ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pesa138 5. 9. 2008 01:48

skus cez cinch konektory
Spustím NortonCommander, vidím vlevo disk C, vpravo disk C.
Naco mít dva disky C? Tak jsem jeden zformátoval....
pesa138
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neoneo 5. 9. 2008 06:27

momnik
zavolaj na infolinku orange doma,mne to tiež nešlo a potom ma navigovali a všetko fičí,, je to dakde v nastaveniach zakopané, určite im zavolaj a malo by to ísť ;-)
neoneo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod momnik 5. 9. 2008 08:16

tak som volal,a uz to ide.dakujem...pre tych co maju rovnaky problem napisem strucny postup:1.na stb stlacit menu+zelene+modre tlacidlo,2.dajte nainstalovat HD zariadenie a potom to uz ide samo,len treba stacat co ti pise tv.....
momnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Liu 5. 9. 2008 09:51

Zdravím Vás. Tak som zaznamenal prvý vážnejší problém za skoro rok používania. V stredu som poobede prišiel domov a internet nefungoval. Na konvertor som pozrel a optical na červeno. Stalo sa mi to už asi dva, trikrát možno,tak som zavolal na infolinku,vždy to boli nejaké plánované odstávky. Teraz som sa však dozvedel, že nič nemajú hlásené. Po vypýtaní si mojich údajov mi operátor oznámil,že pošle požiadavku technikom. V priebehu asi hodinky sa mi ozvali a dohodli si termín na piatok (chceli štvrtok,ale to som nemohol ja) poobede. Tak som ich dnes čakal. Ale ako som prišiel domov pre asi hodinkou,tak som zistil, že internet ide. Bol som dole v pivnici a boli tam technici (nie tí, s ktorými som bol dohodnutý)lebo rozširujú splitter. Tak vraveli, že možno mi pri nejakom zapojení pricvikli kábel alebo čo a ako to oni otvorili, tak mi to žačalo ísť. Tak že ak mi to pôjde do hodiny, tak je to ok, ak nie, tak že to tam ešte budú a mám ísť za nimi a skúsia to spraviť. Takže budem volať technikom, že nemusia chodiť.
Mňa aj napadlo, či mi pri pripájaní nejakého suseda niečo nespravili s pripojením, lebo to bolo také zvláštne, že z ničoho nič by to nešlo. Tak sa mi to aj potvrdilo.
Toľko moja skúsenosť najnovšia.
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scareface 5. 9. 2008 12:00

Liu píše:Zdravím Vás. Tak som zaznamenal prvý vážnejší problém za skoro rok používania. V stredu som poobede prišiel domov a internet nefungoval. Na konvertor som pozrel a optical na červeno. Stalo sa mi to už asi dva, trikrát možno,tak som zavolal na infolinku,vždy to boli nejaké plánované odstávky. Teraz som sa však dozvedel, že nič nemajú hlásené. Po vypýtaní si mojich údajov mi operátor oznámil,že pošle požiadavku technikom. V priebehu asi hodinky sa mi ozvali a dohodli si termín na piatok (chceli štvrtok,ale to som nemohol ja) poobede. Tak som ich dnes čakal. Ale ako som prišiel domov pre asi hodinkou,tak som zistil, že internet ide. Bol som dole v pivnici a boli tam technici (nie tí, s ktorými som bol dohodnutý)lebo rozširujú splitter. Tak vraveli, že možno mi pri nejakom zapojení pricvikli kábel alebo čo a ako to oni otvorili, tak mi to žačalo ísť. Tak že ak mi to pôjde do hodiny, tak je to ok, ak nie, tak že to tam ešte budú a mám ísť za nimi a skúsia to spraviť. Takže budem volať technikom, že nemusia chodiť.
Mňa aj napadlo, či mi pri pripájaní nejakého suseda niečo nespravili s pripojením, lebo to bolo také zvláštne, že z ničoho nič by to nešlo. Tak sa mi to aj potvrdilo.
Toľko moja skúsenosť najnovšia.


Presne tohoto som sa obával aj ja od prvého dňa, keď som videl ako to montujú. Krabica Orange je voľne dostupná v pivnici vo výške asi 2,5 metra. Chodbička je síce zamknutá, ale vzhľadom k tomu koľko ľudí má od chodbičky kľúče... Pri každom výpadku (naštastie sú veľmi vzácne) ma napadne, či nejaký "srandista" neprecvakol káble. :D
Naposledy upravil scareface dne 5. 9. 2008 17:49, celkově upraveno 1
AZBOX HD Premium, Wavefrontier Toroidal T 90, karta SKYLINK, 5xLNB 28E, 23.5E, 19.5E, 13E, 1W, Plazma Full HD 127 cm SAMSUNG PS50B550, fiber TV + FiberNet.
scareface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Liu 5. 9. 2008 14:12

Teraz to dopadlo celkom dobre, vyriešilo sa to vlastne samo. Až na to, že som bol vyše 2 dní bez internetu. Ale nakoľko som bol jeden deň mimo domu, tak mi to až tak nevadilo, aj keď pár dôležitých mailov som musel vybavovať pomocou mobilu, čo bolo dosť nepohodlné. Ale čo už, dúfam, že sa to nebude opakovať :)
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod u24me 6. 9. 2008 21:22

vsimol som si pred asi troma tyzdnami, ze ked idem do oblubenych programov zelenym tlacitkom na ovladacke, vzdy mi hodi Markizu (teda stanicu s najnizsim cislom v oblubenych u mna), pricom predtym to bolo tak, ze podla toho aku stanicu som mal zapnutu, taku mi aj vyhodilo aktivnu ked som znova nahodil menu oblubene stanice... pride mi to dost otravne a beriem to ako dalsiu chybu, ktoru Orange pridal, rovnako teraz sa mi aj casto stava, ze pri prvom zapnuti oblubenych stanic to nenacita poriadne a hodi tu chybovu hlasku (sluzba momentalne nedostupna atd.) a hodi automaticky na jednotku. Zeby to nestihalo kvoli pretazeniu, alebo to robi iba mne? pls odpiste, ak mate niekto podobne skusenosti. dik
u24me
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod scareface 7. 9. 2008 17:00

u24me píše:vsimol som si pred asi troma tyzdnami, ze ked idem do oblubenych programov zelenym tlacitkom na ovladacke, vzdy mi hodi Markizu (teda stanicu s najnizsim cislom v oblubenych u mna), pricom predtym to bolo tak, ze podla toho aku stanicu som mal zapnutu, taku mi aj vyhodilo aktivnu ked som znova nahodil menu oblubene stanice... pride mi to dost otravne a beriem to ako dalsiu chybu, ktoru Orange pridal, rovnako teraz sa mi aj casto stava, ze pri prvom zapnuti oblubenych stanic to nenacita poriadne a hodi tu chybovu hlasku (sluzba momentalne nedostupna atd.) a hodi automaticky na jednotku. Zeby to nestihalo kvoli pretazeniu, alebo to robi iba mne? pls odpiste, ak mate niekto podobne skusenosti. dik


Robí to žiaľ každému. Tiež som nepochopil toto "vylepšenie". >:-( Kedysi sa dalo plynulo posúvať medzi obľúbenými stanicami, teraz sa to stále "náčítáva", otras.
AZBOX HD Premium, Wavefrontier Toroidal T 90, karta SKYLINK, 5xLNB 28E, 23.5E, 19.5E, 13E, 1W, Plazma Full HD 127 cm SAMSUNG PS50B550, fiber TV + FiberNet.
scareface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bejo 8. 9. 2008 20:42

momnik,
vdaka za tvoju radu, mne zial nepomohla. Taktiaz po zmene kabla "SCART" na "hdmi" som nemal zvuk a pri instalovani HD zariadenia bol vypisany text, ze hlada moznosti rozliseniaTV, aby som bol trpezlivy - na konci OK. Po stlaceni OK bol zobrazeny dalsi text o trpezlivosti, ale uz bez OK. Po cca 10 sekundach dosiel vypis stlac cislo 3, ak bude obraz v poriadku, stlac OK. Po stalaceni cisla 3 sa cca 10 sekund nic nedialo, nasledne text zmizol a otvorila sa prazdna zasumena plocha TV obrazovky. Po vypnuti a zapnuti Set Top Boxu bol obraz, ale zase bez zvuku.Takto som to zopakoval s mensimi zmenami 4 x. Kde som spravil chybu ?
bejo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xkodik 9. 9. 2008 19:50

Prepoj zvuk cinchami a máš vybavené. Ak je to starší TV ,jeho hdmi nemusí zvuk podporovať.Môj prípad.
xkodik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matozippi 9. 9. 2008 22:15

zdravim,
rozhodol som sa pre OrangeDoma a od dnes mi aj funguje ... instalacia prebehla do 3 prac dni od registracie... zatial som spokojny lebo vsetko funguje...
STB - na moj vkus trocha pomala krabicka ale vyzera ze obraz ma pekny... zatial spokojnost.. i ked som nenasiel ked sa pusti radio (ale je pravda ze malo casu som tomu venoval :-) )
net je super (co som skusal mam vacsiu rychlost aku mam zaplatenu), pevna linka funguje...
matozippi
Junior

Odeslat příspěvekod pesa138 10. 9. 2008 00:10

radiá sú od predvolby 901
Spustím NortonCommander, vidím vlevo disk C, vpravo disk C.
Naco mít dva disky C? Tak jsem jeden zformátoval....
pesa138
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiszd 10. 9. 2008 12:03

Ma tu este niekto pevnu linku Orange-u? Zaujimalo by ma, ci aj ostatni musia vytacat "miestne" cisla s predvolbou, alebo vytacaju miestne cisla ako na klasickom telefone, bez 02 (pripadne ineho, v inych UTO). Ked vytocim miestne cislo bez predvolby, tak sa navyse neozve "ucastnik nie je zapojeny" alebo podobne, ale obsadzovaci ton.. WTF?
eiszd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cache 10. 9. 2008 13:33

eiszd: sice som na miestne cislo este nevolal, ale odpoviem.

Principialne, volas na ineho operatora. 02 je sice Bratislavska predvolba, ale operator T-Com. Takze logicky musis davat predvolbu. Podobne, ako musis davat predvolbu 02 ak volas z mobilu, i ked si v Bratislave.

Svojim sposobom je Orange Pevna Linka len VOIP sluzba a ta biela krabicka je VOIP zariadenie, ktore pouziva bezny telefon ako zvukovy a ciselny vstup a vystup..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomcop 10. 9. 2008 14:44

Presne tohoto som sa obával aj ja od prvého dňa, keď som videl ako to montujú. Krabica Orange je voľne dostupná v pivnici vo výške asi 2,5 metra. Chodbička je síce zamknutá, ale vzhľadom k tomu koľko ľudí má od chodbičky kľúče... Pri každom výpadku (naštastie sú veľmi vzácne) ma napadne, či nejaký "srandista" neprecvakol káble. :D


Tak vy to mate aspon v nejakej chodbicke, my na chodbe hned ako je vytah, vo vyske oci a samozrejme neuzamknute.... Takze aj ja trpnem, kedy niekoho napadne len tak si zaspasovat s mojim internetom. Aj som to kazal technikom napisat do protokolu, ked to zapajali, ale ziadna reakcia.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků