chello plus = nefunkcnost LAN ?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod AndyF1 21. 12. 2005 17:33

Admin pls LOCK THIS THRD Zjavne uz nenico riesit :)
AndyF1
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 21. 12. 2005 19:44

Panove vzdyt vy ocividne srovnavate Slovenske UPC s Ceskym - bylo tady jiz mnohokrate diskutovano, ze v tomto se pristup techto dvou casti UPC velice lisi - v CR skutecne neni nijak zakazano pripojit router, nebo wifi.
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 21. 12. 2005 21:45

17razor píše:Uzivatel za zavazuje uzivat Sluzbu vyhradne pre svoju potrebu a nie je opravneny k akemukolvek inemu vyuzitiu Sluzieb bez predchadzajuceho pisomneho suhlasu Poskytovatela. Uzivatel nie je opravneny najma zdielat Sluzbu s tretou osobou, umoznit bezplatne alebo komercne uzivanie Sluzby tretej osobe. Uzivatel je opravneny umoznit blizkym osobam (§ 116 Obcianskeho zakonnika) bezplatne vyuzivanie Sluzieb na Pocitaci. Uzivatel dalej nesmie vykonavat najma nasledovne aktivity, lebo su povazovane za obchodne aktivity.

1) Poskytovanie internetoveho pristupu do Siete tretim osobam prostrednictvom uzivatelovho Pripojenia,

2) Hosting accounts alebo routing cez Siet Internet prostrednictvom Siete vratane "proxy", poskytovania sluzieb e-mail, spravodajstva, prevadzkovanie sluzieb pre mail-, http-, ftp-, ire- a dhep-servre a multi-uzivatelske interaktivne fora.

/quote]


Podle me si nedas rici Ty! Kde v citovane casti mas napsano, ze nemuzes k pripojeni rodinnych PC pouzit Wi-Fi router? To, ze si to mysli generalni reditel, ktery zjevne neumi cist vlastni Vseobecne podminky, je jeho problem a ne problem uzivatelu Chello! Pred pripadnym soudem tohle neobstoji a to, co si mysli ingnorant reditel je irevalentni!

Proste ho nesmis sdilet s 3., cizi osobou, ale o omezeni vyuziti pro osobni potrebu pres Wi-Fi pripojeni neni v podminkach ani slovo.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 21. 12. 2005 22:12

Panove vzdyt vy ocividne srovnavate Slovenske UPC s Ceskym - bylo tady jiz mnohokrate diskutovano, ze v tomto se pristup techto dvou casti UPC velice lisi - v CR skutecne neni nijak zakazano pripojit router, nebo wifi.

Uváděné body jsou v českých VOP taky. A z nich taky nevyplývá, že bych nemohl připojit router. Je tam napsáno, že ke koncovému místu se smí připojit jen 1PC. Jelikož je koncové místo kabelový modem a já k němu mám připojené jen 1PC (i když s funkcí routeru), tak přeci žádné podmínky neporušuji. 2PC by se dalo připojit k modemu leda tak přes USB.
Je to zhruba to samé jako kdybych si přenášel webové stránky na disketách z jednoho počítače do druhého. :)

Jinak http://portal.dkm.cz/faq/, stránky patří UPC a klidně tam píší o tom jak nastavit linux na sdílení internetu.
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 23. 12. 2005 13:49

wojta: No, spise je to tak, ze ke koncovemu mistu, kabelovemu modemu, lze pripojit jenom 1 PC, a ne sit z vice PC, ale NIKDE neni uvedeno, jakym zpusobem to musite provest a ze to nemuzete udelat pres Wi-Fi pripojeni. Podle me, stavajici "Vseobecne podminky" takove pripojeni nevylucuji, ovsem musi se jednat o jedno PC (Easy, Light), takze mit pripojeny stolni PC nebo NB je korektni, ale mit pripojeny soucasne stolni PC i NB uz v poradku neni!

Sam to takhle mam a v pripade nejakych obstrukci ze strany UPC bych se u 1. varianty rval do krve, ale pokud by mi prokazali soucasne pripojeni PC i NB, tak bych spise prosil o shovivavost!
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fang 23. 12. 2005 16:11

jege píše:mit pripojeny soucasne stolni PC i NB uz v poradku neni!

JJ je to tak, sam jsem napsal mail na tech. podporu UPC SK , zrejme je v tom vic veci , v mailu mi napsali ze kdyz mam nejaky dalsi zarizeni mezi PC a modemem tak mi nemuzou poskytnout granci a tech. podporu. Tohle fakt nechapu , tim ze omezej sdileni i v ramci domaci site si svoje pripojeni vpodstate degradujou a jak uz nazacatku bylo receno tak pokud nemaji PC v domaci siti prvni 3 cisla IP stejna tak se nevidi a pokud by tedy nebyly schopni to nastavit tak aby sit fungovala tak bych to nasazeni routeru tim argumentoval. Je tu presne videt ze jim jde o penize a ne o zakazniky.
WiFinar sileny.
Fang
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 17razor 24. 12. 2005 17:36

Fang, konecne si to pochopil :) nejde im o zakaznikov. a ked povies ze si das za switch wifi router(aby si mohol zapojit svoj vlastny notebook na program pre 3 pc-chello extreme) tak sa ti vyhrazaju ze ta mozu vypnut ale kedze si viazany tak budes musiet platit atd atd.

btw, volal som na upc tech supp a povedali mi nech zavolam v utorok, ze su tam specializovani technici, ze oni mi poradia ako urobim aby som sa videl vo workgroupe. tak som tam zavolal v ten den a tu hodinu. a skuste si tipnut co mi povedali :) ze nech vypnem chello modem na den a ze mozno budem mat stastie a dhcp mi prideli 3 IP adresy z toho isteho range. potom ale povedal ze sanca je tak mala ze pochybuje ze budem mat uspech. takze chello musi najimat armadu technikov aby vymysleli taketo VYBORNE riesenia :)) ako na novy rok, tak po cely rok..
17razor
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků