci jménem Reset nastavení.
  • Klikněte na tlačítko Reset nastavení.
  • V zobrazeném vyskakovacím okně klikněte na tlačítko Resetovat.
  • Trpělivě vyčkejte, Chrome by se měl sám restartovat.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gooorila 6. 3. 2016 16:32

Dlouho jsem neodpovídal, protože jsem testoval. Skutečně, načítání první stránky se výrazně zrychlilo a načítání dlouhých stránek také. Děkuji
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 6. 3. 2016 19:08

Nz. ;)
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků