Připojení PC k Wifi síti internet (UPC) v bytě - 200MBit

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Asgardd 29. 12. 2015 18:37

Ahoj,

měl bych dotaz - mám od UPC wifi router (zapojený přes TV kabel k UPC) a mám od nich internet 200Mbit. Bohužel k tomuto routeru nedosáhnu kabelem od PC a potřebuju na jej nějak připojit. Našel jsem, že musím koupit nějaký AP s režimem klient a pomocí něj pak připojit PC k wifi síti přes který mám internet.

Problém je ten, že co jsem našel klienty, tak jsou jen s LAN do 100Mbit, což mi logicky snižuje koupený internet. S GLAN jsem našel jen asi jeden, pokud nekoukám na parabolu - což jelikož je to v jednom bytě mi přijde už moc :)

Můžete mi prosím doporučit řešení, nebo co koupit? PC chci používat jak ke hrám (ping) tak často streamuji, stahuju a uploaduju větší soubory.

Díky moc.
Asgardd
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 29. 12. 2015 18:47

Ja mám zakúpený internet s rýchlosťou 250 MB /100 MB a už asi 6 rokov používam tento "LAN Cable Joiner Coupler Connector". Na konci spojených 2 káblov dĺžky cca 18 metrov mám rýchlosť pripojenia 251/109 MB = bezstratový prenos:

Obrázek

Kupoval som ich ešte za slovenské koruny. V kamennom obchode pýtali vtedy za kus 25 SK.

Kód: Vybrat vše
https://www.google.sk/search?q=LAN+Cable+Joiner+Coupler+Connector&newwindow=1&safe=active&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiWoPWF0YHKAhWD7BQKHXc4AeAQsAQIHQ&biw=1500&bih=886
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asgardd 29. 12. 2015 19:45

Bohužel mi situace v bytě nedovoluje použít kabel. Proto potřebuji řešit přes Wifi...
Asgardd
Junior

Odeslat příspěvekod hekrhy 29. 12. 2015 20:24

Je nějaký důvod, proč kupovat AP (a řešit klient mód) a ne bezdrátovou síť. kartu do PC?

Jinak pokud opravdu chceš AP v klient módu, tak by to měl zvládat každý wifi router, na který jde nahodit OpenWRT. Např. TP-Link 1043ND a vyměnit originální firmware za OpenWRT (mám to osobně vyzkoušeno). Ale instalace a nastavení není pro úplné laiky.

Jo a taky moc nepočítej s tím, že bezdrátově využiješ plných 200Mb/s...tolik se přes wifi v normálních podmínkách většinou nepodaří.
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 30. 12. 2015 04:53

Doporučuji vymyslet způsob jak použít kabel. Protože takovéto rychlosti s wifi jsou jen vlhký sen.
Co se týče 2.4GHz wifi, tak tam ten 100Mbit port nevadí, protože tam těch 100Mbit je asi tak ten strop co 2.4GHz wifina zvládne a to ještě v nějakém nezarušeném prostředí. U 5GHz by to mohlo být více, ale tam je zase problém že signál dost ztrácí překážkami v cestě. Což asi bude tvůj případ když nemůžeš použít kabel. Tj že to chceš táhnout přes zeď do vedlejší místnosti a v tom případě je těch 100Mbit opět přibližný strop kam se to dostane a víc z toho nevymáčkneš.

Jestli chceš plnou rychlost tak jedině kabel.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Asgardd 3. 1. 2016 15:36

Hmm, tak jsem to zkoumal blíže - kabel nechci dávat - koupil jsem nově rekonstruovaný byt a kabel nemohu vést současnou kabeláží, ani ho nechci vést po stěně. Zkoumal jsem dosah wifi 5GHz i v místě, kde chci mít pevný počítač (pomocí iphone 5) - mám tam 2 čárky, což si myslím, že by mělo stačit. Další problém ale je, že jsem při tomto zkoumání zjistil, že přítelkyň notebook neumí chytat 5GHz wifi. Tjn. mám v plánu koupit zřejmě nějakou síťovou wifi kartu do PC (PCI) - chytat 5 GHz wifi z UPC routeru (ten neumí zároveň 5 a 2,4GHz) a přes PC zároveň mít vlastní wifi s 2,4 GHz na sdílení internetu. Sice budu mít zapnutý PC, ale to hádám přežiju...nebo si časem pořídí lepší notebook. Uvažuji např.:

https://www.alza.cz/asus-pce-ac68-d510634.htm?catid=18851696#popis

Ale nevím, či to bude všechno umět, co chci... můžete mi moji logiku prosím okomentovat?
Díky.
Asgardd
Junior

Odeslat příspěvekod soban 3. 1. 2016 16:19

Blbost!

Vykašli se na wifi a natáhni kabel, to že je byt po rekonstrukci nic neznamená nebo ty si do bytu nedals žádný obraz poličku na zeď atd.....

Kabel se dá vždy vést tak aby byl zásah co nejmenší a provrtat 1cm dírku přes stěnu taky není problém, případně ho schovat do lišt kolem podlah atd.....

Existují i ploché kabely.

Jak říkám na wifi zapomeň.

PS. A pokud ti to fakt nedá tak kup pořádný router jak s 2 tak 5G pásmem a wifi na UPC modemu vypni a router použij jako router a nebo ho použij pouze na wifi jako AP.

Ale věř tomu že 200M přes wifi neprotlačíš! Prostě nejseš sám a ve vzduchu je plno jiných rušících signálů.

Aby jsi dosáhl 200M potřebuješ wifi s rychlostí 400M to 2G nedá a je zarušené a u 5G to nedáš protože má horší propustnost přes stěny a určitě nebudeš u routeru to by jsi mohl normálně natáhnout kabel.
Naposledy upravil soban dne 3. 1. 2016 16:22, celkově upraveno 1
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigT 3. 1. 2016 16:20

AC wifi imho nepomůže, protože 5GHz má slabý dosah přez překážky (zdi), ta rychlost pak bude jak s tím N-kem...
Mám ASUS RT-AC51U a to AC je dobrý tak leda v jedné místnosti, kde je TV, konzole atd... Ve vedlejší je signál tak jedna čárka, zdi 40ky....
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 3. 1. 2016 20:02

Pri 2 ciarkach sa mozes rozlucit s 200Mbps. 2 ciarky su tak mozno na 40Mbps a to este uvidis ako ti to bude sem tam vypadavat, sekat sa, lagovat a podobne. Signal za prekazkou hodne kolise a tie ciarky ukazuju priemerovanu hodnotu za nejaky cas, tudiz ako rapidne signal kolise nikdy neuvidis. Na taku rychlost potrebujes plnych 5 ciarok.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Asgardd 3. 1. 2016 21:28

No koukám, že drát teda vede... jak je to s kolísáním rychlosti, nebo neztrácejí se pakety s délkou kabelu? Nebo od jaké vzdálenosti je to znát? - když bych to vedl oklikou..
Asgardd
Junior

Odeslat příspěvekod soban 3. 1. 2016 21:51

Pokud použiješ kvalitní kabel (celoměděný, prodávají se různé padělky železné poměděné) tak k žádným strátám nedochází (dochází, ale obvody jsou na to dělané).

Délka UTP kabelu v kuse může být 100m pak musí být aktivní prvek (síťovka, router, switch).

Jinak kabel by neměl běžet souběžně s 230V od 230V by měl být aspoň 20cm, ale není to tak akutní v bytech.

Takže pokud použiješ kvalitní kabel (cat5e) a délka bude do 100m bude to OK.

Na konec kabelu můžeš dát switch a připojit klidně víc zařízení.

Jinak stráty 0, kolísání žádné v normálním bytě není takové rušení které by ten přenos rušilo pokud kabel nebude přímo na kabelu s 230V.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xsys 15. 1. 2016 23:10

Můžeš použít LAN po rozvodech 230V, da se dostat na 500mbs
xsys
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 16. 1. 2016 13:35

To by to tedy vyhrál: půl bitu za sekundu, to už jsou ohňové signály rychlejší.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků