O2TV pres WIFI

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kooxik 27. 11. 2007 22:01

Ahoj,
nema tady nekdo zkusenost s O2TV pres wifi. Nechci pouzivat kabel mezi routrem (D-link G684T) a set top boxem. O2 nabizi zarizeni Ruckus ... ale pripada mi to zbytecne. Da se nekde nastavit na routru (D-link g684T) aby o2tv sla pres wifi do wifi klienta pripojeneho do set-top boxu.
Diky moc
kooxik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shotgunman 28. 11. 2007 12:34

Taky mam O2 (pevna,net,TV)
K TV používam jak už jsi psal Rukuse, funguje to celkem bezproblemu (obcas tam na sekundu skoci kosticky). Prochazi my to 3 stěnamy (klasicke cihly).
Wifi v modemu myslim nevyužiješ k TV. Stejne bys musel koupit toho rukuse k set-top boxu. (set-top box nema wifi)
shotgunman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 28. 11. 2007 18:58

existují i jiná zařízení než ruckus pracující na stejném principu.Tak jak to navrhuješ ty to ale nebude fungovat.
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod basty 29. 11. 2007 19:23

a co tak mit 2AP a ¨posilat to pres wifku?
basty
Junior

Odeslat příspěvekod le_fox 30. 11. 2007 13:32

weslo/ jaká zařízení třeba? Ten Ruckus je moc drahej :(
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod silfax 30. 11. 2007 13:47

Mám takovej dotaz ... ten Ruckus přeci vysílá běžný wifi, takže by se to snad mělo dát i běžně chytit nebo ne? Jde mi o to, jestli by se to nedalo využít na dvouch TV či PC? Druhej dotaz je, máte ten set-top box někdo propojenej s HTPC? Možnosti připojení mám vcelku hodně (HDMI,Cinch,S-Video (redukce scart), či spektrem? Chci z toho nahrávat na HDD ... tuner mám LifeView Trio (Analog+DVB-T+Satelit), grafika MSI Diamond 7600 GT
Lenovo ThinkPad Edge E430/ i5 3210M@2.5 Ghz, 8GB DDR3 1600 Mhz, GeForce 630M,128 GB SSD Crucial M4+2TB Samsung
Sharkoon Rebel 9,AC Fusion 550W,AMD Phenom X4 9600 BlE,Akasa AK-876,MSI K9A2(AMD790X),4 GB DDR2(800 Mhz),Sapphire 6770 (1GB),500+500GB Seagate
silfax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lachta 30. 11. 2007 14:11

jak v rychlosti na ten Ruckus koukám, jde o Wi-Fi MIMO zařízení.

ty jsou zatím dražší, než "obyčejné" b/g Wi-Fi zařízení, ale mají podstatně vyšší přenosovou rychlost a také dosah.

záleží na tom, kam až budeš chtít svůj signál dostat. pokud jen po pokoji, bude ti asi stačit libovolné wi-fi (g) zařízení v módu AP-klient, nebo bridge, v případě tlustých zdí a větší vzdálenosti už by mi ten Ruckus nepřipadal tak drahý, protože cena 3 945 Kč je za dvě zařízení.

obvyklá cena jednoho ks AP s technologií MIMO: http://wifi.aspa.cz/zbozi.php?detail=81471
lachta
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků