Začátečník - jak mám vytvořit www stránky

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod u999 26. 4. 2006 17:52

Dobrý den,
chtěl bych zdejší odborníky požádat o radu co všechno je potřeba udělat a znát pro vytvoření www stránek pro malou firmu, slyšel jsem že to jde dělat dobře ve Wordu který je dobrý na webdesign a taky prý si mám zajistit aby mě našly vyhledávače což vůbec nevím jak se s nimi domluvit a taky mít nějaký server. Rád bych poté přes ty stránky získal nějaké zákazníky nebo aby se o mně alespoň dozvěděli a případně i třeba poslali objednávku - třeba e-mailem. Kdyby to bylo těžké - umím trochu jen v tom Wordu - tak bych to i dal někomu na vytvoření ale nevím jak bych zadal práci na mých stránkách - zatím sám nemám moc přesnou představu.
Děkuji
u999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Team 26. 4. 2006 17:58

No bude to pro vás asi trochu těžší, ale začít musíte HTML a CSS. třeba na http://www.jakpsatweb.cz. Word ani Frontpage nedoporučuji...

Ta optimalizace pro vyhledávače se nazývá SEO, zkuste hledat v nějakém vyhledáváči, na něco narazíte...

Ale myslím, že to pro vás bude hodně težké, jestli o tom nic nevíte, to spíš zadat práci nějaké webdesignovému studiu...
I don't think, I drink.
Team
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod al.ish 26. 4. 2006 18:41

Na vytvoreni stranek pro firmu jsou dobre redakcni systemy (Joomla, PhpRS, apod.), ale asi se nema cenu do toho poustet, pokud neznas aspon zaklady Html, Xhtml a CSS, to se urcite nauc nejdrive. Pokud umis anglicky doporucoval bych vynikajici stranky http://www.w3schools.com/, tam je to podano dosti polopaticky. Z ceskych bych doporucil, jako kolega vyse, jakpsatweb.cz.
al.ish
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stibi 26. 4. 2006 18:50

Jakpsatweb je jasnačka.
Jinak prosím tě, nedělej žádný web ve wordu. To by nebylo ono, FrontPage možná v poslední verzi, spíš koukni na Dreamweaver nebo na free editor NVU. Všechny jsou to WYSIWYG editory, tedy web tvoříš téměř jakoby jsi ho "kreslil". Každopádně se vrhni na HTML a CSS. Je toho dost, na internetu jsou k tomu tuny článků takže nudit se nebudeš...
Konec jihoamerickým telenovelám !!!
Stibi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 26. 4. 2006 19:01

předpokládám, že s malou firmou nemáš příliš času nazbyt a tak byhc ti doporučoval spíš někomu svěřit.
AndrewJ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sir_Killer 26. 4. 2006 19:07

presne tak,daj to niekomu...
Sir_Killer
Junior

Odeslat příspěvekod queeg 26. 4. 2006 20:01

dnesko jsem cetl clanek psany pro lidi co si nevi rady do zacatku jako ty , mozna by te to mohlo zajimat. zdravim. :-B

http://weblog.softpae.com/archive/2006/04/26/300.aspx
queeg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vebloud 27. 4. 2006 01:28

Vyprdnu si na dělání stránek, někomu za to zaplať a dělej to co umíš a co ti vydělává peníze, ve výsledku tě to vyjde levněji.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyMX 27. 4. 2006 18:27

Jestli můžu poradit tak já jedu v redakčním systému wordpress a můžu jen doporučit myslim si že pro začátek je to moc fajn a jednoduše se v něm pracuje , ve wordpressu mám vytvořen i svůj web a jsem spokojen viz. http://www.mobil-mpx200.com
JohnyMX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod u999 28. 4. 2006 06:54

Díky všem za rady. Byl bych vám vděčen za tipy na firmy které bych případně mohl oslovit - nejlépe ty které znáte a víte že jsou dobří.
u999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čutor 28. 4. 2006 11:43

No jeste jsi nenapsal jak velek stranky jsi chtel udelat. Pokud se jedna o jednoduchou statickou stranku typu trocha textu a kontakt tak to muzes zvladnout ale pokud chces udelat neceo hezkeho a nemas graficke citeni tak nech udelat alespon graficky design nekoho sikovneho.
Jinak take doporucuji NVU je zdarma a hned pochopis jak na to.
Jakpsatweb.cz je take pro zacatek dobra stranka.
Ale pokud chces trosku vetsi web tak oslov nejaky firmu. Muzes take udelat konkurs a vylepit na nejakou vysokou skolu plakat kdo vyrobi firemni stranky o takovem a takovem rozsahu a uvidis ze se ti ozve dost lidi. Pak uz jen musis vybrat nekoho sikovneho.
Zdar
čutor
Junior

Odeslat příspěvekod Bimbo 28. 4. 2006 12:32

u999 píše:Díky všem za rady. Byl bych vám vděčen za tipy na firmy které bych případně mohl oslovit - nejlépe ty které znáte a víte že jsou dobří.
Bimbo: jsem Váš...!
Bimbo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 4. 2006 12:52

u999 píše:Díky všem za rady. Byl bych vám vděčen za tipy na firmy které bych případně mohl oslovit - nejlépe ty které znáte a víte že jsou dobří.
anonymni

Odeslat příspěvekod powersell 12. 5. 2006 15:08

JohnyMX píše:ve wordpressu mám vytvořen i svůj web a jsem spokojen viz. http://www.mobil-mpx200.comc/quote]

vcelku pekne
vacsina ludi ma IE;
vacsina ludi je v tom pripade vo velkom nebezpecenstve!
spisme peticiu na zachranu tych 70% ludi trpiacich pod nadvladou M$. dakujem
----------------------------------
sk8 or die, sk8 or SKAP, sk8 is gr8, just sk8 and enjoy
powersell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyMX 9. 6. 2006 15:36

dik ale stale to neni ono,hold neni cas :?
JohnyMX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků