Nefunkcni internet na NB.

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cmelikus 15. 8. 2006 11:02

Prosim o radu. Na mem PC mam internet pres Karneval, ktery funguje. Ale kdyz vytahnu sit. kabel z pc a dam ho do NB, tak mi v NB internet nejde. Podotykam, ze v NB mam nastavene vse jako v pc (IP, mask, gateway apod.). Bohuzel jsem nikde ve foru nenasel odpoved na mou otazku. Dekuji za rady.
Cmelikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LjuBoHykl 15. 8. 2006 11:11

Musi byt nastaveno Automatickou konfiguraci IP, nebo nastavit stejnou MAC adresu od 1.PC... diky. Popripadne na nastaveni zmeny MAC adresy zni program A-MAC Adress Change. S pozdravem.
LjuBoHykl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod infmtk 15. 8. 2006 11:20

2LjuBoHykl: Karneval momentalne asi 3 mesice nepouzivam, ale driv MAC adresy nekontrolovali. Ale je mozne ze to zmenili. Kazdopadne zmenou MAC adresy se nic nepokazi.
K puvodnimu dotazu. Nejde internet je pomerne siroky pojem. Projde ti alespon ping na vychozi branu? Nebo na seznam.cz?
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek.
infmtk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LjuBoHykl 15. 8. 2006 11:22

Ale Karneval se zkontroluje MAC ne primo v PC, ale pres sitovku. Karneval umi bourat do MAC pres pripojeni internet. Jasne na ping to by pomohlo. Nebo nastaveni internet v Nb je spatny, nebo na vyzkum jineho programu prohlizece napr. Opera, Mozilla. ???
LjuBoHykl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pulcoun 15. 8. 2006 11:22

MAC adresy nekontrolovali....restartni ten modem..mam dojem ze hacek byl v tom
Pulcoun
Junior

Odeslat příspěvekod infmtk 15. 8. 2006 11:31

LjuBoHykl píše:Ale Karneval se zkontroluje MAC ne primo v PC, ale pres sitovku.

Ted ti trochu nerozumim. MAC adresa je adresa prirazena sitove karte.

LjuBoHykl píše:Karneval umi bourat do MAC pres pripojeni internet.


Co umi bourat :shock: :?:
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek.
infmtk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cmelikus 15. 8. 2006 11:35

Jeste doplnim, ze v pohode propojim oba PC pres krizovy kabel. Jen mne zajimalo, jestli muze byt v NB stejna IP ...
Cmelikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod queeg 15. 8. 2006 11:50

Měl jsem úplně stejný problém, důvod je ten že není povoleno se připojit z více než 1 MAC adresy bez resetu modemu (to jsem se dozvěděl až na infolince Karnevalu). Řešením je vždycky po přepojení kabelu restarovat modem. To je však dost otravné, takže jsem si nakonec pořídil wifi router (stál mě asi 3.000), kabel z modemu jsem připojil do něj a PC s NB jsem připojil do routeru (PC kabelem a NB bezdrátově; připojení a konfigurace routeru podle přiloženého návodu bylo jednoduché). Teď se s NB dostanu na internet v celém bytě a je to paráda.
queeg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cmelikus 15. 8. 2006 11:53

HM, to jsem asi hledal. Jelikoz ten NB budu pripojovat jednou za 14 dni, tak mi to restartovani modemu bude stacit. Predpokladam, ze staci vytahnout ze site. Diky.
Cmelikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bramborkax 15. 8. 2006 12:00

jen doplnění - bezdrátové routery se seženou už od 1100 Kč s DPH, "drátové" už od cca 800 Kč...
bramborkax
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků