Problém s Google Chrome

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jasu 29. 4. 2011 08:46

Na jednom z pc (Windows7), které máme v rodině, zmizel Google Chrome. Nevím jak, protože jsem u toho nebyl. Většinou je to ale způsobeno tím, kdo u toho pc sedí na židli. Jsem žádán, abych to opravil. Tak se pokouším nainstalovat znovu, ale pc odmítá a tvrdí, že prohlížeč už nainstalovaný je. Ať prohlížím počítač jak chci a můžu, tak ho nikde nevidím. Když ale připojím flešku s portable verzí, tak si najde nastavení i záložky toho původního zmizelého. Už jsem zkoušel využít i Registry First Aid a všechny zmínky o Google Chrome z registru zlikvidovat, ale nová instalace je stále odmítána.
Ví někdo jak z toho ven?
jasu
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 4. 2011 09:18

Co profil neboli složka tato
Documents and Settings\username\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data folder ?
Existuje?Asi jo podle toho co děla portable verze :-)
Pokud maš seven cestu si ekvivalentně uprav a to je vše.Tipuji že Seven nebo Visty maš,s registry aid se mimochodem můžeš v tom připadě pouze vyfotit v připadě problemů.
Omlouvam se seven maš - koukal jsem jenom na problem - to co jsem psal platí....Registry aid zahod a holt zpět k zakladům.
Raděj ti tu cestu pro seven pastnu
%USERPROFILE%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data
Jinak malý edit osobně preferuji chromium a instalace odinstalace ti stači uložit tento text vložit do powershellu - součast seven který spustiš jako admin a nasledně startuješ do aktualizovaneho prohližeče,pokud zaměniš link za chrome - nechce se mně ho hledat jde to takto řešit i s chrome.Vyhoda je že vždycky to proběhne korektně a pokud bys měl problem co maš třeba ted tak bys prostě neřešil co tam kdo zpatlal a měl bys aktualizovanou verzi davno nahozenou.
Set-StrictMode -Version Latest
Import-Module bitstransfer

# comment out when not debugging
$VerbosePreference = "Continue"
#$VerbosePreference = "SilentlyContinue"

$versionFile = "$Env:temp\latestChromiumVersion.txt"
$installedChromiumVersion = 0

trap [Exception] {
write-host
write-error $("TRAPPED: " + $_.Exception.GetType().FullName);
write-error $("TRAPPED: " + $_.Exception.Message);
[string]($installedChromiumVersion) > $versionFile
exit;
}

if (Test-Path $versionFile)
{ $installedChromiumVersion = [int32] (cat $versionFile) }

$latestChromiumBuildURL ="http://build.chromium.org/f/chromium/snapshots/chromium-rel-xp"
Start-BitsTransfer "$latestChromiumBuildURL/LATEST" $versionFile
$latestChromiumVersion = [int32] (cat $versionFile)

if ($installedChromiumVersion -eq $latestChromiumVersion)
{
Write-Verbose "Exitingù Version $installedChromiumVersion is the latest."
return
}

$installerAppName = "mini_installer"
$installer = "$Env:temp\$installerAppName.exe"
Write-Verbose "Initiating download of new version $latestChromiumVersion"
Start-BitsTransfer "$latestChromiumBuildURL/$latestChromiumVersion/mini_installer.exe" $installer
Write-Verbose "Installing new version of Chromium"
Invoke-Item $installer
$installerRunning = 1
while (!($installerRunning -eq $null))
{
sleep 5
$installerRunning = ( Get-Process | ? {$_.ProcessName -match "$installerAppName"} )
}

Write-Verbose "New Chromium Installed! Please restart the Chromium browser"
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jasu 29. 4. 2011 12:17

Pro oooooooooo

Tak abych Ti řekl pravdu, čučel jsem na to co jsi mi napsal jako vrána zjara a četl jsem to snad desetkrát. Nakonec jsem pochopil co mám udělat a také jsem to udělal a ono to funguje. Jsi jednička a ještě s hvězdou! Děkuji!
jasu
Junior

Odeslat příspěvekod rudib 30. 10. 2011 06:31

Mam podobny problem. Odinstaloval som Chrome a chcem ho naspat nainstalovat. Ale stale mi vypisuje ze chroemeste bezi nech restartujem PC a skusim nainstalovat znovu. Mohli by ste mi lepsie popisat co treba urobit s tym scriptom . Dakujem
rudib
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 1. 11. 2011 13:51

Zapnout power shell jako administrátor, copy paste scriptu do power shellu a enter. Nic víc.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 11. 2011 16:48

Vzhledem ke změnam je nejlepši tento odkaz
http://poshcode.org/2959
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků