Podivné chování WIFI aneb nebstumblem -50 a net nejde

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ptth 26. 9. 2006 19:32

Sorry za divnej nadpis...ale zkoušel sem rozfachat jednu wifi sit ve dvoupatrovem dome...vetsim...mam v nem WL500 a pak krabicku s integrovanou antenou taky od Asusu...sit je nastavena v becku,jeden kanal jedna truhej osm...Vyskytuje se mi ale problem,ze v hornich patrech je sit jiz nepouzitelna. Nechapu proc,protoze net stumbler ukazuje signal nekde kolem -40 az -70dBi,coz je porad docela slusne...sit ale nejde...windows wifi ukazuje sila signalu slaba (2 carky), rychlost 11Mb...ze zacatku ping na apcko v pohode,po spusteni prohlizece vypadky a konec...Vůbec mi to není jasné, může mi to někdo vysvětlit,prosím?
ptth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan Janda 26. 9. 2006 20:27

Jde o to, jak ten signál v Nestumbleru skutečně vypadá
Jan Janda
Junior

Odeslat příspěvekod jankop 26. 9. 2006 21:02

NetStumbler ti, předpokládám, ukazuje sílu signálu AP. Ten je dostatečný. Jak jsi změřil v místě AP sílu signálu od stanice? Prostě chci říct, že na správném přenosu se podílejí dva signály. Signál AP a signál stanice. Pokud je jeden z nich špatný, tak holt přenos nefunguje. Kolik dB má tedy signál ze stanice?
jankop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saker 26. 9. 2006 21:06

Nemali by byt tie kanaly rovnake? Cital som ze to moze zlepsit prijem a u mna to fungovalo (medzi nb a AP)...
Saker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jankop 26. 9. 2006 21:13

To předpokládám jsou dvě nazávislé sítě, dva AP. I když by mě zajímalo, jestli je opravdu nutné obsadit dva kanály.
jankop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ptth 26. 9. 2006 21:36

No neeeee ja mam dve APcka,abych pokryl celou budovu....nahore ma dosah jen jedno,ktere je lepe umistene...kdyz sem primo u neho /s buikem/ tak netstumbler meri 0-80 kolisave....mistama....tam v pohode,v prvnim patre taky v pohode,ale ve druhem uz ne,jenze rozdil signalu 1 a 2 patro je tak 20 procent....resp ve druhem to jde tesne pod vysilacim apckem,ale jakmile se zacnu vzdalovat a priblizovat nad druhe APcko (ktere tedy dosah nema do 2 patra), tak signal je porad stejny dle stumbleru,ale net prestava jit...
ptth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jankop 26. 9. 2006 21:48

Vidím, že jsi nepochopil, co chci říct. Problém není nejspíš v signálu AP, ale ve slabém signálu stanice. Prostě jednoduché.
jankop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ptth 26. 9. 2006 21:52

jankop:A ted mi rekni co myslis tou stanici...(co myslis tim APckem to snad vim)
ptth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jankop 27. 9. 2006 07:52

Na spojení se podílejí obě strany. Když chceš ověřit spojení sílou/kvalitou signálu, tak musíš změřit sílu signálu AP v místě stanice-klienta. To uděláš klidně tou stanicí a NetStumblerem. Ale musíš změřit i sílu signálu klienta v místě AP. Tu musíš ovšem měřit buď druhou stanicí nebo pomocí toho AP, pokud to dovoluje. Jednoduše řečeno, silný signál z AP je jenom polovina problému. Když budeš mít obrazně řečeno, dvě vysílačky, jedna z nich bude s malým výkonem vysílače, tak protistranu klidně budeš slyšet, ale ona tebe ne. Pro komunikaci WiFi je nezbytně nutné se prostě slyšet navzájem. Ještě bzch připomenul, že v budovách se někdy dosahuje lepších výsledků při použití nižších vysílacích výkonů.
jankop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ptth 27. 9. 2006 09:29

Jo jasný, no to máš pravdu,to je chytrý...tak s tim tezko neco udelat...ale uz je mi to jasny,fakticky diky...
ptth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sacad 27. 9. 2006 10:43

Saker píše:Nemali by byt tie kanaly rovnake? Cital som ze to moze zlepsit prijem a u mna to fungovalo (medzi nb a AP)...


vzdyt by se ty dva kanaly navzjem rusily to prece nejde :roll:
I lost everything what I've known !
sacad
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jankop 27. 9. 2006 12:15

Za určitých podmínek by pro tebe mohlo být řešením WDS, pokud se tvoje AP na něm shodnou. Dovolilo by to optimalizovat třeba umístění druhého AP, nezávisle na kabeláži. Srozumitelný byť starší popis je třeba na: http://beta.marigold.cz/zacinajicim/wds040427.html
jankop
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků