MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Snekyno 26. 1. 2010 17:25

volal som na technicku podporu, resetol som router, a stale som mal down len 9mbit...povedal mi ze je tam asi nejaka porucha na linke a ze to posuva technikom na riesenie, takze teraz cakam...ale sranda je, ze od vtedy mi nejde hlavny STB...druhy ide vpohode hehe
Snekyno
Junior

Odeslat příspěvekod Snekyno 26. 1. 2010 17:53

predchvilou mi volal technik, ze uz by to malo vsetko ist, nech vyskusam....resetet STB...a hla, HD + SD ide tak ako ma :)...a povedal mi ze moja linka by zvladla aj 25 mbit lebo som velmi blizko ustredne...tak by som mal otazku, ze ako je to s magio internetom k tomu, da sa len Turbo 2?? alebo ako je moj pripad, by sa dalo pustit viac?
Snekyno
Junior

Odeslat příspěvekod atec 26. 1. 2010 18:56

Snekyno: To znamená, že u teba teraz ide sledovanie SD a nahrávanie HD (alebo naopak) bez trhania? Tiež som totiž blízko ústredne...
atec
Junior

Odeslat příspěvekod Snekyno 26. 1. 2010 19:09

atec píše:Snekyno: To znamená, že u teba teraz ide sledovanie SD a nahrávanie HD (alebo naopak) bez trhania? Tiež som totiž blízko ústredne...


Ano presne tak...na jednom STB sledujem HD a na druhom ide SD bez sekania :)
Snekyno
Junior

Odeslat příspěvekod atec 26. 1. 2010 19:19

Čize linka zvláda preniesť naraz 1 SD + 1HD stream, čo by teda mohlo fungovať aj pri jednom STB... tcomak?
atec
Junior

Odeslat příspěvekod Ajven50 26. 1. 2010 19:36

tcomak píše:
Eisy píše:tcomak:
a co ten HD balik? je to fakt len o tom na akeho cloveka narazim, ked volam na 123456 ? abo je tam inde pes zakopany


presne tak,je to v ludoch.ten balík je možné objednať.vid niektoré príspevky.


Na 0800123456 su uz instruovani, aby objednavky zadavali od 1.2. , je to aj na stranke T-Com-u.
To by som este bral, ale mne po zavolani slecna objednavku zadala a slubila, ze HD bude do troch dni. Nic vsak nebolo. Tato neinformovanost CC agentov, niekedy skor ich nezaujem o veci ma fakt uz vytaca. Uz si ten HD balik tak skoro neobjednam, mozem byt aj bez toho. Cakam, kym sa tie baliky budu dat objednat inym sposobom, nie cez CC WhoCaresInterface.
Ajven50
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 26. 1. 2010 19:53

Ajven,prave preto pockam na HD balik do 1.2. a az potom si to aktivujem,lebo nemam chut a naladu pocuvat vyhovorky operatorov,ze co sa da a co sa neda...aspon v kludne stihnem aj OH v HD kvalite na Eurosporte a aspon na mesiac si to skusime.. :)
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod wapman 26. 1. 2010 20:26

tcomak píše:
Snekyno píše:A tych 12mbit/s sa nastavuje automaticky ked mas 2 STB, alebo o to treba poziadat?



v tomto som si nie celkom istý,akým sposobom je zvyšovaný profil linky.Ty by si to mal uvidieť ked vstupiš do routra a v online statuse uvidíš na aký profil je chytený link. Pri jednom STB by si mal mať :down 10228000 up: 764000. Pri dvoch STB aspon myslim ,down 12228000.
Profil pre dva STB je dôležitý aj preto,lebo povoluje viac MAC STB na rovnaký port msan-u.Pri prvom profile sa ti nemusí chytiť druhé STB a môžeš sa pozerať len načervený krížik.


down ma byt 10228000??? u mna to pise len 9988000 tak teda ako to je? Inac 2tyzdne mi slo magio v pohode, ale od vcera mi zase zamrza obraz,aj som im volal. teraz mi hadam aj 8x zamrzol obraz za poslednu polhodinu. uz ma to stve stale im vyvolavat.
wapman
wapman
Junior

Odeslat příspěvekod Snekyno 26. 1. 2010 20:38

ja som mal tiez len tych 9988000 a HD + SD nebolo mozne...ale teraz by som mal mat uz tych 12228000.. a sa mi zda ze ked mas 2 STB tak by ti mali dat tych 12, lebo mne dnes povedal ze nevie kde sa stala chyba ze som mal len 9..skus zavolat na tech. linku
Snekyno
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 26. 1. 2010 20:40

atec píše:Čize linka zvláda preniesť naraz 1 SD + 1HD stream, čo by teda mohlo fungovať aj pri jednom STB... tcomak?


áno. HD nahrávaš a SD pozeráš (1STB).Ak máš kvalitnu linku,tak by to malo byť bez sekaní,štvorčekovnia a pod.
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod wapman 26. 1. 2010 20:50

tcomak píše:
atec píše:Čize linka zvláda preniesť naraz 1 SD + 1HD stream, čo by teda mohlo fungovať aj pri jednom STB... tcomak?


áno. HD nahrávaš a SD pozeráš (1STB).Ak máš kvalitnu linku,tak by to malo byť bez sekaní,štvorčekovnia a pod.


tcomak ale ja mam len jeden STB!!!! nenahravam,nesledujem HD a obraz mi zamrza!niekedy aj na 1minutu.ked prepnem na iny kanal a spat tak hned naskoci. zaujimave ze pri HBO HD obraz nezamrza ani nestvorcekuje,ale markiza joj.....
wapman
wapman
Junior

Odeslat příspěvekod RomanK5 26. 1. 2010 20:53

tcomak píše:
atec píše:Čize linka zvláda preniesť naraz 1 SD + 1HD stream, čo by teda mohlo fungovať aj pri jednom STB... tcomak?


áno. HD nahrávaš a SD pozeráš (1STB).Ak máš kvalitnu linku,tak by to malo byť bez sekaní,štvorčekovnia a pod.


potvrdzujem, na jednom stb 2 streamy (hd + sd) bez problemov, ziadne kocky, ani trhanie.
RomanK5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mironto 26. 1. 2010 21:05

RomanK5 píše:potvrdzujem, na jednom stb 2 streamy (hd + sd) bez problemov, ziadne kocky, ani trhanie.


skus k tomu este naplno stahovat cez net 2mbit a uvidis, co to bude robit ;)
mironto
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 26. 1. 2010 23:42

wapman píše:
tcomak píše:
Snekyno píše:A tych 12mbit/s sa nastavuje automaticky ked mas 2 STB, alebo o to treba poziadat?



v tomto som si nie celkom istý,akým sposobom je zvyšovaný profil linky.Ty by si to mal uvidieť ked vstupiš do routra a v online statuse uvidíš na aký profil je chytený link. Pri jednom STB by si mal mať :down 10228000 up: 764000. Pri dvoch STB aspon myslim ,down 12228000.
Profil pre dva STB je dôležitý aj preto,lebo povoluje viac MAC STB na rovnaký port msan-u.Pri prvom profile sa ti nemusí chytiť druhé STB a môžeš sa pozerať len načervený krížik.



Mam 2 boxy a profil len 10016000, teraz to ide dobre, ale obcas sa mi stava, ze pri prepinani to seka, neviem ci je to tym profilom, alebo prehrievanim boxu, pretoze problem nastava ked su oba magioboxy zapnute dlhsiu dobu. Mam skusit poziadat o navysenie profilu?
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 27. 1. 2010 14:27

to wapman: Ak v tom čase nestahuješ torenty a ine P2P,tak pravdepodobne nestiha linka.daj si to preveriť na poruchy!!! Už len to je podozrive,že tvoj hag sa chytí len 9,9 Mb.Ked najnižší profil pre službu (aspon čo si pamätám) bol 10 Mb.
tcomak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků