ADSL O2 - sleva za nižší rychlost?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod elipsoid 3. 11. 2014 17:36

Hoj,
podařilo se někomu při zřízení ADSL vyjednat slevu z důvodu nižší rychlosti? Při ověření dostupnosti mi na infolince řekli, že rychlost bude cca 8mbit, přitom plná je 20mbit. Jasně, chápu, technické omezení. Ale chtějí, abych platil stejnou cenu, jako za 20mbit. Zkoušel jsem smlouvat, ale vzhledem k tomu, jak byla madam nepříjemná, jsem to rychle vzdal.

Ď.
elipsoid
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 3. 11. 2014 17:41

Ve smlouvě je kouzelné slovíčko AŽ, což O2 dodržuje. Bohužel. :roll: Takže na slevu zapomeň.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elipsoid 3. 11. 2014 17:47

Zdá se, že to tak bude. Vědí, že lidé k nim jdou z nouze a jinou možnost většinou nemají. Ta kravička na telefonu mi dokonce řekla, že oni nemůžou za to, kde lidi bydlí...
elipsoid
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 11. 2014 17:52

pro 20Mbit potřebuješ být v dosahu VDSL, takže jak to tedy je? skutečně ti bylo zřízeno ADSL připojení nebo jsi připojen na VDSL a na ústředně tě ještě technik nestihl překopat?

jak daleko jsi od ústředny? jinými slovy, dobrou noc ti dávají lišky nebo kamionová doprava?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elipsoid 3. 11. 2014 17:58

Ještě nemám zřízeno nic, stěhuju se do nového bytu. Je to Praha, Braník. Ta milá paní tvrdila, že se bude zrychlovat skoro všude během příštího roku, ale kdy, to mi neřekla. Z principu se mi nechce platit stejnou cenu za míň než poloviční rychlost.
elipsoid
Junior

Odeslat příspěvekod Ohm711 3. 11. 2014 21:27

Měli jsme první rok v akci za 500kč měsíčně. Pak to zvedli na 750kč. Sleva zpět na 500kč domluvit šla, ale více ne.
Platíme těch až 20Mb a ve skutečnosti je download sotva 3Mb. Zrychlení možné není, jiný poskytoval u nás také bohužel není.
Ohm711
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elipsoid 4. 11. 2014 01:22

Uff. To je radost. Díky všem.
elipsoid
Junior

Odeslat příspěvekod sonix 4. 11. 2014 07:22

Samozřejmě že to jde i levněji, ale info dávám pouze přes soukromou zprávu. 8-D
sonix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 11. 2014 09:53

Že by v Praze-Braníku nebyl jiný poskytovatel? Zeptej se (budoucích) sousedů, odkud berou internet.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elipsoid 5. 11. 2014 11:37

Optám, jen nemám s wifi moc dobré zkušenosti. Ale už je to pár let zpátky. Jinak instalovat na střechu tam nic nepůjde, je to pronájem a velmi opatrné družstvo vlastníků.
elipsoid
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 5. 11. 2014 13:31

opatrný družstvo vlastníků určitě nějak řeší internet a pakliže je v dané lokalitě dostupný jenom ADSL, popřípadě VDSL s tak špatnou infrastrukturou, že umožňuje pouze 8 Mbit, zcela jistě si to už vyřešili jinak...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 11. 2014 20:22

Jsme na maloměstě a pokud vím, všechny paneláky tady mají optickou přípojku nebo i dvě (místní poskytovatel + kabelovka) + na střeše máme wifi anténu k třetímu poskytovateli (odhadem podle antény frekvenční pásmo 10 GHz).

Jak píše kernel_panic [passed], odhadem to v tvém paneláku taky nějak řešili, poskytovatelé internetu mají paneláky v oblibě (jedna přípojka a hodně potenciálních klientů). Tedy doporučuji zeptat se. V panelácích to obvykle v dněšní době nebývá o wifi-anténě za každým oknem.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 5. 11. 2014 21:50

Kde v Braniku dole nebo na kopci ? Na kopci VDSL beha. Ve vyhledavaci poskytovatelu zadej adresu a neco ti jiste vyskace. Wifi muzes mit i v okne bez toho, ze bys lezl na strechu.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elipsoid 5. 11. 2014 21:57

Dole, 400m od zastávky Dvorce. Prej možná bude příští rok. Volal jsem na Airwaynet, ale jednak bych moc neušetřil a druhak trvali na přístupu na střechu. Optám se sousedů, na čem jedou. Ale jsou to spíš důchodci, myslím, že leda tak Radiožurnálu... :)
elipsoid
Junior

Odeslat příspěvekod polda 6. 11. 2014 08:48

Asi se tam jeste nekoplo. UPC tam nemaj ?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků