Černobíle a na nože: Firefox vs. Opera

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Jaký internetový prohlížeč používáte?
Firefox 180 %  52%  [ 180 ]
Opera 153 %  44%  [ 153 ]
Internet Explorer 13 %  3%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 346

Odeslat příspěvekod .mi0. 19. 2. 2008 12:36

Yop, karta je uz prec.. :|
.mi0.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DevAstor 19. 2. 2008 13:06

Konecne nejaky klad pro IE. ;) Stejne se divim, ze ho pouziva tak malo lidi, asi budu nakonec sam a vsechny viry se budou delat pro FF. :)

PS: Pred nainstalovanim IE7 jsem hlavne pouzival FF, ale pak jsem se zas vratil k IE a FF mam jako druhy prohlizec (IE7 se mi zda rychlejsi a lepe zobrazuje vetsinu stranek, aj uzivatelske prostredi mi vic vyhovuje). Musim zkusit jeste tu Operu, jak na tom ted je.
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mattiash_king 19. 2. 2008 14:06

Devastor ako je to s blokovaním obsahu u IE7pro ?
mattiash_king
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 19. 2. 2008 14:47

i v IE 7 se da obsah blokovat...
FYI
Add-Ons pro IE
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod mattiash_king 19. 2. 2008 14:54

Nastavil som to v IE7Pro, tiež to funguje ako má.
mattiash_king
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 19. 2. 2008 21:42

Tento řlánek mě vybídl k vyzkoušení Opery. FF používám 4 roky, mám jen tři rozšíření (adblock, torrensearch, Tabmixplus). Vcelku vyhovuje. ted si několik hodin hraju s Operou a:

PLUSY: 2x rychlejší start prohlížeče - o 1/3 menší hw nároky a celkově trošku svižnější, některé blbohlášky jež stejně jako v FF stačí jednou nastavit a je to. něktéré chytré vychytávky - detaily při práci s prohlížečem, funkce pohybem myší

ZÁPORY: není kvalitní a user friendly blokovač reklam, horší nastavení panelů (panely se nedají přepnout po zavření doprava, neobnoví zavřený panel, nelze rolovat kolečkem myši mezi panely, celý prohlížeč mírně nepřehledný. chybí jiné jednoduché vychytávky, EDIT: nelze "jen psaním přímo vyhledávat text na stránce", musím nejprve kliknout/klav. zkr. pro hledání a pak teprve mohu psát. Kdo nevyzkoušel, nepochopí..

SUBJEKTIVNě ale zvykl bych si: méně přehledné. email a další programy v ní nepoužívám. Kdybych dnes hledal náhradu za IE, neudělal bych Operou špatně. Ale protože už mám v FF záložky a hesla, tak asi nepřejdu zatím, a to i přesto, že velmi!!! ocenuju rychý start! Na slabé pc asi začnu Operu doporučovat, protože s IE6 se nedá snadno surfovat. FF jsem ani nedoporučoval.
Naposledy upravil audis dne 19. 2. 2008 21:54, celkově upraveno 1
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Big Muscle 19. 2. 2008 21:47

audis: do Opery existuje kvalitní blokovač reklam, ale stále chybí to userfriendly nastavení. To mi ale nijak nechybí, stáhnu, zapnu a blokuje to všechno, co by mělo :)
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gadelat 19. 2. 2008 21:54

audis píše:není user friendly blokovač reklama/quote]
No ak si postupoval tak, ze pravym tlacitkom na stranke a block content, tka neviem co sa ti zdalo na tom un-user friendly. Ale mne pride jednoduche klikanie na objekty jednoduchsie ako vo FF
audis píše:panely se nedají přepnout po zavření doprava, neobnoví zavřený panel
E6850, GF8800GT, 3GB RAM (1x OCZ 1GB, 2x Kingston 1GB), Asus Maximus Formula, WD 250GB, Seasonic 400W, 19" Asus VW198
Gadelat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 19. 2. 2008 22:03

to GADELAT: OK, tak jsem málo hledal. S těmi reklamami se bojím, že to funguje jen na weby, kam denně chodím. 6e to neblokuje "typ" reklamy všude tam, kam vlezu. Jak to funguje? a co ta TAKE-IT (myslím) rklama třeba zde? http://news.auto.cz/aktuality/suzuki-sp ... -2008.html zeleně zvýrazněná slova v textu, u kterého při přejetí myší se zobrazí žluté okénko s reklamou
Naposledy upravil audis dne 19. 2. 2008 22:11, celkově upraveno 2
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 2. 2008 22:05

ve firefoxu muzes taky klikat na objekty jinak ja pridavam hvezdicky.Mimochodem mluvime ostejnem prohlizeci?mozilla firefox? nekdy mne to pripada ze lide pouzivajici jiny browser bud nevi nebo maji na mysli neco jineho...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 19. 2. 2008 22:14

oooooooooo píše:ve firefoxu muzes taky klikat na objekty jinak ja pridavam hvezdicky.Mimochodem mluvime ostejnem prohlizeci?mozilla firefox? nekdy mne to pripada ze lide pouzivajici jiny browser bud nevi nebo maji na mysli neco jineho...


Ano, Mozilla FireFox.

nevím, s ADBLOCKPLUS nevím, co je to reklama. A s Keriopersonal firewall (dva roky stary!!!) a zapnutou funkcí pro omezení reklam (pouze plná verze), taky ne!
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .mi0. 19. 2. 2008 22:45

K tej rýchlosti opery - to, že je najrýchlejšia neznamená, že nemôže byť rýchlejšia: zrýchlenie I., zrýchlenie II. a zrýchlenie III.

Takisto to otváranie/zatváranie TABov sa dá zmeniť ako aj kopa iných vecí, ktoré sú často kritizované, no kto má v dnešnej dobe čas prplať a nastavovať prehliadač, keď funguje.. :wink:
.mi0.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DevAstor 19. 2. 2008 22:46

Devastor píše:Musim zkusit jeste tu Operu, jak na tom ted je.

Tak musim rict, ze me Opera velmi prekvapila, podle me zobrazuje lepe a rycheji nez FF i vzhled se mi libi vic.

Zeby? IE6 :arrow: FF :arrow: IE7 :arrow: Opera :D
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gadelat 19. 2. 2008 22:53

oooooooooo: Tym klikanim som myslel jednoduche kliknutie a je to, u adblock plus treba prave tlacitko, vybrat z ponuky + potvrdit, pripadne este upravit adresu a nahradit urcity retazec hviezdickou, pricom Opera sa aspon snazi vymysliet nejaky vseobecnejsi filter na blokovanie. Ale naschval som tu vetu skonstruoval tak, aby tam bolo vidno ze to je moj subjektivny nazor. U kazdeho to nemusi platit. Napr. ked je jedina reklama na stranke tak je to hadam lepsie aj u adblock, u Opery je tp vyhodnejsie na blokovanie viacerych reklam na stranke naraz.
E6850, GF8800GT, 3GB RAM (1x OCZ 1GB, 2x Kingston 1GB), Asus Maximus Formula, WD 250GB, Seasonic 400W, 19" Asus VW198
Gadelat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 19. 2. 2008 23:21

Tak sem objevil i slabsi stranky Opery, zkuste prejet mysi po menu vlevo a pak to zkuste treba v IE7: http://skotskofarmy.websnadno.cz/
Naposledy upravil DevAstor dne 19. 2. 2008 23:24, celkově upraveno 1
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků