zdielanie pripojenia ADSL ?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aquila 7. 7. 2005 18:16

zdravim,

je mozne nejakym stylom zdielat pripojenie cez ADSL, ak som pripojeny cez usb modem ?

v pocitaci je samozrejme 3com 905tx karta a ci by sa cez nejaky SW nedalo aspon vyuzit desktop ako branu, ze aj ona samotna by bola v najhorso pripade odpojena. niekedy si skratka potrebujem napojit aj notebook, ktory by mohol byt spojeny z desktopom cez kabel.

btw. treba krizovy kabel ale staci klasika kabel ? (mam oba, len by som to chcel vediet ktory presne)

diky za rady
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod (CZ)Online 7. 7. 2005 18:46

Potrebujes Proxy Server (software, kterej si nainstalujes na ten desktop), existuje jich plno - ja pouzivam Proxy+
(CZ)Online
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 7. 7. 2005 18:52

Já používám sdílení připojení k netu, které je obsaženo přímo ve WinXP a bez problémů na to jednou další 3 PC s různými OS.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquila 7. 7. 2005 19:04

JendaLinda píše:Já používám sdílení připojení k netu, které je obsaženo přímo ve WinXP a bez problémů na to jednou další 3 PC s různými OS.P/quote]


a si napojeny cez USB alebo cez nejaky iny modem, ktory vsa usti do sietovej karty ?

ad proxy plus, cize ide to aj vyuzivat v mojom pripade ze idem cez USB ? inak je super ze je zdarma :)
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod (CZ)Online 7. 7. 2005 19:10

Jde to pouzivat i v tvem pripade, i ja mam ADSL (Microcom USB modem), navic oproti standardnimu sdileni ve Windows tento program podporuje i jine protokoly (napr. pro ICQ, P2P programy, ...), obsahuje i firewall.
(CZ)Online
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 7. 7. 2005 19:39

Mám USB modem.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod (CZ)Online 7. 7. 2005 19:52

Proxy+ je zdarma pro pouziti max. pro 3 uzivatele (z toho maximalne 2 soucasne pracujici, 3 uživatele poštovního serveru a 1MB cache).
(CZ)Online
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 7. 7. 2005 19:56

Co se týče P2P tak jsem přes to rozběhal Kazaa (jiné jsem nezkoušel).
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod (CZ)Online 7. 7. 2005 20:02

JendaLinda píše:Co se týče P2P tak jsem přes to rozběhal Kazaa (jiné jsem nezkoušel).
(CZ)Online
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquila 7. 7. 2005 22:42

ja tam nepotrebuej p2p a podobne :) len stanadrdne protokoly na mail 995/110, smpt 25/465, ssh 22 a ftp 21 :) mno a samozrejme web 80/443 :)

tak okey, diki za rada, najskor skusim to nativne windowsacke a potom proxy, len ako s tym kablom, treba krizovy ci staci normalny ? aby som vedel, ze co mam zajtra kupit.
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 7. 7. 2005 23:08

z pc do pc krizeny
Ja to budu resit ADSL routerem s wifi, 3 pocitace pres lan a notebook pres wifi :)
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod aquila 7. 7. 2005 23:34

okey dikez :) kupim krizeny :)
aquila
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků