UPC a IP adresa

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod j333x 5. 5. 2005 10:08

Jde nejak zjistit ze ktere casti republiky je urcita IP adresa pridelena UPC? Pripadne ze ktere casti mesta? Staci jenom priblizne. dik
j333x
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 5. 5. 2005 10:26

Ja myslim ze to hle nezjistis. Jedine za bys zavolal na UPC ,ale to ti nereknou.
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 5. 5. 2005 10:34

To sa zistit neda, UPC ma dost siroky segment ip adries, a nie vsetky su dokonca geologicky pridelene tam kde su pouzite. V bratislave sa obcas stava, ze ma clovek pridelenu ip vratane domeny patriacu rakusku (xxx.xxx.chello.at)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Laďa 5. 5. 2005 11:37

Zkus se podívat sem : http://www.speedmeter.cz/
( služby sítě internet \ IP Lookup ) A uvidíš co Ti to pod tvou IP najde . :P
Laďa
Junior

Odeslat příspěvekod j333x 5. 5. 2005 12:54

Lada: to jsi nepochopil, nslookup samozrejme znam :)

ostatnim: dik, skoda ze to nejde ... nektere site byvaji strukturovane precizneji (ne, ze by to bylo nutne). Tusim jsem u nejakeho ISP videl na webu i graf, ktery ukazoval IP podle mestskych ctvrti.
j333x
Junior

Odeslat příspěvekod Atmel 5. 5. 2005 13:39

Nieco take sa da zistit pravdepodobne len priamo u poskytovatela. Ako svoje rozsahy ten ktory poskytovatel prerozdeli uzivatelom, je totiz len jeho vec.
Atmel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slim-tim 6. 5. 2005 04:13

musis tam zavolat a vymyslet si njakej hustej problem, kde bude figurovat dalsi clovek /soused/ co jede taky upc, reknes, ze ma tudle IP a ty tudle ze te v necem sere beo porucha nebo tak neco trosku pokecas a vono z ni urcite vypadne, ze ty IP nesouhlasej, ze ta druha neni z *****, ale z Kundicina a mas to ...... to je psychohacking nebo jak se menuje
slim-tim
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mhl 8. 5. 2005 09:58

j333x píše:Jde nejak zjistit ze ktere casti republiky je urcita IP adresa pridelena UPC? Pripadne ze ktere casti mesta? Staci jenom priblizne. dik

http://www.ripe.net
mhl
Junior

Odeslat příspěvekod j333x 8. 5. 2005 11:13

ripe.net je uplne neco jineho ... :)
j333x
Junior

Odeslat příspěvekod mhl 8. 5. 2005 11:40

j333x píše:ripe.net je uplne neco jineho ... :)

jo sry...blbě sem pochopil thread
mhl
Junior

Odeslat příspěvekod shogun 8. 5. 2005 12:15

mam tiez mensi problem s upc na slovensku.

mam pripojenie chello plus pre 3 pocitace . zapojene su 2 cez switch. ked to pripojili , fungovali mi tieto pocitace , normalne ako miestan siet a mohol som mat zdielanu tlaciaren a tak co bolo prijemne. teraz sa vsak IP adresy a GATEWAY adresy pomenili a siet mi nejde. zavolal som to UPC kde mi povedali , ze tieto adresy nevedia zmenit a su pridelene DHCP serverom. hlavne ze reklama hovori PRIPOJENIE PRE MALE FIRMY a ja teraz jak blb musim behat s USB klucom k tlaciarni. arada. neviete niekto sposob ako zprovoznit siet s rozdielnymi GATEWAY a IP adesami ( rozdielne aj prve 2 cisla )

UPC !!! UPC !!! UPC !!!
shogun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cache 8. 5. 2005 12:17

jezis, tak vymen ten switch za nejaky lacny a primitivny router a budes mat pokoj :)
zapoj potom router do chella a tie dva compy + tlaciaren do routru..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mysel 8. 5. 2005 23:23

tracert aaa.bbb.ccc.ddd
Je dost pravděpodobné, že stroje na jejich páteři budou mít alespoň z části geografické názvy. Pokud ne, tak smůla..
Mysel
Junior

Odeslat příspěvekod alexxander 19. 5. 2005 09:05

Kto mi poradí ?
Mám Od upc chello easy a potrebujem ho narutrovať na 2 PC. Mám
ADSLrouter dcom 4 portovy s podporou NAT a firewallom. Potreboval by som hlavne vediet ako zistim mac adresu a nastavím router. Proxy som pouzival uz rok a nevidim dovod preco je UPC tak natvrdly operator. Ved 256-kou sa aj tak neda stiahnut obrovsky objem
- K teme na zdielanie PC.
Myslim si že pri cenách a určite vyhodnejšom ADSL si UPC nemože dovolit strácať zakazníkov odpajaním. DSL nieje v žiadnom pripade limitovane počtom PC a odkedy ST zdvihlo rychlost začina byť priveľkou konkurenciou pre UPC. Ak si každý prepočita či zaplati 800 SK chellu za 256 alebo 960sk ST za 512Kb/s je to jasna volba. Niekto hovori o agregacii. Dobre je ale co mám odskúšané dsl rychlost mi neklesla pod 380. Tak či tak uvazujem o DSL, hlavne ked so sharnem zo susedom je to super,
Ak sa dá prosím dajte mi vedieť na alexxander@centrum.sk
Thanks
alexxander
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Blavak 19. 5. 2005 10:13

Ale router musi byt s menitelnou Mac Adresou

inak ja hladam taky Ap- poradte
Blavak
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků