Připojeno, odpojedno, omezený přístup - Wi-fi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kachna 20. 2. 2013 20:49

Hezký den, chtěl bych se na vás obrátit s mým problémem.

Rozbil se mi před pár dny můj nový notebook a musel jsem sáhnout na pár dní po starším Aceru.

Dost cestuji a různě po republice po hotelích se potřebuji připojit k internetu.

No k mému problému. Pokud se připojuji k nějaké wi-fi, upozorňuji, že signál mám vždy dostatečný, většinou plný, tak se mi notebook k síti buď nepřipojí, nebo připojí a po chvílí zahlásí omezený přístup. Pak jsou zde chvíle kdy jsem připojen třeba 20 minut a poté mi to zas zahlásí omezení.

Musím dodat, že se mi to nestává u všech wi-fi sítí. Některé jedou uplně normálně, bez jakýchkoliv problémů. Zkoušel sem vypnout firewall, přeinstalovat ovladače, ale furt to samé.

Všiml jsem si, že se to spíše stává u těch co mají heslo ( samozřejmě ho znám a jsem schopen se připojit)

Hledal jsem různě na internetu, ale spíše zde byly problémy jen že se nemohli připojit, ale že by jim to takhle přeskakovalo z připojeno na omezeno, odpojeno atp. jsem bohužel nenašel.

Mohli byste mi prosím poradit co s tím?

děkuji za všechny odpovědi
kachna
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 2. 2013 21:03

Typ čipsetu wifi-karty je tajný, že ho neuvádíš?

Přeinstalovat ovladače stejnými verzemi nestačí, stáhl sis aktuální ovladače od výrobce toho čipsetu wifi-karty? Nespoléhej na Acer, že by měl na svých stránkách aktuální verze...
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kachna 21. 2. 2013 12:49

jedná se o tuto kartu: Intel PRO/Wireless 2200BG 3B Network Connection PCI

ovladače jsem poslední nainstaloval samozřejmě, problém přetrvává ..
kachna
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 2. 2013 13:35

Pokud Driver update utility na downloadcenter.intel.com hlásí, že máš aktuální verzi, tak ji máš.

V době omezeného přístupu máš IP-adresu? Můžeš v době výpadku pingnout na výchozí bránu a na 8.8.8.8?

Verze Windows?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kachna 21. 2. 2013 14:59

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\skrblik>ipconfig

Konfigurace protokolu IP systému Windows


Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno

Adaptér sítě Ethernet Bezdrátové připojení k síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 0.0.0.0
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 0.0.0.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . :

C:\Documents and Settings\skrblik>

toto mam napsané po zadání ipconfig


verze xp professional 2002
Service pack 3



jak pingnout bohužel netušim ..
kachna
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 2. 2013 15:04

Nejsi připojený.
Používáš pro připojení utilitu od Intelu nebo tu vestavěnou v systému?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 2. 2013 15:28

kachna píše:jak pingnout bohužel netušim ..
S adresou 0.0.0.0 to stejně nemá cenu.
Tohle není omezený přístup, jak hlásí Windows, ale žádný přístup, wifi je úplně odpojené.

Jak píše Bari, vyzkoušej tu druhou možnost ovládání wifi-karty, než používáš teď.

Windows je aktualizované?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kachna 21. 2. 2013 20:19

to sem z toho jelen, stáhl jsem si ten Intel proset wireless ale nejde mi spustit pač mi píše že ovladač není nainstalován, že ve Správci zařízení mám mít vykřičník někde, ten tam samozřejmě nemám a vše se zdá nainstalováno ...


doted jsem používal pro připojení pouze tu od windows .. ten mi funguje, občas se mi to připojí, spíše ne
kachna
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 2. 2013 20:32

Asi sis stáhl špatnou utilitu ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hunter21 21. 2. 2013 21:36

Problem moze byt v tom, ze rozne po republice su rozne wifi routre a su aj rozne nastavene. Ak by mal kazdy rovnake a mal ich aj rovnoko nastavene, nemal by si problemy nikde. To, ze to niekde ide uplne vpohode, niekde to vypadava a niekde to nejde vobec je upne bezny jav a ty s tym urobis len malo, alebo dokonca vobec nic.
Existuje moznost, ze budes skusat rozny hardware (wifi kartu + ovladace) aby ti to chodilo pokial mozno na co najvacsom pocte routrov a na tych miestach, ktore navstevujes.
Vseobecne sa da povedat, ze najcastejsie je problem v ovladaci wifi karty a to ako vyhodnocuje signal a prenosove parametre. Davam do pozornosti, ze signal silny neznamena automaticky aj signal kvalitny tudiz pouzitelny. Je to podobne tomu, ked vytocis hlasitost zosilovaca naplno. Hra to hlasno, ale nieje tomu rozumiet.
Na to, aby si dokazal urobit zodpovedne rozhodnutie, kde moze byt problem by si musel mat dostatok informacii z vnutra ovladaca. Niektore bezdratove utility ich vedia zobrazit, napriklad silu signalu v jednotkach dBm namiesto obligatnych paliciek, kvlaitu signalu a niekedy aj sum. A je tam mnozstvo inych parametrov, ktore je mozne z ovladaca ziskat pokial programator to do tej utility zapracoval a ovladac ich vie poskytnut.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kachna 22. 2. 2013 13:12

zeptám se takto, nebude lepší, když si koupím nějakou síťovou kartu do usb za 4 stovky. Tato je pravděpodobně zastaralá jako celý notebook a ne velice kompatibilní.
kachna
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 22. 2. 2013 16:48

Ano USB wifi, moze problem vyriesit, aj ked dufat, ze ho vyriesi uplne a vsade je asi nerealne.
hunter21
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků