Po resetu routeru, nejde wi-fi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 7. 2014 12:04

Pokud nechce moc investovat, pak např.velmi levný TP-Link TL-WR720N to umí.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trixyone 31. 7. 2014 09:55

Tak se zdá, že můj router tuto funkci má také. Teď jenom jako to nastavit. Máte někdo zkušenosti? Nevím jak ty porty tam. Jakej port je pro wi-fi. Kabel do stolního vedu z 1. Nebo bude wi-fi 1?

EDIT: Už sem si všiml, že tam je kolonka wireless.

-- 31. 7. 2014 11:28 --

Na Upload a download bandwidth nastavím asi rychlost od poskytovatele ne? Co jsem pochopil. (tudíž 1024kbps na download a 512kbps na upload) podle smlouvy.

-- 31. 7. 2014 11:31 --

Ale nevím kolik mám nastavit na to down/up quantum a to priority (lowest,3,2,1,highest)
Přílohy
omezení.png
trixyone
Junior

Odeslat příspěvekod Vahač.X 31. 7. 2014 11:17

Upload a Download Bandwith jsou hodnoty od providera - čili jak píšeš těch 1024 a 512 ... ale klidně tam můžeš dát i vyšší hodnoty - nemělo by to hrát roli... a musíš si zaškrtnout tu volbu "QoS"

No a to up/down quantum je právě to případné omezení rychlost, které požaduješ...

u příslušného portu (1-4 to jsou samozřejmě LAN porty toho routeru nebo Wireless je WiFi) si nastavíš rychlost pro download a upload - číslo kolikanásobek jednotkové rychlosti (32 kbps) chceš na daném portu povolit - takže pokud např. chceš na portu 2 download povolit maximální rychlostí 160 kbps napíšeš tam číslo 5 (5*32 kbps) atd.
POZOR součet všech těch násobků na jednotlivých portech musí být nižší nebo roven hodnotě "Download Bandwith) - takže např. pokud dáš na Wireless Download quantum číslo 16 (max rychlost download 512 kbps) a na port 2 dáš 5 (160 kbps) a na port 1 např. taky 5 (max 160 kbps), pak ti zbývá na porty 3 a 4 celkem 6 (192 kbps) - to ti dá dohromady 32 (tedy 1024 kbps).

Položkou "Priority" určuješ, které zařízení má přednost, takže pokud chceš např. aby vždy běžel LAN port 1 tak mu dáš prioritu "highest"... na "Wireless" dáš třeba prioritu 2 a např. na portu 4 budeš mít zapojenou síťovou tiskárnu, která potřebuje minimum síťové komunikace tak tomu portu dáš prioritu "lowest".

Samozřejmě, pokud některý LAN port nepoužíváš, tak mu nemusíš dávat žádný "download a upload bandwith" ani prioritu...
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 31. 7. 2014 11:30

trixyone píše:Tak se zdá, že můj router tuto funkci má také.

Nemá. V nastavení lze definovat pouze minimální garantovanou rychlost pro jednotlivé porty, nikoli maximální možnou.

Vahač.X píše:Položkou "Priority" určuješ, které zařízení má přednost, takže pokud chceš např. aby vždy běžel LAN port 1 tak mu dáš prioritu "highest"... na "Wireless" dáš třeba prioritu 2 a např. na portu 4 budeš mít zapojenou síťovou tiskárnu, která potřebuje minimum síťové komunikace tak tomu portu dáš prioritu "lowest".

Nikoli. Priorita určuje, jak je přidělována rychlost dostupná nad rámec definovaných minim.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trixyone 31. 7. 2014 11:45

Reaktor, takže nemůžu nastavit aby byl omezena rychlost pro wi-fi?
trixyone
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 31. 7. 2014 12:01

Můžeš nastavit minimum na určitém portu, což v případě jeho využití omezí ostatní. Např. LAN1 dáš minimální download 25 (= 800 kbps). Pokud začneš stahovat, pro ostatní zůstane jen 224 kbit. U Wi-Fi je do toho mohou ale přimíchat další vlivy - kupř. aktivní WMM.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trixyone 31. 7. 2014 12:07

No mám problém hlavně, když někdo čučí na fimly(online) tak mám ping přes 100. Pomohlo by to i na ping?
trixyone
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 31. 7. 2014 12:18

Zkus si nadefinovat určité minimum a uvidíš. Problém je, že zde má vliv řada faktorů - výkon routeru, nastavení QoS (u tebe i u providera), síla signálu Wi-Fi, počet připojených klientů a řada dalších.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vahač.X 31. 7. 2014 12:59

r34ktor píše:
trixyone píše:Tak se zdá, že můj router tuto funkci má také.

Nemá. V nastavení lze definovat pouze minimální garantovanou rychlost pro jednotlivé porty, nikoli maximální možnou.

Vahač.X píše:Položkou "Priority" určuješ, které zařízení má přednost, takže pokud chceš např. aby vždy běžel LAN port 1 tak mu dáš prioritu "highest"... na "Wireless" dáš třeba prioritu 2 a např. na portu 4 budeš mít zapojenou síťovou tiskárnu, která potřebuje minimum síťové komunikace tak tomu portu dáš prioritu "lowest".

Nikoli. Priorita určuje, jak je přidělována rychlost dostupná nad rámec definovaných minim.


OK máš pravdu - blbě jsem se podíval co ta funkce dělá.... takže to co jsem psal je nesmysl - ony ty rychlosti jak jsem počítal jsou správně. ale nejsou omezující shora ale v podstatě spíš zdola...

to trixyone:
pozor - to co jsem psal je špatně - r34ktor má pravdu - omlouvám se za mystifikaci...
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod trixyone 31. 7. 2014 16:00

Fajn a poradíte mi nějaký router s omezováním MAXIMÁLNÍ rychlosti? Nejlépe do 500Kč (+-100Kč). Díky
trixyone
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 31. 7. 2014 16:04

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trixyone 1. 8. 2014 07:34

Zatím sem použil netlimitter. Omezil sem net na 0,200Mbits. A podle testu to tak zhruba je. http://www.speedtest.net/result/3661047633.png
trixyone
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků