Firefox 3.5 a 3.5.1 - vaše zkušenosti? Moje jsou otřesné!

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kevlar 20. 7. 2009 09:48

Po update na nový Firefox 3.5 jsem začal mít obrovské problémy s DNS. Někdy vůbec nedokáže URL převést na IP a dostanu hlášku o neexistující stránce, teprve až po několikátém refresh je požadovaná stránka zobrazena. Dále po přehrání videa na youtube pokaždé dojde k totálnímu chaosu v převodech URL->IP. Většinou je jakákoliv URL přeložena na IP adresu Google, ale občas jsou to i jiné adresy. V takovém případě je třeba Firefox ukončit a spustit znova.

O DNS problém u providera (používám O2) ani žádný jiný problém vně Firefoxu se zjevně nejedná, protože Opera, Chrome i IE fungují naprosto bez problému. Tyhle problémy se objevily pouze u nového Firefoxu.

Jaké zkušenosti s novým Firefoxem máte vy? Jede vám bez problému, nebo máte s DNS potíže taky?
Kevlar
Junior

Odeslat příspěvekod soban 20. 7. 2009 10:01

Problém bych nepřikládal firefoxu jako spíš problémům mezi IPv4 a IPv6.

Skus ve firefoxu zakázat IPv6 (v prohlížeči zadej about:config a skus změnit network.dns.disableIPv6)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kevlar 20. 7. 2009 10:20

to soban: Díky za reakci.
network.dns.disableIPv6 jsem změnil na disable, ale bohužel na popsané problémy ta změna neměla žádný vliv. Stále to samé - např. spustím video na youtube, otevřu další záložku, napíšu URL libovolného serveru a....jsem přesněrován někam úplně jinam (většinou na google, ale ne vždy).
Kevlar
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 20. 7. 2009 11:51

vytvořit novej profil a otestovat chování v něm
firefox /p

pokud se v novým profilu problém neprojeví, jde zřejmě o poškození profilu nebo kolizi nainstalovaných addonů...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kevlar 20. 7. 2009 12:46

to kernel_panic [passed]: Dík. Tahle rada vypadala opravdu nadějně, bohužel to blbne stále stejně.
Ve VirtualBoxu nainstaluji čistý systém s pouze doinstalovaným FF 3.5.1 a dám vědět, jestli to blbne i zde.
Kevlar
Junior

Odeslat příspěvekod Kevlar 20. 7. 2009 13:09

to kernel_panic [passed]: Tak se omlouvám a mohutně kaji. :-P Poprvé jsem nejspíš z nepozornosti omylem FF znova spustil s původním defaultním profilem. Teď jsem to spustil s nově vytvořeným profilem test a ono to - FUNGUJE. :-P
Takže, teď jsen zbývá zjistit, kde je chyba. Používám privoxy a Orbit downloader a doplněk od Lingea. V něčem z toho nejspíš bude TA chyba.
Ještě jednou díky za radu.
Kevlar
Junior

Odeslat příspěvekod Hazellee 3. 8. 2009 17:07

já netuším, co mám za verzi (stáhla jsem si aktualizace Mozilly Firefoxu a teď mi to píše, že už žádné nové nejsou) a když používám mozillu, tak mi to píše, že se mi ukončil skript na stránce (a opravdu jako by to třeba neukázalo všechny obrázky na stránce, nebo se pořád objevuje a otravuje ta hláška), kvůli nedostatku paměti. a na céčku mám mít volných 15.6 GB. a takové ty ikonky na liště nahoře (jako ikonka zpět, dopředu, home, aktualizovat) nejsou úplně takové, jaké mají být, chybí tam celé ty obrázky ikonek). nevíte, co s tím udělat? je chyba na mé straně?
Hazellee
Junior

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 3. 8. 2009 20:39

Hazellee: Pokud je poskozeny profil tak to se blbe spravuje, pokud clovek nevi, kam sahnout. Tutova cesta: smazat starou instalaci, instalovat od jineho adresare a udelat si novy profil.
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hazellee 4. 8. 2009 17:55

a co že to mám odinstalovat ? mozillu? a co s oblíbenými položkami?
momentálně to zase funguje. ale i dnes se mi potíže vrátil, chvíli to mělo ty samé mouchy, než se to spravilo. může to mít něco společného s tím, že jsem pc projela spybotem?
Hazellee
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 8. 2009 13:50

Nemělo by, a oblíbené - když si otevřeš Záložky, Knihovna Stránek, Importovat a zálohovat. Nebo můžeš uložit celý profil, ten je Document+Settings, User, Data aplikací, Mozilla, Firefox (Tedy aspoň v XP).
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 5. 8. 2009 14:00

Kód: Vybrat vše
Používám privoxy

Skoro určitě maš problem tady.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 5. 8. 2009 22:21

Pokud jde jen o zalozky: Zalozky jsou soubor bookmarks.html v korenu profilu, takze staci ho nekam zkopirovat a pak premaznout ten nove vznikly soubor v novem profilu timto puvodnim.
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mses 11. 8. 2009 11:56

IgnorStoupa píše:Pokud jde jen o zalozky: Zalozky jsou soubor bookmarks.html v korenu profilu, takze staci ho nekam zkopirovat a pak premaznout ten nove vznikly soubor v novem profilu timto puvodnim.


toto fungovalo poze ve verzi 2.x ve verzi 3.x se mi zatím nepovedlo zjistit který soubor obsahuje oblíbené záložky

pls ví-li někdo jaký soubor obsahuje oblíbené položky v Firefoxu 3.x :hm
mses
Junior

Odeslat příspěvekod audis 11. 8. 2009 12:08

pro export zalozek v hmtl: zalozky-knihovna...-export hmtl-...
import: analogicky importovat
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 11. 8. 2009 12:24

ve verzi 3.x jsou bookmarks uloženy v souboru places.sqlite
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků